arizona
01.07.17,07:20
V zahrade nam vyrastla ceresna,asi vtaci priniesli kostku.Nechali sme ju vyrast,ma asi 1m.

Co s nou? Bude mat jedle plody,alebo ju treba prestepit? Ako na to? So stepenim nemam vobec skusenosti,viete niekto poradit?
misomiso
01.07.17,15:35
Vzdy lepsie mat v zahrade divu ceresnu, ako dovu svinu. Zalezi, co z nej ches mat. Isto sa da prestepit, ale aj dive sa daju jest, mnohe su naopak lepsie,, sladsie, vonavejsie, nieco ako dive jahody v lese iba su mensie.
Terezia13
01.07.17,17:23
sú menšie, kyslejšie ale výborné
pavol54
01.07.17,18:39
Presnejšie: " vyrástla vám na záhrade bližšie neurčená odroda čerešne ako náletová drevina" Takže to môže byť aj z nejakej dobrej a kvalitnej čerešne. treba počkať do prvej úrody. Inak niektoré odrody čerešní nie sú samoopelivé. Ja som si kúpil stlpovitú čerešňu a potrebuje opeľovača, našťastie asi u tretieho suseda je čerešňa
misomiso
01.07.17,20:35
Nepovedal by som, ze su kyslejsie, prave naopak. Dlhsie drzia na strome, nekazia sa, nepukaju po dazdi. Dokazu az prezriet, kedy su ako med. Ale isto su tiez rozne druhy tych divych.
Terezia13
02.07.17,13:15
možno záleží od sorty, z ktorej boli "vtáčikom" vypestované, máme v humne dve, jedna je trpkejšia a jedna je kyslejšia ale výborná a vydržia skutočne dlhšie, nezobú ich ani škorce