Kabaka123
19.05.17,10:03
Vytvorila som si rozbaľovacie menu, overenie dát, použila som funkciu VLOOKUP, všetko funguje

Problém je, že v prvom stĺpci je materiál, ktorý má rovnaký názov, napr. Surgilon 1, nájde iba 197171, neviem ako to ošetriť.

DOPLNENIE - cez VLOOKUP to nepôjde
nový súbor (bunka A202 bola len vzorová)

Potrebujem vložiť nový prázdny riadok a potom vybrať z menu a automaticky doplniť.
ivka70
19.05.17,08:12
kde, v ktorom liste a stlpci, mas ten vzorec?
a co je cielom, spocitat spotrebu z listu pomoc?


bud musis hodnoty v tabulke najskôr scitat (urobit kontingencnu) a potom v tej vyhladavat alebo musis hladat cez nazov a referenciu, jednoducho cez n ieco, co sa neopakuje.
Kabaka123
19.05.17,08:19
v KUCH v stĺpci A (kontrétne v bunke A202 ) je rozbaľovacie menu, v ostatných stĺpcoch je funkcia VLOOKUP, ktorá ťahá dáta z POMOC.

Cieľom je preniesť dáta z POMOC do KUCH
excel.sk
19.05.17,08:56
SUMIFS ?

====================

skuste pozriet, ci tak nejak

.
Kabaka123
19.05.17,08:58
nechcem spočítavať, len preniesť údaje, ak vyberiem z rozbaľovacieho menu položku, automaticky sa doplnia ostatné položky

Vychádzala som z Vašej odpovede.

http://www.porada.sk/t193871-rozbalovacie-menu-s-priradenim-hodnoty-excel-2010-a.html

Možno som to mala zadať ako súvisiacu otázku.
ivka70
19.05.17,09:12
ale ako ches prenasat dalsie riadky, VLOOKUP najde vzdy len prvy riadok - potom musis jednoznacne definovat kazdy riadok, cize nevyhladavat len cez nazov
excel.sk
19.05.17,09:14
ok, tiež som si myslel, že to chcete sčítať, ale myslím, že už rozumiem

ja by som to riešil cez rozšírený filter, dať do makra, spúšťať tlačidlom, ak by to malo byť úplne automatizované, tak buď cez target, alebo ovládací prvok (nie overovanie údajov) a udalosť change
ivka70
19.05.17,09:18
To nurobis, pokial nebudu data v liste pomoc jednoznacne urcene ... Excel nevie, co ine ako prvy riadok, by mal vybrat
Ked by si povedala nejakému cloveku nazov Surgilon1 a poziadala ho, nech ti vyberie udaje z listu pomoc, co by vybral? prvy riadok, ktory by nasiel, nie :)
Kabaka123
19.05.17,09:23
ja viem, rozumiem, všetko mi je jasné, je to logické, preto hľadám spôsob ako to ošetríť, prípadne vyriešiť to inak, jednoduchým spôsobom, vyskúšala som túto funkciu, ktorú poznám, ale nepriniesla mi požadovaný výsledok...musím teda nato ísť inak
Kabaka123
19.05.17,09:55
problém je, že keď vyberiem napr. biosyn, tak mi vyberie mi všetky biosyny, nie jeden materiál

A tiež, keď pridám nový prázdny riadok, tak makro nefunguje...
pridala som nový súbor do otázky
excel.sk
20.05.17,06:26
čo sa týka filtrovania, tak je potrebné spraviť správne kritérium, teda nie OBSAHUJE Biosyn ale ROVNÁ SA Biosyn, spravíte to v bunke M203, dajte tam (aj otestujte, nech vieme) ="="&A203

čo sa týka zmeny počtu riadkov DB, tak ak máte 2007 a viac riešte to cez objekt Tabuľka, ak 2003 (predpokladám), tak to sa robí napr. pomocou pomenovanej oblasti

to makro zakaždým najskôr pomenuje DB názvom a potom ten názov použije pri filtrovaní

ale môžete aj skúsiť: Sheets("pomoc").Range("a:j").AdvancedFilter... teda celé stĺpce A až J

ešte mala rada, ten riadok 200 na harku KUCH treba dať preč alebo oddeliť prázdnym riadkom, nech sa nedotýka DB
Kabaka123
20.05.17,07:08
aj pri zadaní tejto podmienky, vypísalo všetky Biosyny

zmenila som aj makro na A:J
nie je mi celkom jasné, čo mám pomenovať DB, pomoc? alebo kuch?
už som dopletená ako vianočka

pridala som nový súbor

mám excel 2003, aj 2007 (radšj pracujem s 2003)