quidox
25.05.17,18:21
co robit ked nam niekto kradne vodu a elektrinu
je to na dome, nie v panelaku
dotycny sa sam priznal ze nam berie vodu a elektrinu
a je to vidiet aj na vodomere a elektromere
ze odobera ked tam niesme
je to totalna drzost
nevie niekto poradit co sa s tym da robit?
veronikasad
25.05.17,17:10
Oprav si názov témy aby vystihoval otazku...
buchač
25.05.17,17:21
Čo názov...ale obsah otázky je nič nehovoriaci.
Kde kradne vodu, elektrinu ?
Z prípojek na záhrade, v paneláku, dome....???
lujza.j
25.05.17,17:44
plyn je ok??
misoft
25.05.17,17:46
Načapať a drbnúť riadnu po hlave a prstoch...
vicktor
26.05.17,06:02
Cosi sa mi mari ze som cital ze na panelakovych stupackach sa da namontovat akysi dodatocny okruh a zlodej odobera vodu, ale vodomer sa kruti u suseda... Zeby?
Akym sposobom si to zistil?
dmc
26.05.17,06:52
akym sposobom dochadza ku kradezi ? Kradne vam vodu priamo z vaseho "kohutika" ked nieste v dome alebo je niekde na trase napojeny na potrubie. A na elektricku siet sa napaja priamo z vasej zasuvky alebo je napojeny na vedenie el.energie.? Vstupuje pri tom aj nas dvor alebo priamo do domu ?
sito
26.05.17,09:17
Ťahajme repu!
misoft
26.05.17,13:11
Alebo si hoďme kockou.....:D
profesional
26.05.17,18:09
Podať trestné oznámenie
buchač
26.05.17,19:09
....a ???

Ak je to nejaký cigán, tak čo tým dosiahne ?
Jeden degeš pôjde do ťurmy a zvyšok bude pokračovať v činnosti...ba dokonca sa to môže aj zhoršiť iným smerom.
Je plno príkladov na takéto konanie.
A kľudne sa nemusí jednať o cigoša. Pointa príbehu je rovnaká, zlodej kradne, vysmieva sa do ksichtu okradnutému a justice ?
Tak tá je niekde u riti a má zaviazané oči.

qidox si zadal problém, no nejak sa neinteresuje s doplňujúcim info.
Tak čo s takým ?

Mimochodom, sú aj iné riešenia, ako je to TO.
Nie jeden zlodej už na to doplatil...ujmou na majetku.
Ja osobne by som nechal prepojiť v rozvodnej skrinke káble.
Tam, kde ide bežne 220 V, tam by išlo 380 V...
Zlodej by sa napojil a čo by sa udialo asi ? Všetky spotrebiče zlodeja by razom pošli do prdele....
...a dalo by sa pokračovať.

...a ak by si chcel oponovať právom, že ja by som mohol byť stíhaný pre nejaký TČ ublíženia na zdraví, tak vedz, že nepochodíš.
Tieto spomínané opatrenia sú priechodné...samozrejme, že za určitých okolností a skutočností. Komplet návody ale nedávam.
sito
26.05.17,20:09
"qidox si zadal problém, no nejak sa neinteresuje s doplňujúcim info.
Tak čo s takým ?"

On sa len chváli, že na to má, baví poradu.
profesional
26.05.17,20:16
To čo navrhuješ sa volá poškodzovanie cudzej veci, ublíženie na zdraví v štádiu pokusu a pod.

Na rozdiel od teba, ja nebudem nikonu radiť, nech berie zákon do vlastných rúk a nech pácha trestnú činnosť.
buchač
26.05.17,20:38
profesional (Dnes 23:16) To čo navrhuješ sa volá poškodzovanie cudzej veci, ublíženie na zdraví v štádiu pokusu a pod.

