Romana 77
13.07.17,09:36
Dobrý deň, mám otázku mám e shop a ludia si objednaju tovar dajme tomu plavky 4ks z toho mi 3 ks vratia. Problem je v tom ze ja vsetky kusy musim zaplatit dodavatelovi a mam to sice potom na sklade ale je to predajne v priebehu pol roka možno ani to nie. Dodavatelovi to vratit nemozem. Čiže možem sa ja volako legalne branit proti tomu? Nevadi mi tovar vymenit za inu velkost aj ked tabulky su pod kazdym tovarom cize staci len zmerat sa, ale v poriadku nemam s tym az taky problem ako ked si niekdo objedna vela kusov jeden si vybere a zbytok vrati . Jednoducho ako v kamenom obchode. Len ja to musim dodavatelovi zaplatit cize pre mna je to v tu chvilu uplne ztratove. Mozem si dat do podmienok ze trebas neviem nad 100 euro vymenim tovar za akykolvek iny ale peiaze nevraciam alebo volaky storno poplatok? Alebo ked si to neprevezmu vobec? Niekedy mam pocit ze zakaznik može vsetko co ho napadne a ja sa nemam ako majitel ani ako branit
Dakujem
Dáša_
13.07.17,07:46
Nie, nemôžeš. To je práve rozdiel medzi kamenným a internetovým obchodom. V lehote do 14 dní ti môže čokoľvek vrátiť. Je to na ochranu spotrebiteľa, lebo si vec nemohol vyskúšať.
Je jasné, že ti potom plavky ostávajú. Môžeš ich ponúknuť v akcii. A hlavne musíš dobre kalkulovať cenu, lebo toto sa stáva. nehovoriac o tom, že hlavne v oblečení sa často stáva to, že zákazník balík vôbec nepreberie. A to platíš ešte aj poštovné ty.
Romana 77
13.07.17,08:46
no prave a to mi neprijde fer. Lebo vela kamenych obchodov ti za tovar dajme tomu ani nevrati peniaze jednoducho musis si vybrat iny tovar a v e shope musis zaplatit dopravu aj tovar dodavatelovi a ten ti potom zostane na sklade...... ach jaj no dakujem za odpoved
dmc
13.07.17,09:20
tak potom treba prejst z e-shopu do kamennej predajne.

Myslim ze tieto veci si mala mat vyriesene pred zalozenim e-shopu. to su zakladne veci a pravidla ktore ma mat predajca v malicku.
Dáša_
13.07.17,09:55
Podobnú nespokojnosť cítia majitelia kamenných predajní, keď si ľudia prídu ku nim obzrieť, vyskúšať. A potom objednajú lacnejšie na internete. Respektíve im skúšaním niektoré veci opotrebujú, zničia.
Na začiatku každý len vidí to, že obchod si predáva nekresťanské peniaze k nákupnej cene. Až časom zistí, čo všeličo musí obchodník znášať. Je jedno, či v kamennej či v internetovej predajni.
webik
13.07.17,10:37
Nemôžete dávať storno poplatok, nemôžete si dávať do podmienok, čokoľvek čo Vás napadne. Obchodné podmienky musia byť napísané tak, aby neboli v rozpore so zákonom. V opačnom prípade môžete dostať od SOI pokutu. Obchodné podmienky si treba dať overiť právnikovi.

Tovar, ktorý Vám zákazník vráti proste musíte zobrať späť. Ak nie je tovar poškodený alebo viditeľne používaný musíte ho prijať. Nemôžete si pýtať ani poplatky za vrátenie tovaru do pôvodného stavu. Resp. môžete ale zákazníkovi musíte vrátiť plnú sumu za tovar a až následne si môžete pýtať peniaze za vrátenie tovaru do pôvodného stavu. Tovar Vám môžu vrátiť bez obalov aj vtedy musíte vrátiť peniaze komplet.

Čo sa týka kamennej predajne. Ak by ste mala kamennú predajňu rýchlo by ste zistila, že je to ešte menej výhodné ako e-shop. Teraz Vám ľudia vrátia tovar. V kamennom obchode Vám tovar ľudia budú kradnúť. A môžete ich strážiť ako oko v hlave, aj tak budú kradnúť. Počas krátkej doby od založenia prevádzky prídu kontroly. O tom celé podnikanie je.

Mimochodom zákazník nemôže neprevziať tovar, ale pri sume 2 až 6 eur za poštovné je zbytočné sa s ním ťahať a riešiť spor. Jednoduchšie je započítať si tieto náklady do ceny tovaru.

Ak si myslíte, že teraz máte veľa vráteného tovaru, počkajte po Vianociach a Valentín. Bude toho raz toľko. Pri oblečení a spodnom prádle sa vracia 8 až 10 % tovaru. A 1 až 3 % zásielok si ľudia neprevezmú. Treba to započítať do ceny tovaru.

Čim viac objednávok obchod má, tým hlúpejší ľudia si v ňom kúpia tovar. Treba s tým počítať. A plavky sa ešte predávajú celkom v pohode, ale predstavte si, že Vám niekto vráti podprsenku vo veľkosti 70H alebo podobnú veľkosť. Také prsia má na Slovensku promile žien. Taký tovar sa stáva nepredajným.
Romana 77
13.07.17,10:48
ďakujem aj ten posledný pripad čo ste uviedol mám :DD treba si asi len nastavit nato hlavu
Romana 77
13.07.17,10:51
pre dmc mala som to vyriešene a viem že to su zakladne veci a pravidla len jednoducho sa cez to neviem preniest ze si volakdo volaco objedna ja to zaplatim mam s tym robotu pošlem to snažim sa a oni sa ani neobtazuju si to prebrat. Je to ine ked je to vase, vsetko toto berete osobne a jednoducho ma to hneva.
arizona
13.07.17,11:13
Preco sa ti to zda nefer? V obchode je to tak, ludia potrebuju odevy aj vyskusat a pohmatat v ruke. A taktiez cislovanie nebyva vzdy rovnake,dnes sa na to neda spolahnut. Takze sa necuduj, ze ludia kupia tovar a ked im nesedi,tak vratia.Preto coraz viac ludi vyuziva takyto sposob nakupu,ze si radsej vyskusa tovar doma a nie niekde v strese v minikabinke. Ja osobne tiez tak nakupujem rada.Mam eshopy,kde poznam velkosti,lebo u nich objednavam casto.Ale pri neznamych eshopoch si tiez kupim obcas dve velkosti urcitej veci, vyskusam a tu,co mi nesedi poslem naspat...
Romana 77
13.07.17,11:17
ano kupis si dve velkosti ale nie 5 kusov a rovnake velkosti, ked je to jeden kus dobre dva ano ale ked je to objednavka za 250 euro a jednu vec si vyberes a zbytek posles zpatky? Jednoducho ja to musim zaplatit ja v tom mam peniaze a nie male. Ked ide o veci za 50 e. dobre ale takto?
arizona
13.07.17,19:21
No,mas pravdu, je to divne.Ale zial, neporadis si...urob tomu tovaru pekne fotky,snad sa rychlo preda .-)
lubica2403
06.02.18,05:55
Tovar , ktorý vráti zákazník do 14 dní MUSÍŠ vziať späť v každom prípade. Aj keby bol poškodený . V takom prípade si rovnako povinná tovar prevziať a vrátiť zákazníkovi peniaze. Potom sa môžeš s ním o danú sumu súdiť. Bohužiaľ.... Neviem, kto takéto pravidlá vymýšľa. Dala by som mu Nobelovu cenu za kreatívne nápady...