hefi
13.06.17,09:24
Dobrý deň, prosím, má niekto skúsenosti so sprchovým závesom na rohovu vaňu? - jedná sa mi o oblúkový držiak závesu
ivka70
13.06.17,07:33
Sprchovy zaves nikdy, neda sa to dobre udrzivat. Kupte radsej zastenu.
Co sa tyka oblukovych drziakov na zavesy ci zaclony, je ich kopa v nábytkárskych obchodoch. Ak chces specificky tvar ,asi by bolo dobre si to dat na mieru poohybat.
Dáša_
13.06.17,07:42
ja naopak tvrdím, že zástenu už nikdy viac - zhodili sme a dali sme záves. Kedysokvek ho dám dole a hodím do pračky. A ke´d sa mi prestane páčiť, tak ho jednoducho vymením. Za pár koún.
ivka70
13.06.17,07:47
Mne vadi ,ze sa na nom zachytava voda a je potom rajom pre plesne, a ked sa perie, tak si ich zanesie clovek aj do pracky ....
Dáša_
13.06.17,07:49
a čo potom uterák? ten neostáva v kúpelni? vždy ho dáš mimo. Ve´d sa usuší ako normálny uterák. To nie sú také obyčajné igelity. Voda stečie dole a zvyšék sa usuší.
hefi
13.06.17,07:59
Dáška, mám ten istý názor čo Ty, ja mám na Vani teleskopickú tyč a závesy mením často - tým vlastne mením aj vzhľad kúpeľne. Operiem, vysuším, vždy je to pekné a podľa mňa aj praktické. Ale syn má rohovú vaňu a tiež by chcel záves, len nevieme zohnať ten oblúk.
Dáša_
13.06.17,08:03
my sme si dali vyrobiť z antikorovej tyče. Teda namame oblúk, ale dlhé L. A nie je problém, je to v stene ukotvené a nie je žiaden problém.
misoft
13.06.17,13:07
Trochu sprchovej vody zamútim :D.
A) Zástena - je síce dobrá vec, ale aj z pohľadu, z akého materiálu. Väčšinou sa robia zo skla, niekedy lexan. Pokiaľ sa to urobí dobre, voda síce zo sprchy nestrieka vonku, ale potom čistenie zásteny - niekedy horor - sklo fľakaté, furt len čistiť. A za ďalšie - na takúto zástenu treba riadne upevnenie (nejaké home made tyčky nestačia), zástená je dosť neskladná (zaberá niekedy priestor) - obmedzenie manévrovania.
B) Záves - jednoduchá montáž, závesy sa robia buď z PVC, alebo z umelých textílií - polyester. Prvé je vodoodpudivé, druhé síce prijme vodu, ale neprepustí a rýchlo vyschne. A plieseň sa na ne nechytá (väčšinou - ak áno, potom je to humus kúpelňa). Údržba je jednoduchšia - šup do práčky v prípade textílie, opláchnuť v prípade PVC.
C) Pri sprchovaní často sa priestor "zaparí" - pri zástene však táto para zo sprchovania nemá kade unikať (až po otvorení), v prípade závesu - je voľný prestup pary vrchom (pretože záves sa nedotýka tesne stropu).


Toť môj pohľad laika so sedliackym rozumom....