Martina80
20.04.17,13:33
Dobry den,prosim o radu tykajucu sa parkovanie v obci.Pri nasej bytovke je T-ckova krizovatka.Pred bytovkou parkujeme na volnej ploche medzi cestou
A oplotenim v priestore cca 4,5 m.Auta trocha zasahuju aj do obecnej vozovky.Starosta nam ustne prikazal parkovat autami v dvore.
Samozrejme ten priestor pre 6 aut je nepostacujuci.Chcem sa spytat,ma na to narok?Nie je toverejne priestranstbo?
Tvrdi ,ze parkujeme na obecnej trave a nemame na to pravo.Odporuca zrusit zahradky zbocnej casti domu a urobit parkovisko tams tym,
Ze moze byt v tom pripade vydlazdene hned od cesty.Kolko m od krizoovatky sa nemoze parkovat.Udajne branime rozhladu,pritom nie sme jediny.Dakujem.
vicktor
20.04.17,11:42
ja pravidelne parkujem v obci ... ja som poslal skor nez Martina k nadpisu doplnila text ...
vicktor
20.04.17,12:03
5 metrov od krizovatky nesmu, ale tie auta nie su na ceste, tak "auto-zakon" neporusuju.
Porusuju to ze parkuju na obecnej trave.
ivka70
20.04.17,12:06
tym, ze do cesty zasahuju, porusuju 5 metrov, aj ked neparkuju na ceste celym autom
vicktor
20.04.17,13:09
Nevidim "zasah", to kombi je tak akurat v linii s okrajom vozovky. Mozno by stacilo dohodnut si poradie podla velkosti aut - dom je sikmo, plot asi tiez, tak nech sa kratka Felicia vymeni s tym kombikom.

Okrem toho vidim znacku "slepa cesta", asi tam nebude extra premavka aby tam starosta chodil robit regulovcika.
S tym ze chrani obecny travnik suhlasim.
arizona
20.04.17,13:13
Pozri si VZN vasej obce,tam by malo byt stanovene,ako mozu vodici parkovat na obecnom pozemku.

Samozrejme, ze obec ma pravo zakazat parkovanie na verejnom, obecnom pozemku.Tiez mozete dostat pokutu,ak parkujete na travnikoch.

