mandyla
26.04.17,13:46
Vedeli by ste určiť alebo aspoň tipnúť, o aký druh kožušiny ide na fotke? Myslela som, že o perzián, ale iní tvrdia, že nie. Je to 100% pravá kožušina.
vicktor
26.04.17,12:09
Ide o ciernu kozusinu. :)

Prepac, ale podla tejto fotky neviem ci niekto uhadne. Nemas v dosahu kozusnika alebo cistiaren kozusin? Tam by vedeli.
Nie je tam ziadna nasivka?
misoft
26.04.17,12:14
Dobrá odpoveď :D. Buď je to umelina, alebo prírodná z nejakého chlpatého zvieraťa..... A ostatné povie odborník.... ale fotka odborníkom nie je....

A možno je to myší kožíšek...:---
mandyla
26.04.17,12:36
Nášivka tam nie je, je to staré a šité na mieru.
kopretinka
26.04.17,12:38
podľa obrázka by som aj ja povedala,že perzián..aj keď ten by mal byť všade krátky a tam sú aj dlhšie chlpy,aspoň sa mi teda zdá,že aj dlhšie....perzián je z novonarodených ovečiek :mee::mee::mee:

https://www.sbazar.cz/hamacek52/detail/8865157-prodam-damsky-nenoseny-kozich-perzian-cerne-barvy

https://www.google.sk/search?q=perzi%C3%A1n&num=50&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwivq57Sn8LTAhVK7hoKHcPUBQ8QsAQIQg&biw=1280&bih=671
korela
26.04.17,12:43
Pôsobí ako perzián, možno s ďalšími všívanými kúskami, bude to najskôr z mláďaťa. Pravý perzián je iba s hustými kučierkami.
.
poloperzián
Polokarakul – kůže nebo kožešina z kříženců hrubovlnných a karakulských ovcí. Má méně ušlechtilé svitky. Používá se stejně jako perzián.
korela
26.04.17,12:45
Z nenarodených.
kopretinka
26.04.17,12:47
dlho som si to tiež myslela,raz mi to otec povedal,že vlastne sa zabíjajú kotné ovečky kvôli tomu.....ale potom som našla na nete info,že pár dní po narodení ich zabíjajú...3-8 dní
korela
26.04.17,12:52
Už som zistila aj ja, za našich čias sa považoval perzián z nenarodených, dobou už z narodených, menej brutálne, hlavne kvôli vyvolávaniu pôrodu.
vicktor
26.04.17,12:57
mandyla, material bol z akeho zdroja?
Nikto v rodine nepamata?
afrikánka
26.04.17,13:14
Podľa môjho názoru je to pravá kožušina, ale nie je to perzián, ten je celý zkučaverený. Toto je plášť z perziánových nožičiek.
Na priblíženie ceny spomeniem napr. v minulosti stál velúrový kožuch (slovenský) cca 2.000 Kčs, zo zajaca cca 1.000 Kčs, bizam 5-6.000 Kčs....kožuch z perziánových nožičiek v tej dobe mal cenu cca 11.000 Kčs. Teda patril medzi drahé kožuchy.
buchač
26.04.17,13:33
No schválne...čo je to minulosť ???
afrikánka
26.04.17,14:22
Minulosť je to, keď si bol mladý, pekný a nehundral si
Tweety
26.04.17,14:23
Ja tomu dávam tak 25 rokov naspäť.
afrikánka
26.04.17,14:34
25....to je málo, vtedy už buchač bol uhundraný, štekal ako havino
To je tak 40 rokov naspäť....viem dobre, lebo sa vtedy kupoval pre....no pre mňa nie, ja som bola vtedy ešte mladunká na taký kožuch
buchač
26.04.17,14:34
Pýtal som sa preto, lebo :

1. Mám niečo podobné http://www.air-shop.cz/images/stories/virtuemart/product/10450009-3.jpg
Pred rokmi stála 3.600 Kčs
2. Mám slovenský kožuch...10.000 Kčs.
3. Manželke som kúpil bizama...26.000 Kčs.

Preto, preto som sa pýtal na roky minulé...


