sirinka123
30.06.17,15:53
Viete mi, prosím, niekto poradiť, ako si nastavím klávesnicu na Qwerty natrvalo? Teraz si ju musím zakaždým nastavovať, keď notebook zapnem, pretože pri každom reštarte sa mi zmení. Vopred vám ďakujem za každú radu:-)
sirinka123
30.06.17,14:58
Ďakujem pekne:-))
LubosP
25.10.17,08:26
Ahoj,
klikni pravym na ikonu jazyka v pravo dole na liste a vyber Nastavenia. V okienku uvidis nainstalovane jazyky - medzi nimi aj Slovensky s klavesnicou Slovenska. klikni na to a daj odstranit.
POtom klikni na Pridaj novy jazyk, najdi v zozname Slovensky a klikni na ikonu + aby si rozbalila ponuku. klikni na ikonu + pred Klavesnicou na rozbalenie ponuky.
Vyber Slovenska (QWERTY) a daj OK.
Vrati ta to do hlavneho okna kde by si uz mala vidiet Slovensky jazyk a QWERTY klavesnicu.
Klikni na Pouzit a OK.
Hotovo :)
misoft
25.10.17,15:44
Doplním @LubosP:
Pravdepodobne má nastavenú defaultne anglickú klávesnicu. Po postupe (klik PTM - Nastavenie....) je na karte Vseobecné vedľa zoznamu klávesníc Pridať. Stačí kliknúť - vybrať Slovensko (+) - Slovenské (QWERTY), alebo Slovenské (predvolené) [tá sa používa častejšie, pretože je to rozloženie ako na písacom stroji]) - označiť - OK. Potom voľbami Posunúť hore ju umiestniť hore ako prvú (a druhá bude napr. tá anglická) a je to. Pri zapnutí sa vždy nastaví PRVÁ nainštalovaná klávesnica)
Kabaka123
26.10.17,13:32
od júna hádam už poriešil/a:)
misoft
26.10.17,15:18
Ja som len "doplňoval"..... ;)
misoft
26.10.17,15:33
V tomto prípade - dík za info.
Afrikánka asi trpí paranojou. Na Pokeci sa neobjavujem, pretože nick misoft tam nie je (nie som tam a ani tam nebudem, rovnako ako na Ksichtoknihe).
misoft
26.10.17,15:51
Tak nech hľadá ďalej :D, nech jej to vŕta v hlave (pošlem vrták 13-ku).....