križmaro
30.04.17,09:32
Malý chrobáčik tmavo hnedý, tenký, podobný rasci. Má tendenciu zhlukovania, aktívnejší pri teplejšom počasí, v poslednej dobe sa začal rýchlejšie presúvať do ďaľších miestností. Začínal na okennom parapete
misoft
30.04.17,07:55
Chrobáčik..... tmavohnedý malý tenký - parádny popis.....Fotečka by nebola? Tak ďaleko nevidíme....
buchač
30.04.17,08:01
Hm....a majú vlastne povolenie od miestneho úradu na zhromažďovanie a inú činnosť ?


1. Zistiť domovskú lokalitu
2. Sadnúť si s kolóniou a dať rozhovor
3. Dohovoriť im :
a. aby sa nezhlukovali
b. aby sa nepresúvali
c. aby svojou aktivitou nenarúšali bežný život domácnosti
4. Dať výstražné tabuľky (Zákazové) s primeraným obsahom
5. V prípade neakceptovania sa realizovať :
a. patričnými sťažnosťami na patričné miesta
b. patričnými opatreniami
-----------------------------
Preklad :

Zistiť, kde majú hniezdo, kde sa najviac nachádzajú.
Príčina môže byť v potravinách (strukoviny, múka, koreniny....).
Urobiť patričné opatrenia, t.j. vyhodiť všetko (potraviny), kde sa vyskytli.
Miesta výskytu by sa mohli aj postriekať nejakým sprayom.
misoft
30.04.17,09:16
Doplnenie: bod 5c: vytiahnuť devinu a zrevať "V mene zákona - rozíďte sa, opustite priestor....:D:D:D
misstka
02.05.17,17:47
Toto aj mňa zaujíma, z potravín nebude, ja ho mám v spálni hlavne, potom trocha chodba, pár som našla aj v kúpeľni vo vani-takže asi to nebude ani z textílií, kníh a tak. Tiež mám pocit, že ked sa začnú vyskytovať, vyzerá to ako keby šli od parapety, ale potom sú všade, aj na druhom konci miestnosti . Mám z tým problém asi 5 rokov, cez zimu nie sú, najviac na jar a jeseň, zo začiatku som si z toho ťažkú hlavu nerobila, bolo ich len pár a sú príjemnejšie pre mňa ako veľké chrobáky, pavúky a tak, ale tento rok som ich začiatkom apríla mala fakt veľa, až som sa začala obávať, že to budem musieť nejako riešiť radikálnejšie-cez nejakú firmu, nie len ich zabíjať a udržiavať poriadok
Potom prišlo ochladenie a zmizli, teraz ich vidím len ojedinele, aj to jeden kus maximálne.
jelalim
02.05.17,18:21
nebude to chrobak "rybenka"? Švehla obyčajná?

V principe neskoda, ma rada tmu a vlhko. Nicenie treba len castejsie upratovat a vsetko vytret beznou domacou chemiou. :)
misstka
02.05.17,19:11
U mňa určite nie, to som mala raz, ked sa kúpeľňa málo vetrala, toto je pomalšie ako tá rybenka a "tučnejšie"
Terezia13
02.05.17,20:18
ak nemáte doma veľa kvetov a domácich miláčikov, vystriekala by som pri odchode napr. do práce byt prípravkom proti lezúcemu hmyzu
vicktor
03.05.17,06:30
Bilolit a/alebo podobne striekaj na podozrive miesta, strbin parapetov, pod a poza skrine, kuchynsku linku, prahy, pod koberce, ...
Povyberaj satstvo a hladaj v skriniach, popreberaj zasoby potravin, ...
Postriekaj pred odchodom do roboty a pred spanim.
vicktor
03.05.17,06:32
Rybenka sa u mna obcas objavi v kupelni a na 95% jedna, na 5% dve, urcite nie vo vacsom pocte.
Terezia13
11.05.17,17:04
rybenka je podlhovastá, šedá, neštípe a nelezie v posteli