Veve218
24.06.17,23:29
Dobry den,
mame velky problem so susedmi. 30 rokov sa pretvarovali aki su dokonali susedia. Asi pred rokom to ale zacalo byt uz otravne, riesili kazdeho jedneho cloveka v rodine, kde bol co robil. Kupili sme nove auto doslova boli nalepeni na okne auto a vyzvedali. Zacali sa starat do toho kedy budem mat dieta. V jeden den, ked si mysleli, zenie sme doma, zacali kopat kanal za nasim domom, aby nam voda z poli odtekala do zahrady a nie do tej ich. Samozrejme to nebola pravda aako to uz na Slovensku chodi: skutok sa nestal, ved oni su predsa krestania a nedelu rano by nic take nerobili (tym nechcem nikoho urazit, sama som veriaca). Aby toho nebolo dost, 13 rokov aju zavreteho vlciaka, ktory nepricetne steka do vsetkeho co sa dookola mihne. Nepovedia mi ani slovo ani sa ho nesnazili vychovat. V ramci susedskych vztahov sme boli ticho. Ale s tym kanalom to uz prehnali dokonca si objednali traktor, aby po nom presiel a prehlbil ho. ,,Vysvetlili" to tak, ze sa traktor musel vyhnut oproti iducemu auto, ktore tam vtedy ani nebolo. :D a viete si predstavit ako to vyzera teraz, ked sme si my doniesli kocura. Chodi im (pardon za vyraz) serkat dozahrady a suseda je tak nasrata ze clovek nemoze ist ani von bz toho aby nezacala ziapat. Kupila som postrek proti mackam ospravedlnia som sa jej ja aj ostatni. No co mam teraz kocura podrezat ci co? Sme predsa na dedine kolko maciek chodi do zahrady nam a to ze uch pes steka permanentne cele dni je v poriadku. Lenze im to nestaci. Suseda zacala zastavovat kazdeho na ulici a ohovarat aki sme my zli susedia (lebo sme sa prvykrat ozvali), co im vsetko robime. Ale ich pes nam mohol obstievat plota sliepky chodit po zahrade. Dnes sa dokonca zacal sused rozkrykovat o povode mojej mamy, ze takto sa urcite spravaju len ludia odkial pochadza ona. A toto uz fakt prehnal. V preklade: oni mozu mat vsetky prava sveta, my mame drzat hubu a krok. Lenze sme to neurobili a ti robia po celej dedine cirkus aki sme my falosni a zli ludia a susedia. Kazdym dnom je to horsie a najviac tym trpi mama preto uz naozaj neviem ako im mam zavriet usta. Takym primitivnym ludom sa neda ani nic povedat, lebo oni su budu mliet svoje. Poradte mi prosim, co mame robit? Vazne potrebujeme pomoc hlavne kvoli mame, preto si prosim odpustite nezelane komentare. Vsetkym vopred dakujem a vazim si to.
taiko
24.06.17,22:52
.
1. co sa stalo pre rokom, pred tym, nez to zacalo byt otravne ?
2. nemate so susedmi nejake nvysporiadane spory
3. neboli s nimi nejake spory, ktore sa vysporiadali v ich neprospech ?
Dáša_
25.06.17,05:59
máš niekoľko možností - môžeš sa sťažovať na obecný úrad - tam sa to zvyčajne rieši nejakou komisiou, pohovorom. Môžeš podať trestné oznámenie za ohováranie. Samozrejme obe veci môže podať aj druhá strana, lebo bude cítiť, že je dotknutá.
Ďalšia možnosť je proste ignorovať. Otočiť sa na druhú stranú a ísť. To že to suseda rozpráva aj iným, kašlať na to. No a čo. Čo urobia oni? Možno o tom povedia niekomu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to budú ignorovať. Proste na to zabudnú, lebo majú vlastné problémy. Ak ste naozaj nemali 30 rokov problémy, nejaké ohováračky vás nemôžu rozhodiť.
Posledná možnosť je odsťahovať sa.

