zabadlo
15.05.17,20:23
Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto poradiť či patrí toto auto resp. s týmto motorom k poruchovým autám - ford focus kombi 1,6 TDCi, 1560m3, 70 KW (95PS) r.v 2010? Poprosím len seriózne odpovede. Ďakujem
vicktor
16.05.17,06:16
To je druha generacia? Potom asi 80 kW.
Zial, nie je to prilis vydareny motor. Vela majitelov je nespokojnych, pretoze sa dovazaju stocene dojetiny zo zapadu s neznamou historiou a novy majitel aby robil generalku motora, pripadne aj podvozku.
Ten je do mesta uplne nevhodny, upchava sa filter pevnych castic, jeho cistenie alebo vymena su drahe.
Ina vec by bola kupene na Slovensku, majitel znamy, pravidelne servisovane (neverit knizke ale ist do servisu) a jazdene na dlhych trasach.
Ak sa zaregistrujes na fordclub.sk, docitas sa veci ze si radsej kupis Fabiu htp.
Pravda je, ze tam rady hlada a nadava ten, ktory ma problem. Kto nema problem, nemusi vypisovat.
Ma to auto ECV? Poznas VIN? Googlit a patrat, patrat, patrat. - KO, sova, seka, databaza ukradnutych aut, staznosti na bazare, ...
Kupovat iba s doveryhodnym automechanikom, nech ho poriadne popozera.

Googlit po takychto a podobnych strankach:
http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/ako-overit-auto-najazdene-kilometre-stk-kontrolu-originality-a-pod/
https://www.google.sk/search?q=overit+kilometre&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=6qIaWdz9JZTN8ge1m6PwBA
http://www.vincheck.cz/

fordzona.sk ti prezradi konfiguraciu vozidla a za 5 eur historiu zarucnych oprav.

Vrta mi v hlave ten vykon - este by mohlo ist o 66 KW (90ks).
Starsie rocniky nemali DPF, ale 2010 na 99% ano.
zabadlo
16.05.17,06:49
Ahoj ďakujem za odpoveď... Je to III. generácia ale (svetlá má po šírke nie tie po výške vedľa kufra) rok bol uvedený 2010 čo asi nezodpovedá. Je to auto kúpené na Slovensku, nie dovoz.
vicktor
16.05.17,07:06
Tak sa dostavame z blata a kaluze na sucho.
Idealne ak majitel si kupil nove auto a toto vratil predajcovi, vsetko bude overitelne.
Motor ovela spolahlivejsi, ale ohladne DPF plati to iste - po meste na kratke trasy nevhodne! Toto plati pre VSETKY znacky.

Mas VIN?
zabadlo
16.05.17,09:19
Dakujemm potešil si ma... VIN nemám resp. možno je ale mňa celkovo zaujímalo aké sú tieto motory či vôbec rozmýšľať nad takýmto autom i keď je pravda že máme tiež focusa ale r. 1999 a slúži stále bez väčších opráv. Ešte raz vďaka
vicktor
16.05.17,09:51
VIN potrebujes k previerke auta.
Mate focus pomaly 20 rokov a nikto nie je zaregistrovany na fordclub.sk? Tak sup-sup.
zabadlo
16.05.17,09:57
ani som nevedela že niečo také existuje :-) myslím fordclub...
misomiso
16.05.17,14:10
Ktora 1,6-ta diesel je spolahliva? Tomu sa treba vynut. Su to poddimenzovane motory, ktore automobilkam nanutili EU uradnici. Usadza sa karbon, odchzdazju turba, mnohe automobilky dokonca dodadcne (oproti udajom v servisnej knizke) skracuju odporucania na interval vymeny oleja, pretoze tie motory odchadzaju. Ni je vynimkou ze uz po 60.000 Treba googlit. Do auta patri minimalne 2-liter, ked chces diesel. Ostatne moze fungovat niekde, kde sa to pouziva iba sporadicky, v elektrocentrale alebo v zahradnom traktore.