P.S.:
afrikánka...a nepodsexuvaj zbytočne...si s tým už trápna.
Tweety
26.04.17,14:38
Ja mám po mamke veľmi zachovalý perzián, taký brčkavý, tak som išla po tom, kedy ho asi rodičia kupovali, a vyšlo mi asi tak dozadu, pripúšťam do 30
afrikánka
26.04.17,14:45
buchač.....Aleee, nedohaduj sa so mnou....uviedla som ceny cca z roku 1975. Je pravda, že boli slovenské kožuchy z dovozu-Juhoslávia a tie stáli cca 4-5000 Kčs. Ale Trutnov a Kara šili lacnejšie.
Ty si manželke kupoval kožuch v takej cene asi v 90-tich rokoch...Tak sa tu neoháňaj, že podsexúvam...nemáš pravdu...ale si ju nemieniš priznať
misomiso
26.04.17,20:38
Je to nadhera.
korela
26.04.17,21:34
mandyla
27.04.17,06:53
Ten kožuch nie je môj, v časoch mojej babky nikoho netrápilo že vznikol za cenu života zvieratiek.
Žabinka
27.04.17,07:03
aj ja mám pár kožuchov, ktoré som zdedila.. a čo sa mám ísť teraz dať skántriť pre to? alebo prestanem chodiť svokre na hrob kvôli tomu? zvierat mi je ľúto, sama mám psíka, člena rodiny.. ale tvoja odpoveď, alaya, je absolútne nevhodná.. tá mínuska je odo mňa..
vicktor
27.04.17,07:23
A nosis tie kozuchy? U nas v skrini visi jeden po otcovi a jeden po mame, ale nikdy sme ich neobliekli na verejnost. Zavadzaju, ale vyhodit na smetisko by bol hriech.
Žabinka
27.04.17,07:25
myslíš ja? nenosím.. jednak svokra bola veľkosť xxl, a ja som polovica, ale aj kvôli tomu, že ja nie som kožuchová.. nejaké som dala do zbierky, keď bola v decembri pre sociálne odkázaných, ale ešte mám nejaké.. tie dám tiež postupne..
Tweety
27.04.17,07:26
Terazky už ani zimy nie sú aké bývali, kožuch sa dá nosiť tak možno týždeň, niekedy ani jeden deň :---
Žabinka
27.04.17,07:30
tohtoročná zima bola výnimka.. ale aj tak som si vystačila s vetrovkou..;)
lujza.j
27.04.17,07:46
Budem aj ja mimo temy....tiez mam doma kozuch...mama mi dala...fajna jugoslavia...je super co to som si v nom odstala vonku...ked aj tu v ba bola fakt zima ....
Kozuchy vadia.....boticky na nožky...ale isto kozenne..vsak?!aj opasky....kozenne bundy..tiez....kozenne sedacky..auto v kozi..tak?.....
Ci sa to vyraba...zabijeme na papu a potom z toho topanocky....a ine...
alaya1
27.04.17,08:02
Žabinka - t
Ja dokazem zit aj bez kozucha,osobne mi nie je jedno, co sa deje, kym takyto "odev" vznikne.
verim, ze by si toto nebola napisala, keby si videla ich vznik.-
Kazdy sme emocne inak nastaveni ,
tes a kochaj sa vo svojich kozuchoch, nikto ti to neberie.

Tvoj komentar bol zbytocne utocny.,
misoft
27.04.17,08:46
Hmmm..... aj tvoj je trochu útočný.....
Spytam sa - papkáš mäsko, papkáš?
Ak áno - vidíš a si na rovnakej úrovni, ako tí s kožuchmi.
Tiež musia byť zabité.....
alaya1
27.04.17,09:05
Nejeme maso. AS nemyslim si, ze som nieco utocne napisala.
mandyla
28.04.17,06:21
Chcela som ho predať a preto som ho chcela popísať presnejšie. Už je predaný, za 20€, kúpil ho istý folklorista.
alaya1
30.04.17,19:40
Tak mna sa tieto nalezitosti netykaju. Ja maso nejem,nenosim ani kozene topanky,bundy, kupujem si v Cechach ci v GB topanky pre veganov, auto nemam v kozi. Kazdy ma na vyber. Skor mi pride, ze taki ako som ja su odsudzovani. Preco? ze mi vadi to, ako sa tyraju zvierata? Netyram ani ludi, ani zvierata. Kazdy ma na vyber.
Ja osobne nechapem takych, ako napr. moderatorka Smotanky, ze sa vystavuje, ako ochranuje zvierata, foti sa v utulku.... a na molo vybehne v kozuchu. Co na to povedat....
buchač
30.04.17,20:19
alaya1 (Dnes 22:40) Tak mna sa tieto nalezitosti netykaju. Ja maso nejem,nenosim ani kozene topanky,bundy, kupujem si v Cechach ci v GB topanky pre veganov, auto nemam v kozi. Kazdy ma na vyber. Skor mi pride, ze taki ako som ja su odsudzovani. Preco? ze mi vadi to, ako sa tyraju zvierata? Netyram ani ludi, ani zvierata. Kazdy ma na vyber.
Ja osobne nechapem takych, ako napr. moderatorka Smotanky, ze sa vystavuje, ako ochranuje zvierata, foti sa v utulku.... a na molo vybehne v kozuchu. Co na to povedat....
===================
Ktoré auto ?
Lebo pokiaľ viem, tak RR sa vyrába LEN v koži...;)
...a motorka značky Honda nemá náhodou kožené sedadlo ?

Ale ja Ťa neodsudzujem a ani nezávidím.
Kožené topánky nosím, lebo sú najkvalitnejšie...a ja si svoje nohy hýčkam.
Kožené bundy nosím, lebo zima je svyňa...už som zažil, mal omrzliny.
Aj mne vadí týranie zvierat...ale ešte viac mi vadí týranie ľudí - zamestnancov.
Ale najviac mi vadí, ak niekto povýši zviera - svojho miláčika - vec nad človeka...

Moderátorku Smotánky nerieš....tá nebola nikdy normálna...a pochybujem, že sa to zmení.
alaya1
30.04.17,20:25
Buchac, jasne, kazdy ma na vyber.....ja nevlastnim nic, co si napisal a tiez mi vadia veci, ktore pises o ludoch. Moj pes je stale pes. Ale tiez ho netyram, nebijem. Mam ho rada.

P.S. motorka Yamaha :)
Terezia13
01.05.17,14:21
toto som vôbec nevedela.....:(:(:(
alaya1
01.05.17,19:34
Vidis Terezka a to je pre niektorychmilovnikov kozuchov uplne normalne....