evka222
27.05.17,21:10
Zdravím vás, som technický antitalent no chcela by som si u maminy nastaviť wifinu. Mama má klasický PC s káblovým pripojením na net. K dispozícii mám od známej wifi router (D-link DSL-2641R) no neviem čo s ním. Dá sa nejako nastaviť tento router tak,aby som si mohla nastaviť a následne využívať wifi? Ďakujem vám za rady.
robovi
28.05.17,01:59
Ak ma mamina dsl internet od telekomu, tak treba len zamenit routre, prihlasit sa cez tento druhy router a ides. Ak ma mamina internet opticky, alebo po wifine, tak sa s tymto routrom nepripojis na maminin kabel. Problem je v tom, ze tie porty na tom routri vyzeraju rovnako, ale nie su rovnake. Vstup je jeden DSL cez telefonny kabel a vystupy su 4LAN + wifi antena. Je moznost kupit za dvacku, abo 15 jurosikov obycajny WAN-LAN router a potom to rozbehas.
faro1
28.05.17,07:43
evka222
29.05.17,13:05
Dakujem za rady, internet nema od telekomu ale od lokalneho poskytovatela. Router je teda na nic a kupim ten wan-lan :)
robovi
29.05.17,19:50
S vysokou pravdepodobnostou budes potrebovat spolupracu lokalneho poskytovatela. Bude potrebne, aby prepisal tzv. MAC adresu tvojho zariadenia vo svojom zariadeni, alebo budes musiet naklonovat do toho noveho routra, co kupis mac adresu sietovej karty mamininho pc. Vacsina poskytovatelov takto zabezpecuje svoje siete, tak aby internet od nich odoberal len ten, co si ho plati. Preto zariadenia, ktore sa k nemu pripajaju identifikuje podla ich MAC adresy (co je vlastne akoby rodne cislo)