MenoPriezvisko
13.05.17,19:35
Ahojte, dnes sa mi podaril husársky kúsok. Vybehla som nechtiac na diaľnicu v Poprade - samozrejme bez diaľničnej známky. Síce som zišla na prvom najbližšom výjazde avšak už študujem články ako to je s pokutami za jazdu bez známky. Keďže je tých článkov veľa a väčšina z r. 2016, chcela by som sa opýtť či niekto máte skúsenosti alebo aspoň neviete poradiť, či sú tie stacionárne radary alebo kamery pri každom vjazde/výjazde, či sa zaplatením do 15 dní skutočne platí "len" 100 € namiesto 150 € prípadne aj to, či by nepomohlo zakúpiť elektronickú diaľničnú známku dodatočne aj teraz? Tiež som sa stretla s informáciou, že ak dostanem v jednom roku pokutu, berie sa to akoby za zakúpenie známky za celý rok (čo sa mi zdá ako kravina).
Mila123
13.05.17,17:37
pokiaľ viem, stačí ti dnes zakúpiť si DZ a máš bez problémov......
buchač
13.05.17,18:04
Moja skúsenosť s pokutou sa týka síce STK, zabudol som na termín ohľadom prívesného vozíka.
Na rozhodnutí od Okresného úradu ohľadom pokuty som mal napísané aj tú lehotu, ktorú spomínaš. Ak zaplatíš v uvedenejlehote, jedna tretina pokuty sa odpúšťa.
Zaplatil som do 15 dní a finito...pokuta udelená niekedy v januári, nedošla mi žiadna upomienka.

Takže by to asi malo platiť aj v prípade diaľničnej známky.
MenoPriezvisko
13.05.17,18:11
no zakúpila som si elektronickú tak uvidím či mi príde aj pozdrav od Okresného alebo od NDS alebo kto tie pokuty vlastne teraz vyberá :) ale vďaka za info
MenoPriezvisko
13.05.17,18:12
kúpila som tak uvidím
arizona
13.05.17,18:20
Ak kupis znamku v ten den do polnoci,tak sa nic nestane
vicktor
14.05.17,05:28
Tak to mas bez pokuty, aj ked som presvedceny ze kamery su rozmiestnene tak aby bol kazdy usek pokryty.
Inak neviem si dost dobre predstavit motoristu z PP co cely rok nepotrebuje znamku.
vicktor
14.05.17,05:33
Kamery snimaju priblizujuce sa vozidlo, som prekvapeny ze zaregistrovali ECV vozika zozadu.
Ak by nie, to by sa poplatku mohli vyhnut aj kamionove navesy (znamku by mal iba tahac), tak asi snimaju, ale fakt som si obratene kamery nevsimol.
pavol54
14.05.17,06:08
Náves sa akosi bez ťahača nehýbe, mýtna jednotka(je len na ťahač, návesov môže mať firma aj XY) je snímaná iným systémom(z obežnej dráhy) ako osobné vozidlá(tam to funguje na rozlišovacej schopnosti optiky kamier zrejme v rôznych vlnových dĺžkach) a signalizuje vjazd na spoplatnený úsek a zaznamenáva aj cenu spoplatneného úseku.
pavol54
14.05.17,06:13
Buchi pravopis ako u honvédov čítam : uvedenejlehote , finito...pokuta, to mne sa také chyby nestávajú takže poučuj o pravopise a "Hoď kameňom prvý, kto si bez chyby"
jslancik
14.05.17,10:22
Viktor, kamery nie sú tak, aby bol každý úsek pokrytý. Ale to vie iba ten, kto chodí pravidelne po diaľnici. A tomu je to na dve veci, lebo ma známku kúpenú.
vicktor
14.05.17,10:40
Aha, jasne, ved kamiony maju tie krabicky uz dlhsie.
MenoPriezvisko
14.05.17,13:54
ja som si tiež pomyslela že to majú asi urobené pri každom výjazde, no len tam sa už človek ťažko zvrtne, ak predsalen nebude stačiť, že som si známku kúpila hneď po návrate domov, tak ma tohtoročná bude stáť 150 € :D človek sa učí na vlastnej blbosti
pavol54
14.05.17,13:57
Kamerové rámy sú buď stacionárne alebo mobilné za prívesným vozíkom,