Na rozdiel od teba, ja nebudem nikonu radiť, nech berie zákon do vlastných rúk a nech pácha trestnú činnosť.
=======================
He...a to vážne ? Smrteľne vážne ?
Neviem,kde to žiješ, kde sa pohybuješ, s kým sa stýkaš...ale trochu začni žiť aj v reále.
Nie všetko sa musí a aj má riešiť len cez súdy.
----------------------
Ale k veci...takže ja si urobím so svojim majetkom, čo ja chcem a mňa odsúdia za ublíženie na zdraví ?
Kuwa, to ako keby si tvrdil, že príde nejaký zlodej na moju nehnuteľnosť a nič vhodné na ukradnutie nenájde, tak vezme sekeru položenú na kláte a drbne si ňou od zlosti po hlave, prípadne kumpána....a mňa budú následne stíhať ?
------------------------
Mimochodom, tie príklady, čo som dal ?
Tak tie sú reálne, stali sa...a voči majiteľom nehnuteľností bolo zastavené stíhanie.
------------------------
Ale snáď mi nemieniš oponovať v tom, že kľudne môžem použiť voči zlodejovi aj zbraň ...či ???
Lebo viem i iných prípadoch, ktoré skončili oveľa horšie pre páchateľa/ľov, ako to bolo v prípade Kňažka.
-------------------------

POZOR na jedno !
Čítaj ma poriadne, nepodceňuj...nebavíš sa s nejakým usmrkancom.
Neradím nikomu, aby bral zákon do vlastných rúk. Ja vravím, čo by som urobil ja...a to je kuwa rozdiel, to by si ako právnik-profesionál mal vedieť, vy sa radi ťaháte za slovíčka.
misoft
27.05.17,06:39
profesional (Včera 23:16) To čo navrhuješ sa volá poškodzovanie cudzej veci, ublíženie na zdraví v štádiu pokusu a pod.

Na rozdiel od teba, ja nebudem nikonu radiť, nech berie zákon do vlastných rúk a nech pácha trestnú činnosť.

-------------------------------------------------------------------------------
Nerád vŕtam, ale.... aké poškodzovanie cudzej veci? Zlodej sa napojil a konal protiprávne. A keď svojou protiprávnou činnosťou si poškodil svoje veci, ako teda môže poškodený (ktorému kradnú) poškodzovať cudziu vec?
Už tu na porade niečo podobné bolo - keď sused kradol elektrinu a okradnutý tam hodil 400V a u zlodeja bolo "veselo"...keď im elektrospotrebiče jeden po druhom vybuchovali...
Zlodej kradne a vie, že koná proti zákonu, takže môže počítať, že spravodlivosť ho raz dostihne - buď v uniforme, alebo rachotom.... A v dôsledku tak či tak len ten zlodej ťahať za kratší koniec....
A keď som spomínal vyššie - načapať a drbnúť - právo by bolo na strane okradnutého - načapal na svojom zlodeja, bránil a chránil svoj majetok.... Je to dokonca i v stave.....
vicktor
27.05.17,07:53
Profesional, nemas nahodou chorobu z povolania?
Ja radim treba si to dokladne overit.

buchac, misoft, je rozdiel ci sa niekto zle napoji z vlastnej nevedomosti / neopatrnosti a ine je ak volakto vie ze prehodenim drotov druhemu umyselne spravi zle alebo aj poskodi zdravie.
sito
27.05.17,11:24
Noo, bolo by treba, kde, kto, ako a komu?

Možno má možnosť, tak prečo nie, keď je diera, ktorou sa dá, a zákon dieravý je, umožňuje to.

Išiel by niekto, bežný, človek ukradnúť štrkáča, mambu, kobru? Kobry máme, že?
profesional
29.05.17,06:36
To, že je vymožiteľnosť práva problematická neoprávňuje nikoho brať právo do vlastných rúk. Ak by to bolo možné, nastala by anarchia.

