korduľa
20.07.06,15:35
ahojte mam taku otazku, ked je niekto poistovaci makler, predava kolky - to su vsetko sluzby, ktore nepodliehaju DPH, ale ak presiahne obrat 1,5 mil tak sa musi zaregistrovat ako platca a potom posielat nulove danove priznania?
uz mi poradili asi 5 ludia a kazdy inac, na DU povedali, ze sa registrovat ale na inom zase, ze ano. tak fakt neviem
Denda
20.07.06,13:40
ahojte mam taku otazku, ked je niekto poistovaci makler, predava kolky - to su vsetko sluzby, ktore nepodliehaju DPH, ale ak presiahne obrat 1,5 mil tak sa musi zaregistrovat ako platca a potom posielat nulove danove priznania?
uz mi poradili asi 5 ludia a kazdy inac, na DU povedali, ze sa registrovat ale na inom zase, ze ano. tak fakt neviem

Pozrite príspevok:http://www.porada.sk/t19875-eo-je-to-obrat.html
korduľa
20.07.06,13:49
dakujem, ale z uvedeneho by som vydedukovala, ze musi, lebo jeho hlavna cinnost su poistovacie sluzby, to znamena, ze co urobit ak sa nezaregistroval po tom ako dosiahol obrat 1,5 mil, alebo je aj moznost, ze da oznamenie na DU, ze jeho hlavna cinnost je predaj kolkov a poistovanie je ako doplnkova cinnost?
je to mimo logiku zaregistrovat sa a posielat potom nulove danove priznania, myslim, ze je to nedomyslene
korduľa
20.07.06,13:50
doslova do pismena, musi byt zaregistrovany ako platca ale nebude platit, to je fakt logicke, neviem kto tvori tie zakony, ale zastava nad tym rozum, hlavne, ze sa budu zahlcovat archivy, minat papier a tvorit odpad