Neville
01.05.17,19:18
Som študentom prvého ročníka, zistil som na konci zimného semestra že to nieje nič premna, a tak som si podal prihlášku na inú školu. Mám zároveň aj založenú živnosť ako študent. Je lepšie podať žiadosť o ukončení štúdia alebo mám počkať na vylúčenie keďže viem že skúšky neurobím, ak sa knim teda dostanem (nemám ešte ani zápočty) - potrebujem sa na nich vôbec učiť? V letnom semestri som navštevoval školu hlavne pre živnosť, aby stým nebol nejaký problém na úradoch. Ďakujem
veronikasad
01.05.17,17:27
V období keď nebudeš mať status študenta budeš musieť platiť plnú sumu preddavkov na zdravotné poistenie ako SZČO, t.č. 61,81€ mesačne, lebo prestaneš byť poistencom štátu.
Mila123
01.05.17,17:33
V letnom semestri som navštevoval školu hlavne pre živnosť, aby stým nebol nejaký problém na úradoch....toto je čo za vetné spojenie????? tutkotatár by to napísal zrozumiteľne.....!!!!!!
Neville
01.05.17,18:07
Ok, keďže niesom tutkotatár, upresním to takto: už na konci zimného semestra som vedel že so štúdiom na tejto škole skončím, hneď ako to bolo možné tak som si podal prihlášku na inú vysokú, ale z dôvodu mojej živnosti ktorá je stavaná na študenta som klasicky v letnom semestri chodil do školy, ale aj napriek mojej snahe som na konci tohto letného semestra neurobil zápočty a teda skúšky a teda nemám dostatočný počet kreditov na posun do ďalšieho ročníka a to značí vylúčenie. Mojou otázkou sa snažím hlavne dostať k odpovedi či po vylúčení školou musím ísť na úrad a riešiť nejaké papierovačky (aj tie ktoré sú spojené so živnosťou) alebo stačí už len v auguste ísť na zápis do novej školy kde budem zase pokračovať ako študent no od prvého roćníka.
ivka70
01.05.17,18:12
Kedze mas zivnost, nebudes sa moct evidovat na UP.
Pockaj, kym ta vylucia zo skoly, ustriehnut si musis len zdravotnu poistovnu.
Dnom vylucenia prestavas byt studentom az do zapisu akebo ak zapis bude skor ako 1.9., tak do 1.9. /novy akademicky rok/.
Potom treba ist do zdravotnej poistovne, tym dnom sa odhlasit ako student a prihlasit na platenie preddavkov na ZP na zivnosti.
V septembri sa opat v ZP prihlasis uz s novym potvrdenim o navsteve skoly ako student a preddavky zo zivnosti budes moct opat upravit.
veronikasad
01.05.17,18:21
ak úradom rozumieš zdravotnú poisťovňu, tak tam musíš doložiť doklad k akému dátumu bolo štúdium na prvej VŠ ukončené. A samozrejme po zápise nové potvrdenie o návšteve školy. Ostatné o preddavkoch sa dočítaš v mojej odpovedi v téme.