Tamaraking
26.05.17,14:05
Pred týždňom som chytala na futbale a zle som vyrazila loptu ...do ruky mi vystrelila neskutočná bolesť ale potom to prešlo tak som chytala ďalej zakaždým čo som loptu chytila ma pichlo v ruke ....povedala som si že tomu dám čas ....včera som zase išla chytať myslela som si že to bude lepšie ale zase ta pichava bolesť ...taktiež má to boli keď chcem niečo zdvihnúť alebo zmacknut kľučku a tiež keď si zatlačim na otvorenú dlaň tak to tiež picha ...môže to byť zlomené ??za rady vopred ďakujem.
misoft
26.05.17,12:38
Hmmm.... A ty si snáď myslíš, že tu máme röntgen? Že ti stanovíme diagnózu? Že ti navrhneme liečenie? Že ti dáme sádru?

Keď bolí, pichá - na to je predsa lekár....

B´žinku - to sú mi teda otázky.....
Tamaraking
26.05.17,12:45
Ja netvrdím že si doktor ani že máš röntgen a ani mi nemáš dávať diagnózu ja sa pýtam ľudí ktorý mali niečo podobne s rukou či to mali zlomené alebo to môže byť len narazené ....tak sa láskavo ukľudní
misoft
26.05.17,12:50
Tamara - pretože asi si Tamara - toto je ekonomické fórum s pridanými hodnotami, ale vyšetrovanie pacientov na diaľku nevedieme...
A normálny človek, ak má zdravotné ťažkosti IDE k lekárovi a nevypisuje kade-tade.....
Takže - rozum do hrsti, sandále na nohy a k lekárovi....
Ingrid Ondruskova
26.05.17,13:22
len pekne choď k lekárovi....pred 2 dňami som sa vrátila s nemocnice, sprevádzala som tam dcéru, ktorá nešťastne spadla na bicykli...a bum...operácia lokťa!!! a chcem povedať, že v nemocnici som postretala veľmi veľa ľudí, ktorí mali akože bezvýznamnú "nehodu" jeden deň aj nič neriešili a keď išli k lekárovi na RNTGne zistilo sa veru všeličo....držím palčeky!!!!
vicktor
26.05.17,14:05
Jasne, ze mozes mat, uz si mala ist hned po prvom zraneni.
lujza.j
26.05.17,14:49
Ja si myslim,ze nie ...ale ty sa poznas aka si....za rtg nic nedas:)
Mala som presilene zapastie + mam na nom pruh....bolelo ako fras....niekolko dni orteza,mast....a davam si na neho pozor...hlavne ked robim kliky aj normal aj tricepsove o lavicku...lebo ok nie je stale a je to uz mesiac a pol....ale lekarovi nepojdem...ale ja som taka...moj problem:)
buchač
26.05.17,15:36
Predpokladám, že lopta Ti mierne vyvrátila dlaň a tým došlo k narušeniu zápästia. No lopta by nemala zlomiť zápästie, na to je potrebné iné zaťaženie, prípadne silu nárazu...a silne pochybujem, že si chytala strely od Mesiho alebo Ronalda. ;)
Hrával som vrcholovo hádzanu, zápästia a kotníky mám solídne dokatované, no nikdy neboli zlomené.
Takže podľa popisu (len môj názor zo skúseností) predpokladám, že ide o narazenie, prípadne sa nárazom trochu načali aj šlachy, viď pichanie do otvorenej dlane.
Ten krátky časový sled medzi dvoma zápasmi bola krátka, za ten čas pominú len najhoršie príznaky.
Na nejaký čas si daj v prvom rade oddych. Zbehni do lekárne, popíš im potiaže, dajú nejakú masť. Bandáž/ortéza je samozrejmosťou. Do týždňa by malo poľaviť...
Prípadná návšteva lekára nepoškodí, skôr pomôže.

Doporučujem do budúcna spevnenie zápästia pred tréningom/zápasom.


P.S.:
Športom k trvalej invalidite ! ;) :D
bubkoch
26.05.17,17:15
co sa tu vypytujes ako 10rocna ? mas problem ist na urazovku, kde za 30 min mas vysetrenie spolu s RTG a vies na com si ?
bubkoch
26.05.17,17:16
si sa rozpisal ... som myslel ze ju rovno posles do certa s takou otazkou ako sa na spravneho buchaca patri :-)
taiko
26.05.17,17:27
Moze
buchač
26.05.17,17:34
Hehehe...dnes mám vydarený deň. Robota mi išla od ruky, aj love došli, aj dobrý obed bol, aj šlófik som si dal....tak na čo sa ondiť ?
Dokonca vždy a za každú cenu ? ;)

Ale v inej téme som sa dosť ovládol, aby dotyčný nedostal môj názor na plné gule.
Veď posúď aj sám, či je dotyčný normál.
http://www.porada.sk/t298195-co-robit-ak-nesuhlasim-z-ocenenim-nehnutelnosti-znaleckym-posudkom.html
dmc
26.05.17,17:58
Mmt.... nerus ma chvilku........... abraka dabra.......... salto mortale....kontale.. caramba mizeria...

uz to mam:

Ano : mas "fractura radii loco typico".
Terezia13
26.05.17,18:10
zbytočne sa pýtaš, či tu mal niekto niečo podobné, to určí jedine lekár, zlomené zápästie by asi poriadne opuchlo, ale aj nemusí, môže byť prasknutá kosť alebo narazená, to musí riešiť lekár
misoft
27.05.17,06:45
No vidíš - hneď som ako prvé jej to napísal - a za to mi ešte vynadala....