irari777
24.04.17,16:46
V roku 2016 sme vo firme zakupili celorocny dialnicny poplatok. Na jar doslo k poskodeniu automobilu (nie nasim zavinenim) a muselo dojst k vymene SPZ. U NDS sme pozabudli prehlasit dialnicnu na novu SPZ.Teraz sme do firmy dostali pokutu za jazdu po dialnici bez poplatku.Chceme sa odvolat nakolko poplatok na toto vozidlo bol zaplateny, len doslo k vymene SPZ. Ako mame postupovat?
Mila123
24.04.17,14:54
odvolanie a doklady......to pomáha,
misoft
24.04.17,15:02
Ale prehlásenie dialničnej známky nie je povinnosťou NDS, ani poisťovne, ani polície. Zmena údajov je možná pri elektronickom zaregistrovaní do 15 minút.... potom už nie.
Mimochodom - eznámka je neprenosná.....
https://eznamka.sk/selfcare/home/
Ale mali ste to skúsiť tu https://eznamka.sk/selfcare/request/ (i keď pochybujem o tom, že prevedú na nové EČV).

Odvolanie nepomôže - NDS totiž nespravila žiadnu chybu - nemá vedomosť o tom, že ste zmenili EČV.
misoft
24.04.17,15:04
Nepomôže..... chybu NDS neurobila,urobili držitelia vozidla....
misoft
24.04.17,15:08
Voči pokute? Jazdili ste vozidlom po diaľnici bez platnej diaľničnej eznámky? Jazdili!
Systém zaregistroval vaše EČV - nie je v databáze platných známok = jazdí bez známky = pokuta.
Jednoduché ako facka. A to buďte radi, že zatial len jedna pokuta, pretože keby to bolo, ako to skôr navrhovali, nedoplatili by ste sa.

Keby ste mali viacej chochmesu - zaregistrovali by ste nové EČV a poslali NDS oznam, že staré EČV bolo vyradené z evidencie a žiadate o preplatenie zvyšku poplatku za eznámku. NDS by musela na DI overovať, či dané EČV je v obehu - oni totiž nevedia, že dané číslo bolo zrušené - polícia nemá povinnosť to oznamovať, to je povinnosťou držiteľa.
buchač
24.04.17,15:45
sme POZABUDLI prehlasit dialnicnu na novu SPZ.Teraz sme do firmy dostali pokutu za jazdu po dialnici bez poplatku.Chceme sa odvolat
=======================
Príklad na dané :

POZABUDOL som, že na určitom úseku je maximálna rýchlosť 40 km/h a šiel som rýchlosťou 120 km/h.
Dostal som pokutu a chcem sa odvolať.
Ako mám postupovať ?
irari777
24.04.17,15:53
po tomto prispevku toto vlakno cele zmazem. chcem len zistit, ci sa pokuta vztahuje na neprehlasenie dialnicnej znamky v rovnakej sadzbe ako keby nebola zaplatena vobec. A prosim uz sem mi nepiste, pripada mi to ako skor odventilovanie ako konstruktivna rada. dakujem za pochopenie
buchač
24.04.17,16:15
irari777 (Dnes 18:53) po tomto prispevku toto vlakno cele zmazem. c....A prosim uz sem mi nepiste, pripada mi to ako skor odventilovanie ako konstruktivna rada. =================
Tak inak :

1. Chcete sa odvolať ? Nuž sa odvolajte.
2. Ako máte postupovať ? Nuž napíšte odvolanie...alebo zadaj novú tému pod názvom.."Čo má obsahovať odvolanie voči pokute ?"
3. Udelená pokuta ? Veď bežne firmy dávajú tieto do nákladov.
4. Neznalosť zákona, neplnenie si povinností neospravedlňuje.

Odventilovanie ? Ani nie...skôr počudovanie, že firma ešte neskrachovala, keď si nevie poradiť s takýmto "problémom"...
Zmazanie vlákna ? Ani nie...na to nemáš oprávnenie.