NinXx
23.06.17,21:00
Zdravim,

mám otázku pre ľudí z fachu. Chcem kúpiť/prenajať VPS server alebo dedikovaný.

Parametre VPS:
Ubuntu 16.04
Core: 2 x vCPU
Ram: 2048MB
HDD: 50GB SDD

Chcel by som na tomto spustiť CS:GO servre. Len by som mal otázku. Koľko CS serverov by dokazalo udržať VPS s týmito parametrami. Keby boli všetky servre nastavené pre 2 hráčov alebo v situácií 10 hráčov na servry.

Dííík
Martuk
23.06.17,20:28
toto nie je herné fórum, tu ti ťažko dá niekto fundovanú odpoveď, toto je fórum skôr pre mzdárov, účtovníkov a prípadne právnikov.

Môj osobný názor je, že s týmto budeš mať problém, pretože:

1. nepíšeš ostatné parametre
2. 2 GB RAM na takýto server je žalostne málo, ak by si chcel mať jeden hlavný server, na ktorý by sa pripájali ďalší hráči, tak by som na hlavný server dal minimálne 8 GB RAM
3. nepíšeš operačný systém (VISTA, 7, 10, 8?), každý operačný systém má iné nároky, sw aj hw.

Takže na tvoju otázku ohľadom počtu serverov je moja súkromná odpoveď, max 4, viac nie.
misoft
24.06.17,10:41
Kúrňa... dobre si to podal (a predbehol :D) - v podstate - kompletná odpoveď je OK.
Standy2522
29.06.17,14:05
Martuk pokiaľ si si nevšimol tak napísal Ubuntu 16.04 a teda znamená že OS tam napísal. Presnejšie Ubuntu je linux čiže operačný systém.


Ďalšia vec čo sa týka serveru poviem ti to takto. Parametre by ti aj kľudne vystačili aspoň na jeden server určite, no všetko to závisí aj od toho koľko a aké pluginy chceš na server vložiť. Čisté klasické servery bez pluginov a rôznych vylepšení spravíš 2-10 slotové. Viac ale bohužiaľ nie.



Chlapci z odpovedí až teraz je odpoveď OK. Pokiaľ chcete písať odpoveď prosím buď čítajte alebo si zistite viac čo sa týka herných serverov. A ak to nie je z vášho Fachu zdržte sa odpovede.
afrikánka
29.06.17,15:49
mimotemy
NinXx, Standy2522.....a prečo mám pocit, že tu ide o rovnakú DNA?
:rolleyes::cool:
Martuk
29.06.17,19:02
ctený Stando chlapče zlatý, čítaj a pozorne:

po 1. : citujem - Martuk pokiaľ si si nevšimol tak napísal Ubuntu 16.04 a teda znamená že OS tam napísal. Presnejšie Ubuntu je linux čiže operačný systém.
- moja odpoveď - 3. nepíšeš operačný systém (VISTA, 7, 10, 8?), každý operačný systém má iné nároky, sw aj hw. (ide hlavne o časť každý operačný systém má iné nároky, sw aj hw, plus dodatok nepíšeš ostatné parametre a to je dôležité, nakoľko nikto z nás nevie, aký výkonný PC má, ako je nastavený, akú výkonnú sieť bude mať alebo má, aký rýchly net bude mať, resp. má a podobne.

po 2. :citujem - Parametre by ti aj kľudne vystačili aspoň na jeden server určite, no všetko to závisí aj od toho koľko a aké pluginy chceš na server vložiť.
- moja odpoveď - Takže na tvoju otázku ohľadom počtu serverov je moja súkromná odpoveď, max 4, viac nie. v tomto sa viac menej zhodneme

po 3. : citujem: Martuk pokiaľ si si nevšimol tak napísal Ubuntu 16.04 a teda znamená že OS tam napísal. Presnejšie Ubuntu je linux čiže operačný systém. - Dobre tak napísal OS, a teraz čo?? Čo ostatné údaje?? GPU? CPU? HDD? LAN, Rýchlosť netu, Dostupnosť netu, Ping a pod. Ako si myslíš, že na základe ním zadaných parametrov dokážeš ty, odborník z FACHU, ako si napísal, alebo ktokoľvek iný, dať dobrú odpoveď, tak sorry, to nejde.

Krom toho info zadávateľa ohľadom CPU, že (citujem) Core: 2 x vCPU, je o hovne, nakoľko nehovorí nič o počte jadier, frekvencii, typu procesora, výrobcovi, výkone a pod.


Pokiaľ si myslíš, že si super macher, tak po:

1. tvoj príspevok o tom nesvedčí
2. tvoj príspevok neznamená, že si z Fachu, ako si to sám nazval a
3. je mi to u riti

a včul som zvedavý na reakcie
misoft
30.06.17,13:13
To nie je pocit, to je istota...... je to rovnaká DNA.....