babicka1
02.05.17,13:02
na noteboku mi nefungujú slúchatká stále je počut zvuk čo mám urobit aby mi slúchatka tak ako majú sú nové tým nič nieje iba v noteboku je chyba neviem kde poradíte ?
kopretinka
02.05.17,11:08
keď nefungujú,tak ako môžeš počuť zvuk? či čo konkrétne na nich nefunguje?
babicka1
02.05.17,11:31
práve že zvuk je v poriadku len ked chcem počuvat cez slúchadlá tak mi to ide aj cez ne aj normálne že to počujú aj druhy
misoft
04.05.17,08:44
Čítam, čítam.... asi bude chybička v konektore (v tej "dierke") - pretože by teoreticky po zasunutí toho Jack kolíka malo odpojiť vnútorné repráky - buď sú nejako ohnuté kontakty, alebo je tam nejaká špinka, ktorá to prepojuje....
ivka70
04.05.17,09:03
Vymen sluchadla.
Zjavne konektor, ktory je na nich, nie je urceny pre tvoj NB (aj ked pasuje, nema dostatocnu dlzku na to, aby vypol reproduktory).
misoft
04.05.17,10:13
Tiež dobrý postreh a dedukcia....až mi je to divnô, že koľko toho vieš....:D
Nie si náhodou kríženec nejakej Miss a IT guru? :D:D:D
ivka70
04.05.17,10:16
skor ten IT guru ako ta miss :D
Ing. Ľubomír Janoška
04.05.17,10:39
Ivka, nedobre si poradila. Rozpájacie kontakty zásuvky sú v rovnakej "hĺbke" ako pripájacie kontakty jacku. Takže ak sluchátka hrajú, jack má dostatočnú dĺžku.
ivka70
04.05.17,10:40
Moze byt, ale mali sme podobny problem s iny mzariadenim ak oNB, tak vymena slúchadiel pomohla.
viktorviktor
04.05.17,12:23
tu je riešený opačný problém, aby bol zvuk v sluchátkách aj v reproduktoroch, zvuková karta je Realtek, tak to skús obrátene
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=920&t=1188696
misoft
04.05.17,13:18
Ingelér.... žiaľ, existujú výrobky, ktoré síce majú typizovaný Jack konektor, ale hmota, ktorá kryje pripojenie vodičom môže byť o 2-3 mm väčšia a už to stačí, aby sa kontakty nezopli.
Dávnejšie som riešil - nie síce Jack, ale napájací konektor, ktorý po zasunutí na doraz nenapájal - problém bol v konci konektora, ktorý bol len o 1,5mm dlhší a už sa kontakty nespojili http://www.elektro-obecnice.cz/shop/detail/806-110.jpg - obyčajných 1,5 mm!!! Bol to výrobný nepodarok, ktorý prešiel kontrolou... I to sa stáva.
Ing. Ľubomír Janoška
04.05.17,13:49
Problém môže byť naozaj v rozmeroch jacku, ale - vzhľadom na konštrukciu - logicky skôr tenký konektor spôsobí problém néž krátky. Tenký konektor síce dosadne na kontaktné plôšky, ale ich neodtlačí dostatočne od kontaktov na reproduktory (presnejšie reproduktorový zosilňovač).
ALE môže byť v hre aj niečo úplne iné - elektronické spínanie podľa impedancie pripojených sluchátok. Ak majú príliš veľkú impedanciu, elektronika ich "nevidí" a neodpojí reproduktory.
V konečnom dôsledku pomôže iba metóda pokusov a omylov.