miesizelezo
21.05.17,10:59
Kupil som auto, mam kupnu zmluvu aj original doklady k nemu.

Neviem však donútiť predavájuceho aby auto odhlásil. Jedná sa o prevod z Topolčian do Senca.

Ako mám postupovať ?
Katy a R
21.05.17,09:02
Môžeš to spraviť aj ty - ak ti dá splnomocnenie. malo by to byť aj v jeho záujme. - aj PZP musí platiť on do odhlásenia - a tiež ak spravíš niekomu škodu - bude to na neho ;)


splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,

cit z http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
misoft
21.05.17,09:08
Toto: http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu a potom toto: http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
A ko už bolo poznamenané - predchádzajúci majiteľ nech dá splnomocnenie na vykonanie zmeny v evidencii vozidiel... a urobíš si to i sám...
miesizelezo
21.05.17,11:51
Problem je ten, že sa tomu vyhýba a zaniklu mu aj PZP
Ing. Ľubomír Janoška
21.05.17,12:46
Pokiaľ auto nie je prehlásené, tak je to problém oficiálneho majiteľa podľa evidencie u policajtov, pretože on je povinný ho poistiť.
Ty máš v podstate auto iba "požičané na vždy", bez zodpovednosti.
miesizelezo
21.05.17,13:32
V zasade som si myslel aj ja. Dakujem za odpovede. Potom nema zmysel ho nahanat
.
misoft
21.05.17,15:14
Tak to fakt nemá..... A keby si na diaľnici bol bez známky, policajti by ťa odfotili.... pokuty by šli jemu - objektívna zodpovednosť.
MenoPriezvisko
21.05.17,16:45
a nie je auto v exekúcii?
miesizelezo
21.05.17,19:11
to neviem zistit, ale asi keby bolo, bolo by zaistene ako exekučný titul a mam kupnu zmluvu
miesizelezo
21.05.17,19:49
a v dostupných databázach Kontrloly originality má riadny záznam Poznamky v posudku: Vozidlo a doklady neboli nájdené v pátraní.
MenoPriezvisko
21.05.17,19:53
ak sa proti vlastníkovi vozidla vedie exekučné konanie a teda auto je v blokácii, policajti vozidlo neprepíšu a pokiaľ viem, nebol by to prvý prípad, kedy niekto kúpil auto od osoby proti ktorej sa vedie exekúcia a to že máš kúpnu zmluvu by veľmi nepomohlo. no bola to len taká otázka do vetra či náhodou toto nie je dôvod, prečo "nechce" predávajúci odhlásiť vozidlo
Žabinka
21.05.17,20:02
KO neskúma exekúciu na vozidle, ale či nie je kradnuté, alebo nie sú pozmeňované identifikačné znaky, alebo nie je "zložené" z viacerých vozidiel..;)
vlado1233
21.05.17,20:05
presne toto moze byt dovod preco nechce odhlasit auto..Ak je v exekucii ani ho odhlasit nemoze..Kedy bola robena kontrola originality?Nejako mi hlava neberie preco nechce odhlasit auto...
Katy a R
21.05.17,20:12
len taký pokus - ak by pomohlo? - brnkni mu, že budeš jazdiť po diaľnici - a ozaj si nebudeš kupovať známku, kým nie je prepis . -
že prípadné pokuty prídu jemu ;)
ivka70
22.05.17,04:44
dal si mu splnomocnenie na odhlasenie na tvoje meno?
miesizelezo
22.05.17,04:58
Vozidlo je spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách

Klasifikácia: 110

Popis klasifikácie:
Stav identifikátorov vozidla (prvé číslo z klasifikácie):
1 - Identifikátory vozidla sú nedotknuté, nie sú viditeľné stopy neoprávneného vonkajšieho zásahu, alebo vonkajšie neoprávnené zásahy do konštrukcie vozidla neboli zistené, alebo zmena identifikátorov bola spôsobená povolenou prestavbou.

Stav dokladov (druhé číslo z klasifikácie):
1 - Požadované doklady nenesú žiadnu známku nepravosti a údaje v nich uvedené zodpovedajú údajom na identifikátoroch kontrolovaného vozidla, alebo zmena údajov je spôsobená povolenou prestavbou vozidla.

Stav údajov evidencia vozidiel SR(tretie číslo z klasifikácie):
0 - V evidencii vozidiel SR sa nenašiel záznam o kontrolovanom vozidle, resp. jedná sa o jednotlivo dovezené vozidlo zo zahraničia.


Poznamky v posudku: Vozidlo a doklady neboli nájdené v pátraní.


Overenie blokácie vozidla v evidencii vozidiel (do 6.8.2011 nevykonávané):

Overenie v slovenskom aj medzinárodných pátracích systémoch:
vozidlo – 16.06.2009 7:35:33 - bez záznamu
miesizelezo
22.05.17,04:59
nekomunikuje
ivka70
22.05.17,05:04
co nekomunikuje? a ako ste sa dohodli pri podpise zmluvy? dnes sa auto bez toho, aby ste tam boli obaja alebo bez tvojho splnomocnenia prepisat neda. To si si nezistil predtým, nez si zaplatil?
Katy a R
22.05.17,07:10
no tak ak si mu nedal splnomocnenie, ktoré treba na odhlásenie - tak táto celá téma je o ničom! ... nemôže to bez teba spraviť! zbytočne tu vypisuješ aj ty, aj my ostatní ...
vicktor
22.05.17,07:29
Lubomir: "on je povinný ho poistiť" - povinny je, ale nespravil. Na druhej strane vodic NESMIE pouzit vozidlo ak ... uz si nepamatam dalej.
BorisJan
30.05.17,11:56
Ci je vozidlo v exekúcii alebo leasingu zistite tu https://www.overenie-vozidla.sk Auto si je vzdy lepsie preverit pred kúpou. Mám tiež negatívnu skúsenosť. Držím palce
miesizelezo
01.06.17,10:46
Super, veľmi mi odľahlo vozidlo v databázach nemá záznam, dúfam že je to spoľahlivá informácia.
Asi sa poradím na polícii v mieste jeho bydliska a nech si ho predvolajú,
miesizelezo
01.06.17,11:41
dohodli sme sa že auto prepíšeme koncom mája lebo naň spláca úver vraj, a je to aj v kúpnej zmluve zachytené. Medzitým som mu poslal aj overené splnomocnenie na odhlásenie vozidla na mňa, ale akoby sa pod ním zem prepadla na maily nereaguje a mobil nedvíha. Rozmýšľam, že sa obrátim o radu na políciu v mieste jeho bydliska
ivka70
01.06.17,13:49
vtipne, kvoli comu by to podla teba mali dovod robit?
vicktor
01.06.17,14:03
Nie je to jeho povinnost?