DisaSTAR
19.06.17,16:31
Správca nášho bytového domu mi vymenil merač na teplú vodu, ktorého skutočný stav bol v minulom vyúčtovaní väčší ako jeho skutočný stav v čase výmeny. Rozdiel nie je vo vyúčtovaní zohľadnený a účtuje sa mi celá spotreba nového vodomeru. V jednom z minulých vyúčtovaní som zaplatil za stav, ktorý odhadom určil správca domu, takže mám zaplatené/predplatené za stav, ktorý som nestihol kvôli výmene dosiahnuť. Ďakujem za rady.
sito
19.06.17,19:47
1. Správca nevymenil tebe merač na teplú vodu, to zariadenie nie je tvoj majetok, neslúži tebe, ale slúži domu na spoločný účel, rozpočítanie spoločných nákladov na teplú vodu a dodané teplo v nej na jednotlivé byty v dome! V tvojom byte vymenil určené meradlo, ktoré je spoločným zariadením domu a považuje sa za PREVÁDZKU domu. Zo Zákona 182/1993.

2. V zmluve o výkone správy musíte mať dohodnutý postup, ktorým sa určí nápočet spotreby teplej vody na spoločnom určenom meradle v tvojom byte, ktoré nespľňa zákonom požadované veci, prípadne je nefunkčné. Nespĺňa požiadavky Zákona 142/2000.

3. Zaplatené/predplatené môžeš mať len zálohové platby za plnenia, služby, teplú vodu. Voči týmto záloham sú ti vyúčtované náklady, ktoré ti správca domu v mene spoluvlastníkov domu napočíta podľa stavov, prípadne dopočítaných stavov, ak spoločné určené meradlo v tvojom byte nevyhovuje požiadavkám zákona, alebo je nefunkčné. Stav spotreby vody, aj teplej na určenom meradle sa nedá predplatiť! Či?
ivka70
20.06.17,04:13
ty si nespristupnil v minulosti vodomer na odpocet? ci aky je dovod vyssieho stavu ako realnej spotreby?
DisaSTAR
20.06.17,04:31
Nenahlásil som skutočný stav a ten bol určený odhadom.