kempeska
05.04.17,19:30
Dobrý deň. Som mesiac po operacii štitnej žlazy a mám nepríjemné krče v celom tele,,nie stále no na večer je to až neznesitelné..Bola som u lekára a doporucil mi kalciový sirup..Nastupila som do prace nemoze to byt aj tym pracujem v kuchyni a zdviham tazke veci....Za odpoved dakujem,,
afrikánka
05.04.17,17:52
Áno, kŕče môžeš mať aj od dvíhania ťažších predmetov. Po operácii si bola PN a svalstvo, šľachy zleniveli.....môže ísť teraz o "svalovicu", alebo bolesti od chrbtice. Bolo by potrebné cvičiť cviky na chrbticu, potom by mohlo dôjsť k zlepšeniu. Ak nie, tak príčina môže spočívať aj z reakcie organizmu vzhľadom na operáciu štítnej žľazy.
Terezia13
05.04.17,18:38
môže to byť, lekárka vás možno aj upozornila, že je potrebné šetrenie sa, mňa na to upozornila a to som nebola na operácii, najistejšie je konzultovať to s endokrinologičkou, štítna žľaza hormónmi riadi celý organizmus, kým sa telo znovu naštartuje, to trochu potrvá
Matúš1984
05.04.17,18:45
Nedostatok vápnika v tele. Dajte si u obvodného lekára spraviť vyšetrenie krvi. Dočasne je potrebné užívať calcium v podobe šumivých tabliet, aspoň 1 denne.