Kuztaf
13.06.17,22:00
Zdravim.mam pocitac ktory ma 3 pamate.C:200gb,D:350gb,E:350gb.pocitac vyuzivam k domacemu hudobnemu studiu,stale sa ucim.pouzivam ho na programy,vst,sample.ziadne filmy a tak.windows mam na disku C,ostava tam necelych 50gb volneho miesta.disk D a E su prazdne.ale potrebujem si tam ulozit 150 gb novych samplov a programov Vst.teda upgradeovat stary balik samlov na novy ktory ma 150gb.ale neviem ak by som to ulozil inde ako do disku C,ci by mi to spravne fungovalo.nemam v C ziadne veci ktore nepouzivam,fotky ani filmy,hudbu.nemam co z toho disku mazat.mozte mi poradit ake mam moznosti a co mozem urobit aby mi vsetko spravne fungovalo?mam aj externy hard disk 750gb,ci by to mohlo nejak pomoct,niekde som cital ze sa da windows nainstalovat do exter.disku a ci sa tym neznici.za odpoved vopred dakujem
misoft
13.06.17,20:37
A prečo by to nemalo fungovať?
Jednoducho si ich presuň na disk D:, po presune ich na disku C: vymažeš (preto odporúčam tento spôsob, pretože pri priamom presune sa môže stať, že sa správne na cieľovom disku neuloží, ale zároveň na zdrojovom disku to už zmaže. Týmto spôsobom sa prekopíruje súbor z C: na D: a pokiaľ je OK, tak na C: sa môže s čistým svedomím vymazať).
Pokiaľ používať nejaký program, pri ukladaní súborov si predsa môžeš nastaviť aj cestu, kde sa to môže ukladať - pokiaľ je v menu programu len "Uložiť" - ukladá to na programom predvolené miesto, pri "Uložiť ako...." si už vyberáš, kde to chceš uložiť.
A opačne, pokiaľ budeš potrebovať súbor do programu, tak si ho z D: jednoducho nahráš.

Windows na ext.HDD sa neodporúča - Windows pri inštalácii sa musí "spojiť" so všetkými komponentami v PC, vytvoriť si cesty - preto sa vždy inštaluje na disk C:, ktorý je systémový.... To čo si čítal - buď si čítal píchovinu, alebo si čítal o uložení ISO súboru Windows, alebo o vytvorení bootovateľnej inštalačky.

Tie súbory, ktoré chceš presúvať - môžeš dokonca i na ext.HDD - pokiaľ je pripojený k PC, pristupuje sa k nemu ako k ostatným diskom. Platia tie isté postupy, ako hore.

A technická poznámka - to nie sú pamäte, ale disky (teda jeden HDD rozdelený na tri logické disky), úložný priestor.....
Pamäť v PC je RAM - Random Access Memory....
KoxXxo
14.06.17,05:06
spoj C a D do jednej partície
sthruska
14.06.17,05:20
Hm, tak toto neodporúčam. Osobne si na disk C neukladám žiadne užívateľské údaje. Ak sa mi zosype OS a treba ho znova inštalovať, tak údaje neriešim.