Mozno by bola "obec" pristupnejsia,ak by ste si dane park.miesta chceli prenajat za poplatok .-)
pavol54
20.04.17,14:05
Majiteľ pozemku sa rozhoduje ako sa bude narábať s jeho pozemkom, je to jeho výlučné právo, Ak povie že nevyužívať na parkovanie tak to musíš rešpektovať. možno keby ti vyfaktúroval sumu za parkovanie obvyklú tak by si si našiel miesto na svojom pozemku.
Martina80
20.04.17,14:56
Je pristupna za poplatok prenajat miesto zboku bytovky.Dakujem za rady.
bettylou
20.04.17,15:35
A to nemôžete parkovať dakde ďalej od bytovky? Neni tam nikde miesto? Či jáj to by trebalo prejsť kúsok peši? Neviem, nebývam tam.
misoft
20.04.17,16:52
Ani ja tam nevidím, žeby nejaké vozidlo výrazne zasahovalo do jazdného pruhu - skôr sú na hranici krajnice vozovky.
Martina80
20.04.17,17:53
Mila zlata,ak tam nebyvas a z fotky Ti to nie je dostatocne zrejme,nevyjadruj sa ,prosim ,ako by si so mnou husy pasla.Problem peso nemame,ale ani miesto na parkovanie v okoli.Venuj sa prosim tomu,comu rozumies.
Terezia13
20.04.17,18:10
za užívanie verejného priestranstva sa zvyčajne platí - je to vo VZN obce, malo by to byť uverejnené aj na jej web stránke, možno by pomohlo, keby časť aut parkovala vo dvore a časť môže parkovať tak, aby nezasahovala do vozovky a nebránila ani výhľadu - teda šikmejšie
lubko6394
20.04.17,18:21
Ani so mnou si husi nepásla. Takže ak chceš parkovať tak si kúp/prenajmi garáž. Byt predsa môžeš využívať bez toho aby si v blízkosti parkovala. Ak sa ti to nepáči tak kúp pozemok, postav dom a aj garáží/parkovacích stání si môžeš zriadiť do aleluja. Alebo ťa niekto núti tam bývať ? Buď silná a vzopri sa. Však si sprav parking kde chceš, stačí dostatok bubákov, nakúpiť/využiť pozemky a nechať zarobiť nejakej slovenskej firme, najlepšie takej čo aj odvedie DPH do štátneho rozpočtu.
robovi
20.04.17,19:11
V obci je parkovanie povolene na komunikacii kdekolvek, ak to nie je inak upravene dalsim dopravnym znacenim. Parkovat sa nesmie menej ako 5m od hranice krizovatky. Samozrejme, moze sa parkovat len v smere jazdy toho, ktoreho pruhu. Priecne parkovanie a parkovanie na chodniku musi byt riadne vyznacene dopravnym znacenim. Vo vseobecnosti plati, ze na verejnej zeleni sa parkovat nesmie a vacsina obci to ma upravene vo VZN.
Starosta ma samozrejme pravo na to, aby vam zakazal parkovanie na verejnej zeleni, napriek tomu, ze pod vasimi autami je vyslapana. Nema vsak pravo prikazat vam,kde mate parkovat.
Odporucam vam postavit sa k tomu konstruktivne a v spolupraci s obecnym zastupitelstvom navrhnut naprikad umiestnenie zrkadla do krizovatky tak, aby vodici videli , co sa deje za rohom, ked tam parkujete.
Par bubakov do rozpoctu obce sa iste zide, takze, ak by ste nasledne prenajali od obce tieto miesta na parkovanie, dali tam nejaku zatravnovaciu dlazbu a vytvorili legitimne yhradene parkovisko, bol by aj vlk cely a ovca nazrata. :-)
Martina80
20.04.17,19:31
Ach tito mudrlanti,ktori sa tu na Porade obsmietaju,kuska slusnosti to nema.Radsej si hryznite do jazyka vazeni.Ale to je vec vasej prezentacie.
buchač
20.04.17,19:59
Starosta nam ustne prikazal parkovat autami v dvore.
Samozrejme ten priestor pre 6 aut je nepostacujuci.Chcem sa spytat,ma na to narok?Nie je toverejne priestranstbo?
Tvrdi ,ze parkujeme na obecnej trave a nemame na to pravo.Odporuca zrusit zahradky zbocnej casti domu a urobit parkovisko tams tym,
Ze moze byt v tom pripade vydlazdene hned od cesty.Kolko m od krizoovatky sa nemoze parkovat.Udajne branime rozhladu,pritom nie sme jediny.
Takže to trochu rozpitvám :
1. Starosta je odvodené slovo od "starať"...tak nech sa stará.
2. Starosta nemá čo prikazovať...a už vôbec nie ústne.
3. Umiestnenie dopravných značiek je v kompetencií iných orgánov a nie starostu.
4. "Koľko metrov od križovatky sa nemôže parkovať" je otázka skôr hodná na preskúšanie VP. ;)

Kde je vôľa, tam je aj cesta...prípadne aj parkovisko.

P.S.:
Mimochodom, tie priložené fotky sú fakt na trt...nedávajú dokonalý prehľad o situácii.
viktorviktor
22.04.17,10:18
Ak sa k miestnej komunikácii pridá bezpečnostný odstup 0,5m /ktorý je súčasťou komunikácie/ tak kolmo k plotu ťažko zaparkuješ zobrazené vozidlá
Správnym orgánom pre miestne a účelové komunikácie je obec, starosta sa má preto starať prikazovať vybavovať ...
Parkovat sa nesmie menej ako 5m od hranice krizovatky na vozovke, obecný pozemok už nie je miestna komunikácia,