JacobSanders
11.04.17,14:46
Pred niekoľkými mesiacmi som si kupil počitač HP.Zo začiatku keď mi všetko išlo ale pred pár dňami internet začal ísť veľmi pomaly,Mám zakúpený Wi-fi router od Edimaxu.S routerom nikdy problém nebol a na telefóne mi ide internet rýchlo.IP adresu a DNS server sú nastavené na automaticky.Ak sa pripájam na nejakú stránku vždy mi vypíše 'žiadne pripojenie na internet'.Neviete v čom by mohol byť problém?
misoft
11.04.17,14:05
Zmeň kanál na routeri. Vyskúšaj postupne všetky. Jeden z nich zaručene pôjde lepšie.
JacobSanders
11.04.17,15:47
Ak zmením kanál tak mi vôbec nejde internet.Ani na notebooku ani na mobile
misoft
12.04.17,08:57
Sks najskôr ešte zmeniť šírku pásma na 20MHz - možno máš nastavenú na auto (prepína medzi 20MHz a 40MHz - teda prepína medzi 2,4GHz a 5GHz) - budeš potom na 2,4GHz.
Pokiaľ by to nefungovalo, pokiaľ vieš pripojovanie údaje (poskytované od poskytovateľa pre nastavenie routera na pripojenie) - môžeš skúsiť reset routera (nie reštart) - potom ako keby si začínal od začiatku - nastaviť IP adresu k ISP, DNS dať na 8.8.8.8 a sekundár na 8.8.4.4 (všetko je Public DNS server Google), potom nastaviť svoju WiFi (zabezpečenie a heslo WPA2-PSK+AES). Šírku pásma kanála nastav na 20MHz.
Dodkoo
22.04.17,09:44
Vyskúšaj sa pripojiť cez kábel, tak zistíš či je naozaj chyba vo wifi.