bettylou
20.04.17,17:40
Viete niekto, čím najlepšie zvlhčovať nos, ak je človek v suchom teplom prostredí? Len neraďte slané vody typu sterimar obohacované kadečím, lebo tá slaná voda v konečnom dôsledku sliznicu ešte viac vysuší. :(
Dopĺňam, jedná sa aj o exteriér, teda vonku a dnu, kúri sa v peci - varí sa, hrniec s vodou je stále na peci, takže sa odparuje aj vetrá.
Morská soľ je hlúposť, to potom ešte viac vysuší.
Nechápem to, v spálni nikdy nevykurujem, ani v zime, a keď nemrzne, tak sú okná otvorené ip.
lujza.j
20.04.17,15:56
Neda sa nieco urobit s tym prostredim....
arizona
20.04.17,15:58
Zvlhcit vzduch v miestnosti,napr.odparovac na radiator,alebo nejaka vodna fontanka
Mila123
20.04.17,16:00
ja som čítala že nejaká vodná fajka.......
Terezia13
20.04.17,16:38
dobré je aj dávať na radiátor mokrú handru a vetrať, možno skúsiť vyplachovať nos slanou vodou - skúsila by som morskú soľ, a hlavne -vyhýbať sa nosným kvapkám, sú veľmi návykové
ivka70
20.04.17,16:53
Mne pomahala Mast Pinosol, ktoru ale na SK uz nekupis (pre rusky trh sa stale robi)
Skus nejst nejaku mast v lekarni, ktora bude mat podobne vlastnosti, ja som na nasom trhu nenasla.
A samozrejme vela tekutin, aby samotny organizmus mal dost vody.
kopretinka
20.04.17,17:15
a kde je to prostredie?
Žabinka
20.04.17,18:10
jedna staršia pani doktorka odporúčala na zvlhčovanie slizníc vincentku.. teraz už dostať vincentku ako sprej.. možno je zloženie podobné, len názov iný, to som neštudovala.. ale pravá vincentka, ktovie, či sa ešte dá kúpiť..
Terezia13
20.04.17,18:12
väčšine ľudí to pomáhalo, ja som to musela prestať, išlo ma zadusiť:(
vulxy
20.04.17,18:27
a ja zase dobra fajka :)
lujza.j
20.04.17,18:33
Mojej mame foniatrička...
bettylou
21.04.17,04:35
Ani nie, trebárs skoro ráno, keď je rosa a vlhko je to fajn, potom už nie
bettylou
21.04.17,04:39
Radiátory nezapínam, vykuruje sa pecou, na ktorej sa varí. Na fontánke zhorelo čerpadielko, ale tá tiež nepomáhala, skôr len robila hluk skrz to čerpadlo aj keď tá zurčiaca voda to čiastočne prekrývala
bettylou
21.04.17,04:45
Skúsim nájsť dáky rozprašovačik, Vincentku mám náhodou doma z lekárne, dúfam, že ma neprdne - je strašne natlakovaná.. Robím si srandu - nechám ju odvetrať. Dik
buchač
21.04.17,04:55
Ale kúpiš ten Pinosol...napríklad :
https://www.mojalekaren.sk/pinosol-ung-nas-1x10g/
ivka70
21.04.17,05:14
Neviem, maju tam sice, ze kratkodobo nedostupny, ja mam informaciu, ze nasi "politici" ho zakazali na Slovensku predavat ako mast
lujza.j
21.04.17,05:27
Predavaju "kvapky"do nosa....a potom,ze aj nadstavec ...aby sa dalo do hrdla striekat predavaju....no a potom vo flaske...
avalik
21.04.17,06:06
https://www.adc.sk/databazy/produkty/klasifikacia/ZPV05JL/pomocky-na-cistenie-dekongesciu-a-prevlhcovanie-nosovej-dutiny-a-prinosovych-dutin.html

a google nasiel

ZVLHČUJTE

Na to, aby nos správne fungoval, potrebuje vlhko. No vlhkosť vzduchu v miestnosti by nemala prekročiť päťdesiat percent, aby sa nemnožili roztoče. Sliznicu si zvlhčíte aj dostatočným prísunom tekutín a pobytom v parnej saune. Starý čínsky recept radí vyplachovať nos slanou vodou. Uprednostnite mierne hypertonický roztok morskej soli, ktorý zmierňuje opuch sliznice. Ak vám nevonia vazelína z ropy, vytierajte si nos vatovou tyčinkou s gélom z Aloe vera a olejmi. Vyskúšajte mandľový alebo kokosový. Suchému nosu prospeje zvlhčovanie kvapkami, ktoré obsahujú látky s hojivým bisabolom a dexpanthenolom. Pomôžu mu aj kvapky s kombináciou éterických olejov a hypromelózy.
ref: http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/suchy-nos-nefunguje-zvlhcujte-ho-prirodne.html
babka - ježibabka
21.04.17,06:13
pasuliatko
26.04.17,06:10
v lekárni dostanete množstvo výrobkov na zvlhčenie nosovej sliznice.. napr morská voda, vincentka... dobrý je aj parný zvlhčovač do miestnosti, taký čo vypúšťa paru ... máme doma spokojnosť
lujza.j
26.04.17,08:03
kto chce vyrobí si doma bez ropy a butylhydroxyanizolu,
kukučka
26.04.17,08:27
rennka
26.04.17,08:44
buchač
26.04.17,09:18
Tomu (na 100%) aj veríš ???

Stránka šmejdov jak vyšinutá...len vyšinutý (neber osobne)jedinec by sa podľa nej správal.

Dôvody môjho názoru nedávam...teda zatiaľ...ale kľudne môžem.
kukučka
26.04.17,17:20
Všetko má svoju príčinu, vybrala som náhodnú stránku, mňa nezaujíma, čo, kto predáva. Lepšie by to vyzeralo, keby som jej napísala, nech kuká, do čoho strká nos? Ja sa snažím nič nebrať osobne, ty niečomu/niekomu veríš na 100%?
buchač
26.04.17,17:27
Ale šak nie...veď jasné.
Ale ak by som vzal jednu-dve choroby, že kde čo a ako je to s príčinami podľa danej stránky ?
Veď sú to v poniektorých prípadoch (väčšina) hlúposti a vymyslené onačiny.
-----------------------
A vieš, že by aj lepšie vyzeralo, keby si dala na rovinu pravdu ? Niekomu a niekedy je to aj potrebné.