To, že si môžeš so svojim majetkom robiť čo len chceš, je nesprávny názor všetkých právnych amatérov. Nie je tomu tak. Hranica tvojich právo vo vzťahu k užívaniu tvojho majetku končí tam, kde začínajú práva niekoho iného. Aj auto keď si kúpiš, je síce tvoje, ale nemôžeš ním beztrestne vraziť do davu ľudí.

Ak vedome prehodíš vedenie v rozvodnej skrini v úmysle poškodiť cudziu vec, alebo ublížiť tým niekomu na zdraví, pričom so si v čase konania vedomý, alebo s ohľadom na okolnosti musíš alebo máš si byť vedomý tohto následku, ide o trestný čin a ak sa niekomu niečo stane, budeš stíhaný.

Na protizákonnosť nemôžeš odpovedať protizákonnosťou. Na nezákonnosti sa nedá postaviť zákonnosť.

Aj nutná obrana v zmysle trestného práva má svoje hranice. Ide totiž o uplatňovanie zásady proporcionality. Ty nesmieš brániť právom chránený záujem (majetok, život, zdravie) zjavne neprimeranými prostriedkami k intenzite odvracaného útoku. Ak sa ti niekto vláme do domu a nemá nič, tak aj keby ťa napadol holými rukami, ty nesmieš na neho vysetreliť strelnou zbraňou. Aby si smel použiť strelnú zbraň, musí na teba vlamač zaútočiť bodno-reznou zbrraňou, alebo strelnou zbraňou. Inak pôjde o neprimeranú obranu a budú ťa stíhať.

Ak použitím svojho majetku spáchaš trestný čin, tak ťa proste odsúdia. Lebo právo vzťahujúce sa k užívaniu majetku nie je bezbrehé a neobmedzené.

Ak zákon dáva isté možnosti na obranu proti nezákonnosti a ty ich prekročíš, sám porušíš zákon.

Nemôžeš voči hocijakému zlodejovi použiť zbraň. Obrana musí byť primeraná. ak zlodej iba kradne, ale nenapadne ťa, tak na neho nemôžeš použiť ani len roxor.

Páchateľ trestnej činnosti smie byť potrestaný len spôsobom, ktorý ukladá zákon a len orgánom, ktorý na to zákon nesplnomocňuje. Potrestať zlodeja tým, že vedome poškodíš jeho veci, je nelegálne. Ty nie si súd. Súd ukladá trest. Ty nie si zbor väzenskej a justičnej stráže, ktorý realizuje tresty v zmysle zákona.

Ak by ľudia brali spravodlivosť do vlastných rúk, tak nastane anarchia. Jej následkom by bola občianska vojna. Som zástancom toho, že potrestaný ma byť nie len páchateľ, ale aj ten kto v súvislosti so spáchaním trestného činu zobral spravodlivosť do vlastných rúk v rozpore so zákonom. Lebo taká osoba má rovnako nulový rešpekt voči trestnému právo ako sám páchateľ a preto si rovnako zaslúži trest. Taká osoba je pre spoločnosť rovnako nebezpečná ako sám páchateľ a je nutné ju zo spoločnosti eliminovať, Moderná spoločnosť nie je divoký západ. ak by sme pripustili svojprávie, tak by ten reťazec nemal konca.
vicktor
29.05.17,06:57
Neviem si dost dobre predstavit ze za elektromerom a vodomerom ma ciernu odbocku.
Snad len v zahrade moze odoberat, tak prislusnu vetvu zatvarat.
buchač
29.05.17,07:15
profesional (Dnes 09:36)
1. To, že je vymožiteľnosť práva problematická neoprávňuje nikoho brať právo do vlastných rúk. Ak by to bolo možné, nastala by anarchia.

2. To, že si môžeš so svojim majetkom robiť čo len chceš, je nesprávny názor všetkých právnych amatérov. Nie je tomu tak. Hranica tvojich právo vo vzťahu k užívaniu tvojho majetku končí tam, kde začínajú práva niekoho iného. Aj auto keď si kúpiš, je síce tvoje, ale nemôžeš ním beztrestne vraziť do davu ľudí.

