Bambi23
20.07.06,07:26
Prosím, surne potrebujem pomoct a nikto mi zatial neodpoveda:
Este raz sa vratim k samozdaneniu, ak mozem ... som zaciatocnik, takze berte niektore otazky "s rezervou", ucim sa :) ... Urobila som DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=7) a kedze je tam to "samozdanenie" vychadza mi velmi vysoke DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=7). Mam to dobre,a lebo som nieco poplietla. Vdaka samozdaneniu mam DPh akoze na 0, vstup a vystup sa mi vynuluje, ale ked vystavim fakturu na predaj tak tam mam zase DPH uz v navysenej sume s rabatom a kedze predavame auta, je dost vysoke. To akoze ked nakupujeme auta v zahranici, tak po samozdaneni je DPH vynuluvane, ale pri predaji nam vznika povinnost odviezt DPH. Za stvrtrok sme toho predali vela, takze DPH mi vyslo okolo miliona. Je to dobre? Zda sa mi to akosi cudne a neviem to skontrolovat. Mam prijate faktury v zozname DPH dokladov podla ktoreho odsuhlasujem vykaz na vstupe aj na vystupe to iste. Poradite mi niekto nejako "po lopate" ako na to, aby som si neurobila problem, ze dame vysoke DPH a potom pridu sefovia na to, ze to bola moja chyba, asi by som sa prepadla od hamby.
Naozaj robim zahranicne faktury prvykrat, takze si s tym sama neviem pomoct. Dakujem
Gabi03
20.07.06,05:36
Ja mávam tiež zahraničné faktúry z EÚ a tiež to tak robím.
Len mám problém vo faktúre za zriaďovacie výdavky. Je to služba, keď materská spoločnosť (platca DPH v ČR) ich vyfakturovala, bez DPH? Takže to musím tiež samozdaniť? Podľa akého paragrafu?
Ďakujem.
Milan Benka
20.07.06,06:07
Miesto dodania služby sídlo odberateľa §15/8b,
a podľa §2 je predmetom dane
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou.

Zriaďovacie výdaje sú predpokladám právnou službou (15/8b) .
machuľa
20.07.06,06:16
No my to máme to isté. Dovážame z ČR tovar a predávame ho na území SR. Takže v rámci štátou EU sa nám DPH znuluje, ale to čo predáme musíme samozrejme aj z rabatom zdaniť 19% a samozrejme aj odviesť štátu. S tým nenarobíme nič, aj keď nás mrzí, že je to tak strašne veľa peňazí!
Neviem či som poradila, ale aspoň máš príklad, že naozaj to tak je.
karpis
20.07.06,06:23
Je to tak ako píše machuľa
Gabi03
20.07.06,06:27
Miesto dodania služby sídlo odberateľa §15/8b,
a podľa §2 je predmetom dane
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou.

Zriaďovacie výdaje sú predpokladám právnou službou (15/8b) .

Zriaďovacie výdaje na jednej faktúre obsahujú:
nájomne 100 tis., notárske a iné poplatky 12,5 tis.
Dajú sa chápať ako právne služby?
Bambi23
20.07.06,06:29
No my to máme to isté. Dovážame z ČR tovar a predávame ho na území SR. Takže v rámci štátou EU sa nám DPH znuluje, ale to čo predáme musíme samozrejme aj z rabatom zdaniť 19% a samozrejme aj odviesť štátu. S tým nenarobíme nič, aj keď nás mrzí, že je to tak strašne veľa peňazí!
Neviem či som poradila, ale aspoň máš príklad, že naozaj to tak je.

Ved sme na Slovensku, ze ... tak co sa cudujem, uz som si na to mohla zvyknut, tu je vsetko mozne :)
Dakujem, uz som kludnejsia :)
Milan Benka
20.07.06,06:35
Milan Benka
20.07.06,06:36
Zriaďovacie výdaje na jednej faktúre obsahujú:
nájomne 100 tis., notárske a iné poplatky 12,5 tis.
Dajú sa chápať ako právne služby?

Nájomné za čo ???
Gabi03
20.07.06,06:40
http://www.porada.sk/t29420-dph-pri-zahranicnej-fakture.html

benka, túto tému som si prečítala, ale viac menej sa tam hovorí o tovare. V tom mám jasno. Ide o to, že vyfakturované zriaďovacie náklady či sú služby. Či patrí do niektorého písmena podľa § 15 ods. 8? Pretože to určite nie sú služby dodané s inštaláciou alebo montážou (§69 ods. 2) a tiež nie sme registrovaný podľa § 69 ods. 4. Ostáva jedine § 69 ods. 3, ale tam je odvolávka práve na §15 ods. 8.
Prosím, ako chápete vyfakturovanie zriaďovacích nákladov???
Gabi03
20.07.06,06:41
Nájomné za čo ???

za kancelárske priestory - naše
ucetni_fantozzi
20.07.06,06:47
ten vysledok je OK (samozrejme, ak su vsetky vystupy zauctovane a zaradene korektne). princip "samozdanenia", pod co mozme v tomto pripade zahrnut aj §11 je vlastne len zjednodusenie byvaleho dovozu. predtym si tovar doviezla, colnica ti vyrubila clo a DPH, zaplatila si, a potom si ju odpocitala v priznani. teraz si DPH "vyrubis sama" a zaroven odpocitas. cize rozdiel je len v tom, ze operacie neprebehne v cash...
Milan Benka
20.07.06,06:49
benka, túto tému som si prečítala, ale viac menej sa tam hovorí o tovare. V tom mám jasno. Ide o to, že vyfakturované zriaďovacie náklady či sú služby. Či patrí do niektorého písmena podľa § 15 ods. 8? Pretože to určite nie sú služby dodané s inštaláciou alebo montážou (§69 ods. 2) a tiež nie sme registrovaný podľa § 69 ods. 4. Ostáva jedine § 69 ods. 3, ale tam je odvolávka práve na §15 ods. 8.
Prosím, ako chápete vyfakturovanie zriaďovacích nákladov???

Zriaďovacie náklady = právne a iné podobné služby 15/8 b

Myslím si, že ani to že je tam vyčíslené nájomné za kanc. priestory ( predpokladám, že za účelom zriadenia sídly firmy) nemá vplyv na iné posúdenie daného problému.
Gabi03
20.07.06,06:59
Zriaďovacie náklady = právne a iné podobné služby 15/8 b

Myslím si, že ani to že je tam vyčíslené nájomné za kanc. priestory ( predpokladám, že za účelom zriadenia sídly firmy) nemá vplyv na iné posúdenie daného problému.

Ďakujem, idem to samozdaniť.
Súhlasí ešte niekto s benkou?
machuľa
20.07.06,09:15
Ved sme na Slovensku, ze ... tak co sa cudujem, uz som si na to mohla zvyknut, tu je vsetko mozne :)
Dakujem, uz som kludnejsia :)


Ja som z toho kľudná není, lebo keď vidí to množstvo prahov čo tam ide, tak mohli sme ísť všetci na krásnu dovolenku. Veru by sme si ju zaslúžili!