tatkab
02.07.17,10:27
Mám problém. V kúpeľni sú položené na dlážke tie isté obkladačky, ako na stenách. Šmýka sa na tom na zabitie. Kúpeľňa je veľká, nejaké predložky to nevyriešia. Dala som tam veľkú a širokú kúpeľňovú predložku, čo sa predáva na metráž, takú s mriežkami, kde voda zostane dolu. Lenže to zas plesnie a smrdí, ak to denne nevyutieram do sucha a ten koberček nenechám na šnúre vyvesiť. Rozmýšľam, že tam dám nejaké linoleum, ale zas sa bojím, že aj pod tým bude vlhnúť a plesnieť. Vie mi niekto poradiť, ako to jednoducho vyriešiť?
lujza.j
02.07.17,08:45
tatkab
02.07.17,09:02
Geniálne, v podstate mám len dve rúrky od kúrenia, to by sa dalo vyriešiť ľahko, a prechodovú lištu medzi kúpeľňou a chodbou, lebo dlažba bude o pár mm vyššia.
tatkab
02.07.17,09:09
Od samej radosti som sa zabudla aj poďakovať. Ďakujem.
misoft
02.07.17,10:41
Problém je práve v tom, čo je na tej zemi položené. Na podlahu sa zásadne obkladačky nedávajú, dáva sa DLAŽBA! Obkladačky sú často glazúrované (a teda v mokrom prostredí budú vlhké), kdežto dlažba (aj keby bola glazúrovaná) nie je ani vo vlhkom prostredí šmykľavá (max. mierne šmykľavá).
Okrem toho - obkladačky sú konštrukčne tenšie (aj kvôli hmotnosti! - teda nemajú takú pevnosť v tlaku. Dlažba je konštrukčne hrubšia, prispôsobené na trvalé a väčšie zaťaženie.
Ak vám to robil nejaký "majster" - tak ho do zadku nakopať!

V tomto prípade by bolo asi vhodnejšie tie obkladačky buď vyhodiť a nahradiť dlažbou, alebo ako lujza.j naznačila - položiť na obkladačky vrstvu dlažby - pločné zaťaženie sa viacej rozloží.
Ja osobne by som urobil výmenu.
Mária27
02.07.17,12:33
Okolo poisťovne raz dali krásnu dlažbu, ale klzkú. Potom ju obrusovali.
tatkab
02.07.17,16:31
Bohužiaľ sú to obkladačky- sú úplne rovnaké ako to, čo je na stenách a strašne sa kĺžu. A všade popri radiátorových rúrkach sú prasknuté, takže tenké a krehké. Doma mám dlažbu a obkladačky, takže viem porovnať rozdiel. Nie je to môj dom, len v prenájme. Preto do toho nechcem veľmi veľa investovať, čo ak sa budem o rok sťahovať, ako z toho predchádzajúceho bytu? Musím pozrieť, koľko by stálo to nalepenie novej dlažby, aby to zas nebolo drahšie ako výmena. Podľa toho sa asi rozhodnem. A keby som tam dala normálne linoleum, ako do kuchyne?
jslancik
02.07.17,17:03
po doplnení informácii o tvojom vzťahu k tomu domu... Si tam iba v podnájme. Rozumnejšie ako riešiť nalepenie dlažby by bolo asi treba vyriešiť tú vodu, ktorá sa dostáva na zem a robí šarapatu pod predložkou. Na vani/sprchovom kúte nemáš záves? neviem, ako tom majú ostatní, ale v kúpeľni voda na zemi byť nemusí (a asi ani nemá). Jednoduchý sprchový záves a môžeš používať kúpeľňové predložky podľa vlastného výberu. Rozumnejšie budú asi tie chlpaté, nie čistá guma. Aby vsiakli tú trochu vody, keď vyjde človek z vane.
Pre doplnenie - vzhľadom na veľkosť kúpeľne - rozumné a žiadúce je asi chodiť v nej mimo predložky v papučiach. Je predpoklad, že tam nie je podlahové kúrenie a podlaha je studená. čiže utrieť vo vani či na predložke a po obrovskej kúpeľni sa promenádovať už v papučiach. a tie sa nezvyknú šmýkať.
Je to divné, keď ľudí treba učiť rozumne používať vaňu, kúpeľňu, atď. Mimochodom, je dobrý zvyk, keď sa narobí bordel na zemi v kúpeľni, tak sa to zvykne poutierať... Niekto po použití kúpeľne dokonca pozotiera vodu aj z obkladačiek v celej kúpeľni (o dlažbe ani nehovoriac). Aby bol poriadok. Ale to asi nie je tvoj prípad :D
A samozrejme kúriť a vetrať. Lebo ak by si aj dala tú novú dlažbu a cákala na ňu vodu ako doteraz, tak by to nedopadlo dobre.
marleau
02.07.17,17:16
Mne, keď niekto povie, aby som urobil niečo, čo je proti logike, tak to neurobím, nech by to aj bolo zaplatené. To aký murár dá na zem obkladačky?
