MySpace
11.05.17,17:44
Ahojte, najprv som rúru umyla špongiou a vodou (sklo som už medzičasom umývala aj čistiacim – kvaplo mi zo sporáka naň). Teraz ju vypaľujem na najvyššom 250 stupňovom ohreve (tvrdili v manuáli) a že 30 min. (vypaľujem už dlhšie a stále to smrdí). Nenapísali, či s dolným, horným ohrevom alebo ventilátorom, tak som dala všetko. Neviem však, či sa vypaľuje s plechom s vodou alebo bez? Ako ste sa vy zbavili zápachu a smradu z rúry? Ako na to?

Piekli by ste na nej, aj keby ešte trochu smrdela?
sosak
11.05.17,16:15
Vypaľujú sa ohrievacie telesá v rúre a preto je potrebné ich všetky zapnúť, či naraz, alebo samostatne, to je na užívateľovi.Ak sa ti počas používaní rúry časom znečistí priehľadné sklo na dverách rúry, neurob chybu a nepouži čistiaci prostriedok obsahujúci brúsne častice, ani nečisti kovovou škrabkou pretože na skle môže vzniknúť škrabanec a sklo pri zohriatí môže prasknúť.Po doplnení otázky, áno aj keď rúra trochu zapácha kľudne môžeš piecť.
misoft
11.05.17,16:25
A čistiť studené sklo - nie rozohriaté... Ak sa dá demontovať - vybrať a namočiť..... potom to ide dole.
sosak
11.05.17,16:30
Novodobé rúry majú sklo v dverách nalepené a to niekedy nevydrží a celé odpadne, bola tu na Porade takáto téma a zákazníčka mala hlavu v smútku....
MySpace
11.05.17,16:33
Ďakujem, tiež tam varovali. Ja som to sklo čistila v minulosti jarou a okenou. Ta by nemusela, či? Už to konečne prestáva smrdieť, je to lepšie. Už len trošku zapácha.

Nevedela som, či otvorenú alebo uzavretú rúru treba mať, tak som chvíľu tak a chvíľu tak. Chvíľu s vodu na pekáči, chvíľu bez a skúsila som teraz aj ocot s vodou na záver. Snáď už to bude, neviem sa dočkať pečenia. :)
Žabinka
11.05.17,16:36
spomenula som si, keď sme si kúpili rúru so sklenenými dvierkami, tak sme všetci sedeli na zemi pred rúrou a hľadeli ako sa pečú kurence..:D
sosak
11.05.17,16:36
Ja používam prášok na pranie, je to silný detergent, samozrejmosť sú gumené rukavice. Nakoniec dobre opláchnuť vodou.
MySpace
11.05.17,16:36
Ja mám šporák Amica. Ten má našťastie nelepené, len sa rozoberá, bola som prekvapená, keď som ho prvý krát demontovala. Ale verím, že sa to deje a navyše keď človek nemá skúsenosti, tak ani nevie pri kúpe, že na čo si dávať pozor.
Žabinka
11.05.17,16:44
na čistenie sklokeramického sporáku aj sklenených dvierok používam tekutý cif.. a aj na krbové sklo.. nič lepšie som doteraz neobjavila..
Terezia13
11.05.17,18:17
nebolo treba nič umývať, len zapnúť a podľa návodu vypáliť, nechať otvorené dvierka na vyvetranie, možno zopakovať a už len vypekať, nie je potrebné tomu venovať čas, vypáliť a už používať