Ailise
06.06.17,16:16
Ahoj,

mám asi 70 wordových dokumentov s obrázkami, pričom každý obsahuje jednu stranu, lebo keď som to robila, nešlo mi zobrazenie ďalších strán. No teraz by som potrebovala všetky tie strany spojiť do jedného dokumentu, neviete mi prosím poradiť, ako na to? Resp aspoň ako dosiahnuť, aby ten wordový dokument obsahoval viac ako jednu stranu?
avalik
06.06.17,14:22
google nasiel http://www.lmctn.sk/spajanie_dokumentov_word

doplnenie:

v pomocnikovi (klik na otaznik vpravo hore) si zadas slova "vlozit subor" a ponukne ti rozne temy, napriklad toto co je na obrazku ... ak mas subory zoradene vies ich pridat aj vsetky naraz - funguje vo word 2010
Ailise
06.06.17,16:17
Ďakujem, snažila som sa to podľa toho, ale vôbec sa mi to nepodarilo. Vyzeralo to strašne, obrázky sa prekryli cez seba a aj tak to boli len 2 dokumenty, ja ich potrebujem zlúčiť 70. Stačilo by mi, keby som vedela, ako dosiahnuť, aby sa mi v tom wordovom dokumente objavila vždy ďalšia strana, aby som tam mohla ten iný dokument vždy skopírovať...
avalik
06.06.17,16:26
za textom davaj enter alebo daj vložiť zlom strany
ivka70
06.06.17,16:28
kliknut za obrazok dolu vpravo a dat enter, to ti vytvori nivy riadok, preentrujes sa az na druhu stranu
avalik
06.06.17,16:35
doplnila som odpoved
Ailise
06.06.17,17:00
No to mi práve vôbec nejde. Keby to išlo, tak to tak robím už dávno.
Ailise
06.06.17,17:49
avalik ďakujem, žiaľ nepodarilo sa to, obrázky to rozhádzalo. Nevadí, nebudem to teda zlučovať.
misoft
06.06.17,18:31
Problém robí tzv. obtekanie obrázkov - formátovanie umiestnenia na stránke. Skúsiť vybrať voľbu u obrázkov Ukotvenie k odseku. Každý Enter totiž tvorí nový odsek.
avalik
06.06.17,18:54
nevytvorila si si nahodou najprv ramceky ci tabulky ako oramovanie stranky a do toho sa snazis vkladat text a obrazky?
Kabaka123
07.06.17,04:14
vloženie dokumentu ako súbor funguje aj v 2003
sthruska
07.06.17,05:37
Ako písal misoft, problém robí obtekanie textu. Odporúčam tento postup:

Vytvoriť nový dokument
Nasekať si tam strany pomocou zlomov strán
Otvoriť si existujúci dokument, vybrať obrázok a Ctrl+C
Vojsť do nového dokumentu na stranu tam, kde chcem vložiť obrázok a Ctrl+V
Pravým tlačidlom kliknúť na obrázok a vybrať Zalamovanie - Ďalšie možnosti rozloženia (posledná položka)
Tam si nastaviť zarovnanie. Osobne nastavujem k okrajom papiera.

Umiestňovať grafiku vo worde ťahaním myšou je lístok do blázninca.