Michal Hanuska
24.04.17,09:47
Koncom min. roka som mal úraz oka - dostal som silný úder do tváre. Oko som mal celé podliate krvou cca mesiac. Teraz, po vyše 4 mesiacoch od úrazu, mi zostalo celé oko (teda bielko) stále začervenané, resp. skor červeno-zažltnutè a mávam v ňom občas bolesti napr. pri dlhšom šoférovaní. Bol som pred mesiacom na kontrole u očnej lekárky, ktorá však po vyšetreniach na žiadny problém neprišla a predpísala mi len kvapky Efflumidex a framikoinovú masť, ktoré mi však nijako nepomáhajú.

viete mi prosím niekto poradiť čo s tým zažltnutím? vissine na začervenanè oči ani nič podobné taktiež nijako nepomáha..

ďakujem za každú radu
kopretinka
24.04.17,08:03
mňa operovali na obe oči,bielka som mala úplne krvavé,časom sa to vstrebalo,ale ani po 25rokoch to nemám snehovobiele ako predtým.
Buď rád,že vidíš a že nemáš problémy s videním.
Časom sa to vstrebe,aj bolesti prestanú,ale určite to nebude ako predtým.....
misomiso
24.04.17,09:21
No takto ti to nikto nezdiagnostikuje na dialku, ani lekar nie. Ale ak by to bol zapal, tak ja som si Mumiom vyliecil takych silny a chronicky zapal oka, ze nan nezaberali ziatne antibiotikove kvapky ani masti. Lekarka sa to snazila liecit tyzdne, potom vravela ze mam slomu, budem si to musiet kvapkat dozivotne a po appikacii Mumia som bol O.K. za tri dni. Musis ale kupit od Dr. Popova, lebo ten este ako jediny dodava ciste. Ostatni to miesaju s mastencom kvoli tomu, ze im to vlhne v baleni a teda do rany sa to neda dat a do oka uz vobec nie.
kopretinka
25.04.17,05:42
ty nečítaš?on je po úraze,mal zakrvavené oko,nemá zápal
misomiso
26.04.17,07:02
A ako sa dostane zapal do oka? No uraz je na to najvhodnejsi dej, pretoze sa narusi celistvost rohovky. Manzelka si pichla ihlickou z konara borovice do oka a zaniesla si tam herpes. Najprv nechcela verit, ze po malom pichnuti sa jej stav moze tak zhorsovat, ale ocna jej vravela, ze nic neobvykle. Vsetci ste tu najmudrejsi a masturbujete nad minuskami, ako male deti v skolke.
kopretinka
26.04.17,07:54
prečítaj si zadanie otázky ešte raz-On nemá žiadny zápal.Bol u lekára,nič mu nenašli,oko je v poriadku.jeho oko potrebuje iba čas.
misomiso
26.04.17,08:28
Oko ma cervene ale nema tam zapal. Tak to mu mu blahozelam.
korela
26.04.17,10:04
Ja som rada každej rade, aj keby sa nemala priamo vzťahovať k otázke. Mng chytil jačmeň v žilinskom hoteli, nevedel sa ho zbaviť asi tri roky. Možno by mu mumio pomohlo. Aspoň vyskúšať. Už sa ho zbavil.
Deťom som vždy dávala odjakživa do batožiny vlastné uteráky, povliečky aspoň na podušky, ale aj celú posteľ. Podľa okolností.
kopretinka
26.04.17,12:49
bože,misomiso,ty si fakt taký zabednený??? nemá zápal, má nevstrebanú krv! a nemá ho vyslovene čevené,ale zažltnuté,a to je z tej nevstrebanej krvi.
misomiso
26.04.17,18:46
Zaujimave, ze lekarka, ktora oko videla mu predpisala dva protizapalove lieky napriek tomu, ze tam nema zapal. Asi by mala vratit diplom :-)
buchač
26.04.17,19:12
Keďže ide o zásah do organizmu, nejaká operácia, úder, náraz na telo...teda ostanú nejaké modriny a následne postihnuté miesto hraje všetkými farbami.

Keďže oko je oveľa citlivejší orgán, tak je predsa aj jasné, že sa hojí aj dlhšie.
Po statočnej šľahe do ksichtu mohlo dôjsť aj k poškodeniu iných oblastí ksichtu (puknutá lícnica) a tieto reagujú adekvátne na oko-bielko.

Keďže sa vyskytujú bolesti ešte po tak dlhej dobe, tak by bolo vhodné zopakovať návštevu u lekára...
alaya1
26.04.17,20:25
Urcite by som to konzultovala este s inym ocnym lekarom.