Lukas Hruz
09.05.17,13:22
da sa zasieťovať tlačiareň tohto typu https://www.lexmark.com/sk_SK/products/all-in-one/12L1003.shtml na viacero pc. Stým že to nebudem tlačiť cez pc ktoré musí byt stále zapnuté. Mám rek a v ňom switch cez ktoré by som to určite vydeľ zapojiť keby že sa jedná o sieťovú tlačiareň. Pozeral som že sa dajú kúpiť rôzne adaptéry usb/eternetový vstup. Možno bude najlepšie kúpiť sieťovú tlačiareň a bude. Ale ja rád vymýšľam.
misoft
09.05.17,14:53
Cez switch ti to nepôjde. Switch potrebuje v sieti MAC adresu zariadenia, aby odosielateľ vedel, komu poslať.
Táto tlačiareň je len obyčajná USB - max. by sa dala použiť v prípade, že router by mal USB vstup/výstup a tlač potom smerovať na router s uvedením výstupu (portu) na USB.
Teraz - ako zapojenú v PC je v PC nastavená ako zdieľaná - t.z. že iný PC v sieti pošle požiadavok na tlač PC s pripojenou tlačiarňou a ten spracuje požiadavku a vytlačí to.
Pokiaľ chceš tlačiareň v sieti - musí mať špecifikáciu "sieťová" - t.z. má vlastný OS a vlastnú MAC adresu.
dmc
09.05.17,20:20
Da sa to avsak za pouzitia printserveru - (tlacovy server) avsak cena printserveru zacina niekde od 45 € takze sa to asi v tomto pripade moc neoplati. Pokial je potrebne prepojit iba 2PC ktore niesu od seba daleko - tak sa da teoreticky pouzit aj automaticky prepinac USB 2PC/1zariadenie - ale to je specificka situacia (cca 20 €)