marcela 30
12.06.17,08:03
Bola som dlhodobo nezamestnaná takže keď som si našla sama prácu mala som nárok na príspevok V trvaní 1 roka. .Ale počas skúšobnej doby som bola PN takže som dostala výpoveď ale hneď som si našla inú prácu lenže keď som sa otom bola porozprávať unas na urade ako postupovať aby som neprišla O príspevok kvoli pár dňom podpísania novej zmluvy tak mi pani uradnicka poradila aby som sa zase zaevidovala že príspevok mi bude ďalej pokračovať ak donesiem novú zmluvu...A samozrejme príspevok mi už nepatrí kvoli tomu, že má zaevidovala tak čo mam teraz robit aby som zas dostala príspevok kde sa sťažovať atď.

Doplnene, zlucene otazky:
Keď som mala schválený príspevok na rok po 2 mesiacoch mi ho zrušili pri skončení pracovného pomeru...Pri najdeni novej praci mi mal ďalej pokračovať. ..chybu spravili uradnicky na urade práce teraz mi ho po ďalších 2 mesiacoch opäť schválili. ..doplatia mi aj tie 2 mesiace O ktoré má pripravili?lebo som zamestnaná 2 mesiace
ivka70
12.06.17,06:11
Nikde sa nemozes stazovat, nemas sa na co.

Ak ide o osobitny prispevok, narok by ti vzniknut aj novym zamestnanim mal - takze asi tam nie je splnena ina podmienka.

https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/hmotna-nudza/davky-hmotnej-nudzi/davka-hmotnej-nudzi/povinnosti-poberatela-davky.html

Ak v období 12 mesiacov od vzniku nároku na osobitný príspevok skončí pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah a opätovne vznikne pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah patrí osobitný príspevok vo výške a v rozsahu v ktorom by patril, ak by pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah neskončil. Napr. ak vznikne pracovný pomer 1.januára, skončí 31. marca a vznikne ďalší pracovný pomer 1. augusta v tom istom roku, patrí fyzickej osobe osobitný príspevok za mesiace január až marec vo výške 126,14 € a za mesiac august vo výške 63,07 €.
marcela 30
12.06.17,06:16
No to Áno to som vedela aj ja ale pani na socialke mi nato odpovedala tak že ak má znovu uradnicka zaevidovala na 4 dní čo mi chýbalo do podpisu novej zmluvy tak mi nárok zanikol... A to som sa stou úradníckou radila otom ako postupovať aby mi ten príspevok nezanikol...
marcela 30
12.06.17,15:01
takže to mam chápať tak že keď má znovu zaevidovala príspevok by mi mal pokračovať keď som si znova našla prácu?
marcela 30
14.06.17,05:17
ivka Ďakujem za pomoc pri doplnení otázky ešte sa vtom nevyznám. ..Ďakujem. ... A chcela by som vedieť či mi doplatia aj tie 2 mesiace O ktoré má pripravili pretože to oni spackali
ivka70
14.06.17,07:43
oni nic nespackali, ze ti nejaka pani na UP nieco povedala ... tie tiez nepoznaju uplne vsetko zo zakona, nie su pravnici
ci ti niekto nieco doplati ,to ti tazko povie niekto cez internet, bez presnejsich informacii
marcela 30
14.06.17,07:51
No oni mi povedali že už mi to nepatrí až keď som im ukázalA ten link od teba tak veci nabrali iný obrat spravili pár telefonátov A potom mi len povedali...ospravedlnujeme sa ale spravili sme chybu ten príspevok vám patrí. ..budeme to čím skôr riesit
Katy a R
14.06.17,07:51
keďže dopĺňaš ... tak len upozornenie na toto cit:
"Ak v období 12 mesiacov od vzniku nároku na osobitný príspevok skončí pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah a opätovne vznikne pracovný pomer ... "
Obávam sa, že tebe opätovne nevznikol PP, lebo si sa zaevidovala na UPSVaR. A čia to bola chyba? - ťažko niečo dokážeš, lebo evidencia je dobrovoľná - uznajú si chybu?
...doplnenie - teraz čítam, že možno aj hej - daj nám vedieť, ako to dopadlo;) - že či ti nejako vystornovali to zaevidovanie ???
ivka70
14.06.17,07:52
tak mas aspon pozitivnu spravu, pockaj, ako to vyriesia.
marcela 30
14.06.17,07:55
No to mam A veľká vďaka tebe.... DAKUJEM
marcela 30
14.06.17,08:05
No chybu si priznali A príspevok mi naspäť schválili. ... A stačilo keby hneď pri opätovnom najdeni prace zdvihli telefón A zavolali svojmu nadriadenemu ohľadom informácií ale asi im to strach nedovolil až keď som im dala prečítať tie príspevky odtiaľ zaco vďačím aj tebe za príspevok. ..najprv volala kade tade A až na koniec zavolala vedúcej A tá jej to celé vysvetlila A bolo to tak dúfam že to tak aj ostane
Katy a R
14.06.17,08:09
paráda! - len by ma zaujímalo - že či zrušili tú evidenciu - alebo že či si bola tých pár dní evidovaná ?
marcela 30
15.06.17,04:27
No tak to ja uz neviem čo stým spravili ....tých pár dní je fakt len pár presne 4 dní. ...