domacnost
17.07.06,14:04
Sme výrobcovia AL dverí... Zakúpili sme konštrukciu , ktorej OC mala nad 30 000,00. Túto konštrukciu po dobu odoberania výrobkov odberateľovi poskytneme a zmluvne sa s ním dohodneme, že pokiaľ bude využívať konštrukciu bude musieť od nás odobrať určité množstvo výrobkov. Konštrukcia bude slúžiť na uloženie AL dverí z nakúpeného množstva výrobkov od nás. Moja otázka znie, máme my ako poskytovatelia konštrukcie nárok z tejto konštrukcie na daňový odpis?
Danila
17.07.06,13:07
Ak je konštrukcia vo Vašom majetku, môžete si uplatňovať odpisy.Predpokladám, že existuje zmluva o prenájme.
domacnost
18.07.06,04:24
Zmluva je uzavretá a konštrukcia je v našom majetku. Mám teda nárok na odpis aj ked konštrukciu priamo nevyužívam na podnikanie, ale využívaju niekto iný? Môžte mi prosím vás povedať, ktorého § sa to týka?
Martinella
18.07.06,06:23
Keďže máte uzatvorenú zmluvu o prenájme tejto konštrukcie s odberateľmi Vašich výrobkov, táto je evidovaná a zaúčtovaná vo Vašej účt.evidencii, tak potom spĺňate podmienky pre zahrnutie odpisov do daň. nákladov (§ 22 Z.z.ZDP). A podľa môjho skromného názoru to je využívanie na podnikanie, keďže ako sama uvádzate, máte v zmluve zahrnuté aj pokiaľ bude využívať konštrukciu bude musieť od Vás odobrať určité množstvo výrobkov.