Pallew
10.04.17,21:35
Zdravim vospolok.
kupil som dom a s nim aj vodovod do zahrady kde tecie kohutik na konci. Je to len trubka trciaca zo steny domu, vnutorny prierez sa zda byt 3/4. Nech robim co robim nejde to odkrutit :confused:
Pasuje tam kluc 28, ale nie a nie tym pohnut, zo zavitu trci trocha stareho konope a nejaka cerveno biela zaschnuta farba.
1) je tu nejaka ina moznost nez ako odpilit ?
2) ked to odpilim ako namontujem novy kohutik ked uz tam nebude zavit ?


vopred vdaka
afrikánka
10.04.17,19:50
Skús nahriať, napríklad teplovzdušnou pištolou, malo by to povoliť.
Ak by sa nepodarilo, tak môžeš odpíliť, nový závit sa dá zhotoviť, pokiaľ ti tam vojde závitnica.
Ale na ten nový závit si radšej povolaj odborníka - vodára.
vlado 33
10.04.17,20:22
Tak akoti radi afrikánka, nahrej to. Uvidíš, że to pôjde.Chce to Herkules hasák a chuť do života.
afrikánka
10.04.17,20:29
Keďže som útla žienka, tak si pomáham kladivom a naklepávam hasák.....pomáha to, vždy povolí
Pallew
11.04.17,04:22
Dakujem za rychlu odozvu, skusim do piatka zohnat teplovzdusnu pistol a dam vediet ako som dopadol.
vicktor
11.04.17,06:06
Kup olej na hrdzave zavity, pripadne pouzi aj motorovy, WD40, apod. namaz to konope, ale maj trpezlivost.
Pallew
11.04.17,06:13
Skusal som WD40 po polhodinke stale nic tak som to vzdal. Problem tej WD moze byt aj to, ze nezateka do zavitu sama lebo zavit je hore, nieco obstriekam, ale vacsina popada do travy. Skusal som aj klepat po kluci kladivom ... no je to ako zrastene. Uvidim cez vikend s tym nahrievanim ...
vicktor
11.04.17,06:43
Farbu oskrab, zavit/konope obviaz kuskom handricky (gazou, konopnym spagatikom, starou snurkou), dobre namasti a omotaj igelitom (miktotenom, lepiacou paskou) nech olej neodkvapka.
Je to tam natesno, kapilarna elevacia dlho potrva ... :(
Pallew
19.04.17,18:31
Skoncilo to remizou :-) kohutik je stale tam, ale uz nekvapka, vycistil som tesnenie v sedle. Kohutik bol tyzden zabaleny v sacku, obstriekany WD40 potom som ho nahrial, az sa z neho dymilo a aj ked som po kluci bil kladivom, ani sa nepohol. Hneva ma to, lebo cez tyzden cas nemam takze vodara nemam kedy riesit a kuhutik je velmi zaneseny aj vnutri takze vodu z neho nepovazujem za pitnu, na zaciatku zvykne vytiect hrdzava voda. Ale na polievanie zahrady bude dobry :-)
Este raz vdaka za snahu o pomoc.
vicktor
20.04.17,08:30
Si na dobrej ceste. :)
Nepriaznivy stav si otocil a polcas skoncil remizou. Pokracuj a vsiet vitaznu branku! :)
vlado 33
20.04.17,08:50
Máš tanierovú brúsku? Obrús opatrne ventil.. až po závit....iba z jednej strany. Uvidíš, že to pôjde vytočiť. Dávaj pozor ....aby si neobrúsil závit na trubke.
afrikánka
20.04.17,09:52
Nevzdávaj, ak chceš zfunkčniť vodovod, tak pokus opakuj.
Chyba môže byť v kľúči. Použi hasák, najlepšie Herkules a búchať kladivom...musí to ísť.
Asi bude najlepšie, keď si predsa len pozveš vodára