Robo19901
11.05.17,09:22
Dobrý den prajem mám taký dosť závažný problém ktorý riešim už do včera nespal som ani minútu problém je v tom že mám notebook značky HP model 255 g5 a nainštaloval som tam Windows 7 všetko prebehlo v poriadku akurát ked som nainštaloval grafické drievery tak mi furt ukazuje len VGA rozlíšenie nechápem tomu stiahol som aj z originál stranky AMD aj z HP stránky a furt mi dá len VGA prosím o radu straše prosím. Dakujem
kn-alka
11.05.17,07:32
to je fakt veľký problém, nespavosť môže mať za následky rôzne zdravotné problémy :D
arizona
11.05.17,08:07
misoft
11.05.17,08:35
Takže si najskôr stiahol zo stránky AMD.... ZLE!!!
Pokiaľ máš notebook, zásadne sa ťahá zo stránky výrobcu NB.
Aj keď si potom stiahol zo stránky HP - NB si stále pamätá prv pridelenie ovládača - a to je to od AMD, ktoré v NB nepracuje (lebo nie je výrobcom ovládač upravený pre konkrétny NB!)
Takže!
Stiahni si ovládač odtiaľ: https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-255-g5-notebook-pc/10193058
Je to ovládač pre AMD High-Definition (HD) Graphics Driver.
V Správcovi zariadení si nájdi svoju grafickú kartu - teda AMD High-Definition... a daj AKTUALIZOVAŤ ovládač a pri výbere podstrčíš ten stiahnutý zo stránok. Niekedy bude pýtať reštart, ale po reštarte by OS mal vedieť, že má používať tento ovládač.

Iný spôsob: v Správcovi zariadenia ODOBRAŤ grafickú kartu zo systému a vykonať reštart NB (ovšem nie cez Reštart, ale Vypnúť a Zapnúť). Pri bootovaní OS zistí nový hardware (grafickú kartu) a pridelí jej ovládač - Win 7 maju totiž implementovan všetky najpoužívanejšie ovládače v sebe - a zaručene bude mať i ovládač pre AMD High-Definition kartu (pretože je integrovaná).