michaela322
31.05.17,14:10
Chystam sa kolaudovat no neviem ci terasa, ktora ma prevysenie cca 3-4m musi mat zabradlie. Nechceme ho tam mat v buducnosti tam budu mohutnejsie kvetinace okolo celej terasy.
vicktor
31.05.17,12:14
Ak nebolo v schvalenom projekte / stavebnom povoleni, malo by to prejst.
Ale az sa niekto dochrame, dodatocne ho instalujete.
korela
31.05.17,12:44
Ide o to, čo máte aj pod terasou. Pretože vetru nerozkážeš, ak by bol priestor prístupný verejnosti, mohol by vzniknúť problém. Aj vypadnutý malý kvetináč z okna dokáže zabiť. Možno sa iba zabudlo pri projekte, ... chápem váš zmysel pre visage, ale istota je istota aj na súkr. pozemku. A nakoniec, sú tu normy.
misoft
31.05.17,12:47
No ja by som skôr nadobudol dojem, že niekto iný prehliadol niečo dôležité v projekte, iný to prehliadol pri povoľovaní stavby..... a ak ten ďalší nebude slepý - tak takáto stavba skolaudovaná nikdy nebude. 3-4m je dosť veľká výška na to, aby nebolo inštalované zábradlie....http://www.artmex.sk/tipy-a-rady/123-normy-pre-schodiska-a-zabradlia
Ing. Ľubomír Janoška
31.05.17,13:25
Vyhláška 532/2002 jednoznačne hovorí, že musí byť zábradlie s výškou 1 m (pri prevýšení 3 m a za predpokladu, že neexistuje nepochôdzny bezpečnostný pás široký aspoň 1,5 m). Pokiaľ zábradlie nie je v projekte, pochybil projektant.
Takže hrozí neskolaudovanie.