Arabela88
06.06.17,22:17
Dobry den chcem sa spytat ze ci mam narok na predlzenie RD pri vrodenej chorobe hynsprung.teraz este mame stomiu mala ma rok a pol tento rok uz stomiu maju zrusit ked bude vsetko ok.ked dovrsi 3r uz stomiu nebude mat ale treba si davat pozor ma stravovanie a vyprazdnovanie.predlzia mi aj vtedy ked uz stomiu nebudeme mat???dakujem za odpoved...
veronikasad
07.06.17,06:05
Opráv si názov témy, ty sa zrejme pýtaš na predĺžené poberanie rodičovského príspevku, ktoré schvaľuje UPSVaR.
veronikasad
07.06.17,06:14
Posudkový lekár UPSVaR, ktorý rozhoduje o zdravotnom posudku dieťaťa a na základe neho o predĺženom nároku na poberanie rodičovského príspevku po dovŕšení troch rokov dieťaťa na Poradu asi nechodí, preto odpoveď ktorú ocakavas tu nedostaneš. Skôr na fórach pre rodičov s rovnako postihnutými deťmi ...
Katy a R
07.06.17,07:31
Ak myslíš poberanie rodičovského príspevku - z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa - tak to posudzuje komisia - treba požiadať UPSVaR (samozrejme, bude treba doložiť zdrav. dokumentáciu).
tuto máš definíciu:
(1) Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa je choroba a stav uvedené v prílohe osobitného predpisu,13) ktoré podľa poznatkov lekárskej vedy trvajú viac ako dvanásť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov alebo je predpoklad, že budú trvať viac ako dvanásť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, a vyžadujú osobitnú starostlivosť podľa tejto prílohy.
(2) Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa je aj choroba a stav vyžadujúce osobitnú starostlivosť podľa odseku 1, ak choroba a stav vylučujú schopnosť sústavne sa pripravovať na povolanie a vykonávať zárobkovú činnosť.
- pozri prílohu č. 2 zák o SP