Kveta315
26.05.17,19:41
Vie mi niekto prosím poradiť aká choroba napáda moje muškáty? Už tretí rok sa mi nedarí dopestovať letničky, no najmä muškáty. Má to stále rovnaký priebeh. Začne to škvrnami na lystoch ktoré postupne vysychaju. Kvety postupne vednu až nakoniec celkom vyschnu. Z muskatov zostanú len holé stonky. Vymieňala som zeminu, dezinfikovala črepníky no nič nepomáha. Som zúfalá.
kukučka
26.05.17,18:52
To vyzerá na rašelinu a nie zem, premokrené? Nepolievala si na listy ? A studenou, chlorovanou vodou?
arizona
26.05.17,20:44
Mne to podla obrazku pripada, ze su prepolievane.
A mozno aj nevhodna zemina.Mas original na muskaty? Lebo na foto vyzera ako cierna raselina. Ak je to ona, tak ti spali korene.Muskaty maju radi skor piescitu podu.
afrikánka
26.05.17,22:00
Vyzerá to na "silnú zeminu". Túto chybu zrejme opakuješ po niekoľko rokov.
Rašelinu musíš miešať zo záhradnou zeminou a pieskom v pomere 1:3. Obyčajnú zem zo záhrady, alebo z parku....napr, krtince, preosiať a použiť s rašelinou a pieskom. Ak nebude piesok, stačí aj pol rašeliny a pol zeminy.
korela
27.05.17,06:44
Ak ide na foto o petúnie, tak http://akoapreco.com/ako-pestovat-petunie/
Mne osobne sa darí surfíniám v obyčajnej záhradnej zemine, ale občas ich prihnojujem, nepoužívam odporúčaný substrát pre petúnie a surfínie, ako sa odporúča v článku a sú prekrásne, vydržia mi do Vianoc (po prenesení dnu, lebo mi je ich ľúto vyhodiť.) Potom končia, pretože už nemajú dostatok denného svetla a slnka.
Ešte si pozri vzdialenosť sadenia rastliniek od seba, či ich nemáš veľmi nahusto.