Blackinko
19.06.17,04:10
Dobry den pred tyzdnom som si poskrabala koleno drotom stale ma to miesto boli aj ked ranu nemam cervenu v poslednej dobe mavam problemy: pocit zimy a tepla bolesti zaludka celkova slabost.Chcela by som sa opytat ci by to nemohla byt otrava krvi. Teplotu nemam. Dakujem
buchač
19.06.17,03:02
Podľa príznakov :
1. Môže ísť o sepsu
2. Nemusí

Obe varianty vyrieši (potvrdí-vyvráti) návšteva u lekára a odber krvičky.
Nik iný to neurobí...a cez net už určite nie.
Estetic
19.06.17,14:15
Tak na otravu krvi to zatiaľ nevyzerá,ale pravdepodobne beží začiatok infektu,treba isť k lekárovi a možno nasadiť antibiotiká,podľa vyšetrenia.
Mila123
19.06.17,14:16
očkovanie proti tetanu bolo kedy? koľko máš rokov?
jslancik
19.06.17,14:31
pravdepodobne je iba teplo...
Terezia13
19.06.17,15:10
Sepsa
Sepsa je život ohrozujúci stav. Je to celková reakcia organizmu s masívnou aktiváciou imunitného systému pri bakteriálnej infekcii. Ťažké prípady sepsy sa môžu rozvinúť do septického šoku, pri ktorom dochádza k zlyhávaniu orgánov.
viac tu: http://www.symptomy.sk/choroby/sepsa
ale aj keď to nie je taký vážny stav, určite treba vyhľadať lekára
buchač
19.06.17,18:01
Terka, ale to je už neskoršie štádium, to je už iný level.
Tu ide o poškriabanie hrdzavým drôtom, to je trochu iné, nejde o vnútorné orgány. Najprv sa zapáli okolie rany, postupne sa šíri ďalej. Ak ide o končatinu ako takú, tak sa v najhoršom prípade ufikne.

Mal som dve zranenia podobného charakteru. Skončil som s injekcijkami-tetanovkami v prdely a nasadenými ATB.
Terezia13
19.06.17,18:21
nuž, mala som a účinky som mala skôr, nechýbalo veľa a 6 triede mi museli amputovať nohu