limix
21.06.17,21:29
Dobrý deň,
rozbiehame eshop s hrami a chceme sa opýtať, koľko stoja licencie na predaj digitálnych hier. Budeme podnikať ako fyzická osoba, čiže podnik jeden osoby. Dúfam, že mi odpoviete :)
misoft
22.06.17,09:32
Licenčný poplatok pre hru je už v jej cene. Ty potrebuješ licenciu na distribúciu hry. A pokiaľ sú dodávané z nejakého centrálneho skladu - tak cez ten sklad (od dodávateľa) zahájiť vybavovanie distribučnej licencie. A buď vybavia multilicenciu (teda podobnú, akú používajú), alebo ťa odkážu na originálnych distribútorov hier (Steam, Origin, Uplay. CDProject, alebo aj tu: http://www.alliance-games.com/Home/11/1/79/1156 ).
limix
22.06.17,10:12
Ďakujem za odpoveď, ale obchod, od ktorého budem mať hry, teda dodávateľ, mi napísal, že licenciu si budem musieť kúpiť. No druhý dodávateľ mi ohľadom licencie nenapísal nič. Tak teda ako, budem ju mať od dodávateľa alebo si ju budem musieť sám kúpiť? Keď tak koľko to stojí?
misoft
22.06.17,14:59
Ale veď to je logické, že licenciu si MUSÍŠ kúpiť. A podľa vyjadrenia - asi budeš musieť kontaktovať priamo originálneho distribútora.... Nuž - prajem veľa šťastia vo vybavovaní, pretože Steam, Origin, Uplay, Battle.net, Sega a ďalší len tak licencie nerozdávajú....
A vieš, koľko ich vlastne je? Desiatky... a licencia nie je za 1€, tam lietajú sumy v desiatkach a stovkách €.