Broni Slava
04.07.17,11:42
Dobrý deň,
Mám otázočku ohľadne koncesionárskych RTVS poplatkov.
Mám dve odberné mieste, ale na jednom bývala moja matka, ktorá tam bola prihlásená ako dôchodkyňa (odberné miesto bolo, ale na mňa)a ona platila len koncesionárske poplatky.
Teraz, keď som ju odtiaľ odhlasovala, ma informovali, že ona ich platiť nemala, ale ja. No ak keďže som ich neinformovala , že mám dve odborné miesta. Mám im rozdiel doplatiť( čo je za niekoľko rokov celkom dosť) neviete mi niekto poradiť ako z toho von.
VĎAKA
evuš
04.07.17,10:06
Ty si mala platiť, nakoľko bolo odberné miesto písané na Teba..keďže mama platila zníženú sadzbu ako dôchodkyňa, samozrejme vznikol Ti nedoplatok...
pozri bližšie tu : https://www.uhrady.rtvs.sk/domacnosti/pre-dochodcov

Keďže si im neoznámila, že máš dve odberné miesta, budeš to musieť bohužial doplatiť..pozri tu : viac odberných miest... https://www.uhrady.rtvs.sk/domacnosti/caste-otazky
Soňa K
04.07.17,10:08
Platiteľ, ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach, platí úhradu len za jedno odberné miesto, ak vznik tejto skutočnosti oznámi a preukáže vyberateľovi úhrady. Upozorňujeme, že podmienkou je, aby odberateľom elektriny bola tá istá osoba.
vicktor
04.07.17,10:25
Ako si na to prisla? Myslim na informacie ktore nie su v zadani - ze matka platila ZNIZENU sadzbu a BroniSlava neplatila VOBEC.
Ja mam tri odberne miesta a nic som RTVS neoznamoval. Raz ma vyzvali ze preco neplatim za jednu adresu tak som to vysvetlil, inak nic.
vicktor
04.07.17,10:27
BroniSlava, ty na tej druhej adrese neplatis RTVS? Ak ano, potom matkine platby maju vratit.
evuš
04.07.17,10:44
..žeby na www.rtvs.sk časté otázky ?

Platiteľ, ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach, platí úhradu len za jedno odberné miesto, ak vznik tejto skutočnosti oznámi a preukáže vyberateľovi úhrady. Upozorňuje, ak odberateľom elektriny je tá istá osoba.
evuš
04.07.17,10:46
..lebo som to tak pochopila, písala, že mama tam platila iba koncesionárske poplatky a ako dôchodkyňa mala asi aj zníženú platbu...
vicktor
04.07.17,10:52
Na caste otazky som sa nepytal, ale na tvoje vizionarstvo. :)
Ako dochodkyna bez elektriny nemala co MAT znizenu sadzbu (to ze ju platila dobrovolne a zbytocne je ina vec) a este chyba odpoved preco si myslis ze BroniSlava neplatila NIC.
evuš
04.07.17,11:05
Teraz, keď som ju odtiaľ odhlasovala, ma informovali, že ona ich platiť nemala, ale ja. No ak keďže som ich neinformovala , že mám dve odborné miesta. Mám im rozdiel doplatiť..
..dala neúplné info, viac sa neozvala...
Broni Slava
04.07.17,18:26
no veď to som pôvodne od nich chcela, ale oni vyrukovali na mňa ešte s nejakým nedoplatkom.
Vec sa má tak, že ja si platím za to svoje odberné miesto. Ale nemala som poňatia, že mám nejakú oznamovaciu povinnosť o tom druhom odbernom mieste. Mama sa tam pred pár rokmi prihlásila a platila ako dôchodkyňa a tým som brala vec za vybavenú.
Teraz, keď sa na to pozerám je pre mňa záhadou ako ju tam vlastne prihlásili, keď ona vlastne nemala žiadne odberné miesto.
Broni Slava
04.07.17,18:27
Ďakujem krásne za reakcie. Vec sa má tak, že ja si platím za to svoje odberné miesto. Ale nemala som poňatia, že mám nejakú oznamovaciu povinnosť o tom druhom odbernom mieste. Mama sa tam pred pár rokmi prihlásila a platila ako dôchodkyňa a tým som brala vec za vybavenú.
Teraz, keď sa na to pozerám je pre mňa záhadou ako ju tam vlastne prihlásili, keď ona vlastne nemala žiadne odberné miesto.
Broni Slava
04.07.17,18:28
Ďakujem krásne za vaše reakcie. Vec sa má tak, že ja si platím za to svoje odberné miesto. Ale nemala som poňatia, že mám nejakú oznamovaciu povinnosť o tom druhom odbernom mieste. Mama sa tam pred pár rokmi prihlásila a platila ako dôchodkyňa a tým som brala vec za vybavenú.
Teraz, keď sa na to pozerám je pre mňa záhadou ako ju tam vlastne prihlásili, keď ona vlastne nemala žiadne odberné miesto.
avalik
04.07.17,19:05
Koľko je to pár rokov?
vicktor
06.07.17,06:20
"...zahada ako ju tam prihlasili..."
Ziadna zahada, mama pocula ze kazdy kto ma elektrinu musi platit, tak sa prihlasila sama.
Nic nedoplacaj, oni by mali vratit, ale ci uspejes, to je otazne ... ci dokazes zdokumentovat tie platby.