Jana G.
18.07.06,09:53
Prajem pekný deň,
chcem Vás poprosiť o radu ohľadom DPH. Došlá faktúra zdaniteľné plnenie máj 2005. Mne došla 29.6.06 t.j. už po daňovom priznaní DPH 5/2006. Čo s ňou? Môžem ju daň do júnového plnenia keďže sa mi zdá, že ak príde FA po daňovom priznaní DPH môže ísť do ďalšieho mesiaca. Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
18.07.06,07:57
Prajem pekný deň,
chcem Vás poprosiť o radu ohľadom DPH. Došlá faktúra zdaniteľné plnenie máj 2005. Mne došla 29.6.06 t.j. už po daňovom priznaní DPH 5/2006. Čo s ňou? Môžem ju daň do júnového plnenia keďže sa mi zdá, že ak príde FA po daňovom priznaní DPH môže ísť do ďalšieho mesiaca. Ďakujem za odpovede.
Ano možeš si ju uplatniť v priznaní za júl.
sara-ke
18.07.06,08:08
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ak mame leasing (pristroj) od novembra 2005, ale este ani raz sme si neuplatnili odpocet dph (lebo som nevedela o tom leasingu – pracujem externe-sef to platil kedy ako …) mozem si teraz uplatnit v danov. Priznani to dph??? a musim podat za ostatne mesiace opravne danove prizn.??? alebo nemusim iba ak by som chcela uplatnit?? prosim poradte mi. dakujem :confused: ;)
Milan Benka
18.07.06,08:09
Ano možeš si ju uplatniť v priznaní za júl.

Snáď jún.

:D niekto už myslí na obed :D
Zoltán Kovács
18.07.06,08:10
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ak mame leasing (pristroj) od novembra 2005, ale este ani raz sme si neuplatnili odpocet dph (lebo som nevedela o tom leasingu – pracujem externe-sef to platil kedy ako …) mozem si teraz uplatnit v danov. Priznani to dph??? a musim podat za ostatne mesiace opravne danove prizn.??? alebo nemusim iba ak by som chcela uplatnit?? prosim poradte mi. dakujem :confused: ;)

Za tie predchádzajúce obdobia by som podával opravné priznanie, ke´d už to chceš dať na správnu mieru.

Keď platil séf tie splátky a nemala si splátkový kalendár, ako si identifikovala tie platby, kam si zaúčtovala?
Milan Benka
18.07.06,08:14
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ak mame leasing (pristroj) od novembra 2005, ale este ani raz sme si neuplatnili odpocet dph (lebo som nevedela o tom leasingu – pracujem externe-sef to platil kedy ako …) mozem si teraz uplatnit v danov. Priznani to dph??? a musim podat za ostatne mesiace opravne danove prizn.??? alebo nemusim iba ak by som chcela uplatnit?? prosim poradte mi. dakujem :confused: ;)

Túto otázku sme už raz rozoberali.
Zoltán Kovács
18.07.06,08:17
Snáď jún.

:D niekto už myslí na obed :D

Trošku mimotemyDnes ma benka prekulka, som hladný ako pes. A pred sebou vidím už iba jedlo. Samozrejme, že jún.
Milan Benka
18.07.06,08:22
:D
Trošku mimotemyDnes ma benka prekulka, som hladný ako pes. A pred sebou vidím už iba jedlo. Samozrejme, že jún.

Prekukol. Aj ja som už hladný .......:D :D
sara-ke
18.07.06,09:23
diik, ale chcela som vediet ci musim podavat opravne priznania alebo nemusim, hm??....asi musim ze? :cool:

inak dobruuuuuuu chut, hladosi. :p
Milan Benka
18.07.06,09:26
Podaním dodat. DP Vám vznikne odpočet v jednotl.mesiacoch.
Keďže sa jedná o vrátenie DPH, tak DDP môžete podať, ale nemusíte.
Ale prečo nechávať štátu peniaze, na kt. máte nárok ?
sara-ke
18.07.06,09:35
no ano to je pravda tak dakujem za rady :)