miso.pastva
21.04.17,17:21
Kto mi vie poradit nieco ucinne na odstranenie tohoto zapachu...skusali sme ocot, savo, aj nieco od La*za a niiic nepomohlo, stale to hrozne smrdiiii...dakujem za rady
INTELSOFT
21.04.17,15:32
ja nastriekam na háklivé časti (napr. záhyby tesniacej gumy) prípravok proti plesniam. Potom klasika: liter octu, za lyžicu sódy bikarbóny a pustím celý program na 90 stupňov.
Terezia13
21.04.17,16:05
mne pomohlo, že som zmenila prostriedok na odstraňovanie vodného kameňa, už dávam Calgon, aj prádlo mi krásne vonia a zápach je preč
arizona
21.04.17,16:10
Treba skontrolovat aj odtoky,ci dobre voda odchadza.

Ja asi 1x mesacne davam biele pradlo na vyvarku.Proti udsadzaniu vodneho kamena asi 2-3x rocne dam 1L octu a pustim program na 90st.
Nikdy mi pracka nesmrdela!

Skus nepouzivat rozne vankusiky,ale pouzivaj bezny prasok.Tiez avivaz moze sposobovat plesne
mareko
22.04.17,10:21
Do každého prania pridávam za hrnček octu. Čistenie práčky pomocou kryštalickej sódy (1 kg)a octu. Dávam aj 2 litre. Pustiť program na vyvárku, potom vyčistiť všetky filtre, nádobky, tesnenia, hadice a pustiť ešte raz iba s octom. To je "zhruba" celý postup. :)
http://www.moje-pravdy.cz/zdravi/rady-a-recepty/domacnost/1389-cista-pracka-ciste-pradlo
A tu je ešte zopár rád.
https://www.mt-nabytok.sk/tipy-a-triky/4255-smrdi-vam-pracka-umyvacka-zbavte-sa-mastnoty-vodneho-kamena-aj-zapachu--citajte-5-rad.htm
vicktor
24.04.17,07:04
Za desatrocia som nikdy necitil z pracky nejaky zapach.
Nebude problem v tom ze cez odtok prenika smrad z kanalizacie?
lujza.j
24.04.17,07:18
Tiez nechapem....tretia pračka v zivote....ziadny smrad....
Dáša_
24.04.17,07:23
a používaš gelove pracie prostriedky?
lujza.j
24.04.17,07:30
Aj aj....lidlacke...uz niekolko rokov...prachovy na biele....lenor,silan....
vicktor
24.04.17,08:07
Dasa, nie celkom rozumiem otazke, ale pouzivame tekute prostriedky.
Ale nech sa pouzivaju hocijake, ved na zaver sa plakanie zopakuje 5x, tak zaverecne voda je cista.
PETERPAVOL6
09.01.18,21:03
..odpadová hadica s vypúšťacieho čerpadla je vrúbkovaná .V záhyboch sa drží..nečistota .Vymena za hadicu s vnútornou hladkou stenou a je to .Pozor pri vypúšťaní vody aby sa hadica nezalomila váhou vody..bol by novy problém .A bežná údržba..po praní umyť násypku a osušiť..potvorene dvierka a raz za čas program na čistenie pracky..
miso.pastva
10.01.18,13:24
Dobry den,

postupoval som podla navodu z vyssie uvedeneho linku čislo 1 a veru zabralo to...odvtedy som to robil este jeden krat a zatial mame pokoj...dik moc za radu
mareko
10.01.18,15:30
:) :) :) Som rada, že pomohlo.
fortunka
11.01.18,07:11
1) vyvarit pracku s octom alebo/a nejakym cisticom (ja pouzivam miele prasok na cistenie pracky), prazdnu, alebo s nejakou jednou handrou
2) utriet vsetky gumenne tesneniea akolo dvierok a kadetade - tam sa lepi kopec spiny a potom to smrdi, vyumyvat davkovac na prach a avivaz.
3) vybrat filtre co byvaju na spodku pracky, vycistit
4) skotrolovat hadicu, ci nie je zapchata pri vyvode (mne tam kde sa hadica napaja na odtok sa robi taka guca kadecoho...)
5) a znovu bod 1 by som spustila pre istotu.
Ak to nepomoze, tak nic... :)) ale toto zvycajne pomaha.. a hlavne nechat pracku otvorenu, nech sa vetra a vysusi po prani :)
vlado 33
11.01.18,16:11
Zaujímavé, nikdy mi práčka nesmrdela. Čím to asi je, žeby odvetraním?
mr.dred
11.01.18,17:54
Problém bude zrejme v tom, že cez práčku smrdí kanalizácia. Voda z práčky by mala vytekať do voľného priestoru a keď je napojená natesno do odpadu,musí byť odpadová stúpačka ovetraná. Inak dochádza k tomu, že vodný stľpec ,ktorý vznikne pri spláchnutí, vypustení vane - skrátka, keď potrubie odvádza súvislé väčšie množstvo vody , vytiahne ti vodu zo sifónu,prípadne zbytkovú vodu z hadice práčky a odpadové potrubie sa vtedy odvetrá cez práčku. Tej zbytkovej vody je tam už potom len také min. množstvo ,že netvorí prirodzený pachový uzáver pre práčku.
bettylou
28.01.18,10:01
môže aj kúpeľňa byť vlhká, ...
PETERPAVOL6
04.07.19,21:17
v hadici s práčky vždy musi ostať voda..hadica by mala tvoriť vlastne niečo ako sifon..pred zapachom s kanalizacie..ak nie..pračka sa nedokáže napustiť..vodou a bude stale dopušťať vodu..že??Tak to nejako je to aj v návode..na inštalaciu..
PETERPAVOL6
04.07.19,21:18
áno ak mate tvrdu vodu Calgon..ale rozumne..inač spapa práčku..
Ing. Ľubomír Janoška
06.07.19,07:52
reaguješ na rok starú tému :)
čo nič nemení na tom, že propojenie práčky na kanalizáciu má mať svoj vlastný, odvzdušnený sifón
napríklad takýto
https://www.kupelne-ptacek.sk/sifon-prackovy-podomietkovy-concept-s-privzdusnovacou-hlavicou-nerez
Terezia13
06.07.19,17:29
veď ja rozumne :D