Pendulum
27.06.17,15:08
ZC sa vrátil späť zo SC, pričom od polnoci do 45 min strávil čas v Rakúsku a o 5:00 hod ráno došiel domov na Slovensko

aký má nárok na diétu?

ja som to posúdila, že viac času strávil na Slovensku, takže dostane slovenskú diétu a kedže ten čas bol dokopy 5 hodín od polnoci = 4,50 EUR

je to takto správne?
Chobot
27.06.17,13:35
Nie je.

Podľa správnosti by to malo byť tak, že za čas strávený v AT bude mať náhradu za AT podľa pásma 0 - 6 hodín, t.j. 25% z denného nároku. Za čas strávený na Slovensku nebude mať náhradu, lebo na SK strávil menej ako 5 hodín. Prvé pásmo za SK je 5-12 hodín, za pásmo 0-5 hodín pri tuzemskej ceste nie je náhrada.

Ale pre istotu, či s dobre chápeme - v AT bol o polnoci, hranicu prekročil o 0:45 a do cieľa na Sk došiel o 5:00 ráno?

Vie preukázať, že hranicou prechádzal o 0:45? Napr. cestovný poriadok vlaku? LEbo autom je to ťažké dokázať, potom zostáva len veriť zamestnancovi, že to tak bolo a dať mu stravné ako som písal hore.

Alebo nech si napíše prechod hranice o polnoci, ale potom by dostal menej.

V prípade kombinácie tuzemskej a zahraničnej sa časy na ceste nespočítavajú.
Pendulum
27.06.17,14:05
áno, chápeš to správne a šiel autom, nemám žiaden doklad či to tak reálne bolo alebo nie...

ak by tam dal polnoc, vtedy by dostal len tých 4,50 EUR ale je tam tých 45 minút v AT, dokonca ma napadlo, že ak by dal príchod o 6 hod, dostal by aj tých 4,50 EUR

z toho mi vychádza, že takto to musíme deliť nielen na začiatku ale aj na konci SC

dik