jslancik
02.07.17,17:20
je xyz dôvodov, pre čo by to aj dobrý murár spravil.. Aj keď by sa zo začiatku vzpieral. Keď by na tom investor trval, tak murárovi to môže byť srdečne jedno. Nespraví on, spraví niekto iný. Hovorí sa, že "kto chce kam, pomôžme mu tam". Ľudia sa učia na vlastných chybách. Možno len investor ukradol/kúpil/zohnal za dobrú cenu veľa štvorcov obkladu, tak to chcel minúť... A nemal s tým problém ako tuto zadávateľka otázky.
tatkab
02.07.17,17:21
Keby to bol len problém po kúpaní, tak ma to netrápi, to sa utrie, ale tam je životu nebezpečné z rohožky stúpiť vlhkou nohou na dlážku, stačí kvapka pri umyvadle. Tá mokrá dlážka je ako sklo, už som tam párkrát robila rôzne vývrtky a roznožky. Vetranie je tam dobré, nie je okno, ale je veľký ventilátor, ktorý sa zapína so svetlom a je vyvedený hore na strechu, cítiť a keď je para, aj vidieť, že skutočne vetrá, a po vypnutí svetla ešte ide hádam 10 minút. Mám dve decká 12 a 7, a tí alebo nezatiahnu záves, alebo si nezavrú sprchu, takže potopa. A hlavne ma hnevá, že za toľké prachy si nemôžem ani v kľude vyliezť zo sprchy, alebo vane, musím sa furt držať dverí, radiátora, kraja vane a pod... Doma mám normálnu dlažbu, ani nie protišmykovú, a toto mi nerobí.
jslancik
02.07.17,17:29
Ako vravím, predložka, papuče, naučiť deti zatahovat záves.
Spomínaný ventilátor očividne nestačí, keď ti podlaha plesnie...
tatkab
02.07.17,17:39
Neviem, to je starší dom, cca 15 rokov, takže vypátrať kto to robil a srdečne sa mu poďakovať, je zrejme nemožné. Majitelia videli krásnu snehobielu dlažbu, zaplatili a určite sa tam nekúpali, lebo to majú len na prenajímanie.
tatkab
02.07.17,17:43
Neplesnie mi podlaha. Keď som tam dala tú izomilu či ako sa to teraz volá, na celú dlážku, tak ona začala zospodku smrdieť a plesnieť. Nebola som doma a starý to dva dni nezodvihol, neutrel dlážku a nenechal ju vysušiť tak bolo po izomile. Takže toto riešenie zavrhujem, a nechce sa mi každý deň sa s 2,5 metrovým koberčekom naťahovať.
kopretinka
02.07.17,20:42
a prečo nežiadaš od majiteľa,aby s tým niečo urobil?prečo by si ty mala vrážať peniaze do majetku,ktorý nie je tvoj?ak sa stane nejaký úraz,nebodaj s následkami,kto bude na vine?majiteľ ti to preplatí??
afrikánka
02.07.17,21:18
Na tvoj problém je riešenie. Ide o špeciálny náter, vyrobený nanotechnológiou, čo zaručuje kvalitu a zaručenú účinnosť. Nemení farbu, ani vzhľad keramickej dlažby, alebo obkladu. Neobsahuje abrazívne zložky, je ekologický s protiplesňovou ochranou. Je to unikátny priehľadný náter, cenovo efektívny. Týmto náterom dosiahneš bezpečnosť pri používaní podlahy a predídeš úrazom.
Ide o AntiSlipsystém....nahoď a vygoogli si predaj, cenu...a už sa nemusíš obávať o svoju bezpečnosť a odbúraš si náročnosť údržby;)
afrikánka
02.07.17,21:25
Trochu by som oponovala názoru, že keramická podlaha sa dá určite poutierať dosucha. Keramický obklad má vždy póry, až mikropóry, ktoré spôsobujú, že podlaha zostáva aj naďalej vlhká.
bettylou
03.07.17,04:47
A majiteľ s takým zásahom do svojho bytu súhlasí?
vicktor
03.07.17,07:15
misoft: Ak vám to robil nejaký "majster" - tak ho do zadku nakopať!
Majster v tom moze byt nevinne, alto tak pozadoval majitel - ci uz aby to bolo rovnake alebo lacnejsie.
Vo vlastnom by som dal drsnejsiu dlazbu - bud novu vrstvu alebo vysekal obkladacky. V prenajatom ... ?
misoft
03.07.17,09:34
mimotemy
To, že sú v podnájme - bolo naznačené až po mojom príspevku - v tom prípade je fakt na pováženie, či investovať... lebo majiteľ sa zatne a náhodou ešte bude požadovať náhradu škody (i keď to bude mať ešte lepšie, než predtým...)
A teraz - babo raď.....:(
tatkab
03.07.17,09:50
Tak preto tu otravujem, keby to bolo moje, tak to od marca mám už dávno vytrhané a položenú novú kvalitnú dlažbu.
tatkab
03.07.17,10:06
Veď práve ja hľadám podľa možnosti riešenie, s ktorým by nemusel súhlasiť, a trvalé riešenie, nie predložky a pokrovčeky.