Úplne najhoršia možnosť je nechať sa zatiahnúť do takýchto naťahovačiek. A oplácať.
Veve218
25.06.17,06:28
Ďakujem. To aj robíme, ignorujeme to. Ale mame to nerobí dobre. Nejaké reči prestanú baviť aj iných ľudí, ale nemajú právo vyvršovať sa na mame.
Dáša_
25.06.17,06:37
Píšeš, že si veriaca - tak ešte jedna rada, na prvý pohľad divná. Začni sa za tých susedov modliť. Alebo aspoň tvoja mama. Prinesie to minimálne jej väčší kľud. Myslím to úplne vážne, aspoň to na týždeň vyskúšajte. Úprimne. Len modliť sa za svojich "nepriateľov a hnevníkov", to je už väčší kus pokory.
Veve218
25.06.17,07:01
Ďakujem. :) Máš pravdu. Je ťaźké nájsť riešenie, keď ťa druhí hnevajú. Preto som potrebovala počuť názor nezainteresovanej osoby. Vďaka. :)
Veve218
25.06.17,07:21
1. Pred 2 rokmi zomrel otec a oni si asi zacali mysliet ze mozu uz naozaj vsetko
2. Praveze vobec nie. Im vadilo vzdy vsetko: ze sme si zapli hudbu na zahrade, ze vrat startoval motorku. Ked bol maly dokoncasa mu hrabali v skolskej taske akoby to bol ich majetok. Az nato, ze prehanat to zacali po otcovej smrti.
3. Mozno ak odkupenie majetku pri nasom pozemku ale to bolo tak 25 rokov dozadu. Chudaci, nemaju kde otacat auta tak ich stve ze sme si odkupili pozemok. Oni nemaju ani chodnik, vodu ci elektrinu vedenu cez svoj pozemok ale obecnu cestu aby si neposkodili majetok. A nam tym padom vykrikuju odkupeny pozemok. Dokonca ja veci do ktorych ich absolutne nic nie je.
misoft
25.06.17,07:54
Hmmmm..... veriaca..... napadlo ma ešte jedno - netradičné - riešenie. Miestny farár! Stačí, aby v priebehu kázne počas bohoslužby len naznačil, že niektorí veriaci v obci robia zlý vzduch, že sa vyvyšujú nad ostatných, že si privlastňujú práva iných. A pokiaľ aj oni sú veriaci - spomenul by, že Boh takéto veci neodpúšťa a môžu sa škvariť v ohni pekelnom. Že by nemali porušovať ôsme a desiate božie prikázanie.
Niekedy i toto pomôže....
evuš
25.06.17,09:03
Toto podobné sa stalo mne...otec mi náhle zomrel....dovtedy susedia boli ok..potom začal sused rýpať...hoci som mala iba 13, vo vhodnej chvíli som si otvorila ústa a trafila do čierneho...i po toľkých rokoch sa zdravime, porozprávame, jeho žena, div, že neklebetí s mojim mužom... p.s. na veľkú dieru treba veľkú záplatu
Veve218
25.06.17,09:14
Oni su evanjelici ja som katolicka, takze sa neda. :/
Veve218
25.06.17,09:19
To mi je ľúto. :( Verím, že vždy príde pravý časna takéto veci a každému sa to vráti. Len keby sa nemusela trápiť mama. Ja vydržím, len ona má už yoho dosť.
buchač
25.06.17,09:35
Kresťan - katolík....všetko jedno.

Osobne si myslím, že na viere nejak nezáleží.
Taktiež si myslím, že je to pohľad z tej jednej strany dvora. Zaujímavý by bol názor na vec aj z tej druhej strany.
Ono bez vetra.....ale šak to poznáme.

Kuwa...a po 30 rokoch (!!!!!) si začať robiť prieky ?
Nejak sa mi nechce veriť, že by to bolo len tak, bez príčiny.
Veve218
25.06.17,09:40
Vravím, oni to v sebe dusili, zomrel otec a potom si mohli dovoliť všetko... Dovtedy im vadilo či sme mali trapmolínu, hudbu zapnutú či bratova motorka. Lenže mama nie je odtiaľ kde bývame a zrazu si dovolovali
evuš
25.06.17,09:58
Vďaka...už to čas trochu zahojil...
raz mojej mame povedal, že jej je dobre, keď má plno peňazí.../ z tatovej poistky to bolo pár sk.koruniek/ ja som mu povedala, že môže nám prísť tie peniaze na hnojisku pomôcť poprehrabávať...mama mala 39 rokov, ZTP, deti 15,13,2 roky.... nehádaj sa s debilom, lebo padneš na jeho úroveň
Dáša_
25.06.17,10:01
ale modliť sa môžeš aj za evanjelikov :)
misoft
25.06.17,10:43
Hmmmm.... evanjelici, katolíci..... ale Boh je len jeden, či?
Veve218
25.06.17,10:46
To beriem, o to nejde . :) len asi na nepojdem za ich fararom ked mam svojho aby o tom hovoril. :)
ZahradnikAmater
25.06.17,21:48
Prečo dovolíte cudzím ľuďom rozhodovať o vašich emóciách?
Ako hovorí kapitán "Každý si může říkat, co chce." Matka by už vo svojom veku mohla vedieť, že nemôže byť za dobre s každým. Je dobré udržiavať dobré susedské vzťahy, ale nie za cenu toho, že budeme submisívni. Čo ma po tom, čo hovorí sused niekomu inému a cudziemu? Ja si vo svojom dvore spravím poriadok a iné ma nezaujíma. Na psa pomáhajú silvestrovské patróny, psi sa ich boja, zľaknú sa. vyskúšajte ;)
Najhoršie je, keď človeku, ktorý si myslím, že on môže všetko, urobíte to isté ;)

Susedom ústa nezatvoríte. A prečo by ste sa o to mali snažiť? Vašou úlohou je ignorovať ich a žiť si svoj život po svojom.
Veve218
26.06.17,05:22
Ja viem, ze mate pravdu, ale neviem ako sa zbavit myslienok a emocii. Detto mama. Bohužiaľ máme take citenie a take jednoduche to pre nas teda nie je.
jslancik
26.06.17,06:59
trampolína = hluk, hudba =hluk, motorka = hluk... jasné, že im to vadilo, komu by nevadilo... očividne sa báli tvojho otca. a ktovie, čo tam bolo, o čom ty nemáš ani šajnu...
kopretinka
26.06.17,07:05
aký hluk robí trampolína??? :eek:
jslancik
26.06.17,07:14
krik, výskanie, ujúkanie. trampolíny sú potvory. ale dosť záleží na tom, kto sa na nich blázni.
sito
26.06.17,08:48
:D:D:D

youtube.com/watch?v=goEjCi5TIwo

:D:D:D
bodliak
26.06.17,09:10
A čo, myslíš, že hryzie ? Ak ich pozná, ak sú naozaj jeho ovečky, možno by si sa niečo zaujímavé dozvedela.
bettylou
29.06.17,05:31
venovať sa iným veciem v živote, a keď ste na veľkej potrebe, tak si na susedov spomenúť. nikto nie sme bez chyby