3. Ak vedome prehodíš vedenie v rozvodnej skrini v úmysle poškodiť cudziu vec, alebo ublížiť tým niekomu na zdraví, pričom so si v čase konania vedomý, alebo s ohľadom na okolnosti musíš alebo máš si byť vedomý tohto následku, ide o trestný čin a ak sa niekomu niečo stane, budeš stíhaný.

4. Aj nutná obrana v zmysle trestného práva má svoje hranice. Ide totiž o uplatňovanie zásady proporcionality. Ty nesmieš brániť právom chránený záujem (majetok, život, zdravie) zjavne neprimeranými prostriedkami k intenzite odvracaného útoku. Ak sa ti niekto vláme do domu a nemá nič, tak aj keby ťa napadol holými rukami, ty nesmieš na neho vysetreliť strelnou zbraňou. Aby si smel použiť strelnú zbraň, musí na teba vlamač zaútočiť bodno-reznou zbrraňou, alebo strelnou zbraňou. Inak pôjde o neprimeranú obranu a budú ťa stíhať.

5. Nemôžeš voči hocijakému zlodejovi použiť zbraň. Obrana musí byť primeraná. ak zlodej iba kradne, ale nenapadne ťa, tak na neho nemôžeš použiť ani len roxor.

6. Moderná spoločnosť nie je divoký západ. ak by sme pripustili svojprávie, tak by ten reťazec nemal konca.
=====================
Označil som body kvôli priehľadnosti.

1. To Ti nik neberie.

2. ...a nebudeš Ty nejaký právnik - amatér, ktorý len zo skrípt cituje ?
Prax je trochu iná....a ten príklad s autom je amaterizmus.
Nasmeroval by som Ťa na jedno fórum,kde sa hentá problematika preberá, ale mám za to, že to nemá význam.
Na tomto fóre je tiež jeden právnik - cez občianske právo. Také íčoviny trieska, až do het...niekedy mám dojem, že je to Tvoj spolužiak.
Na onom fóre sa pohybujú iní právnici, ale aj vyšetrovatelia, ba aj sudcovia - trestných káuz. Do smútku by si šiel so svojimi názormi.

3. Kto vraví o vedomom prehadzovaní káblov ? Iba ak Ty.
Ja spomínam opatrenia, ak by dilino prehodil káble a vstúpil na môj pozemok...šak už to pochop, alebo si Tukabel ?

4. Nedrístaj ! Vráť sa do auly....
Markantný príklad poslednej doby je Kňažko. Zlodej prišiel, Kňažko ho dal dole a zlodeja odniesli.

5. Viď bod 4.

6. Choď mi niekam do riti s modernou spoločnosťou...výsledky vidíme na opatreniach EU....a aj na určitých jedincoch.
misoft
29.05.17,08:03
buchac, misoft, je rozdiel ci sa niekto zle napoji z vlastnej nevedomosti / neopatrnosti a ine je ak volakto vie ze prehodenim drotov druhemu umyselne spravi zle alebo aj poskodi zdravie.
-----------------------------------------------------
Príklad:
Za elektromerom, za vodomerom je to MOJE! A so svojim majetkom si môžem nakladať tak, ako uznám za vhodné - teda i vedome si prehodiť káble - a keď sa niekto na pojí na MOJU zásuvku a poškodí si svoje spotrebiče - nie je to MOJA vina, ale JEHO, pretože KRADOL. Že ho švacne? Tiež jeho problém - pokiaľ sa napojil na MOJOM pozemku, tiež porušil zákon a a JA mám právo si svoj majetok chrániť.
vicktor
29.05.17,08:39
No co ja viem ... v podstate nastrazis pascu s umyslom poskodit mu. Pokial mu zhori telkac tak este OK, ale ked mu sposobis smrt, to neude take jednoduche.
Alebo co tak minove pole v zahrade :) - pridu zlodeji a vyhodi ich do vzduchu ... to asi nie je celkom OK.