Sinkl
13.07.17,20:02
Dobrý deň,
mám internet od slovanetu. Denne prezerám internetové stránky cca 6 hod. - obchody, eshop. Koľko dát takýmto prezeraním stránok môžem minúť? Denne mi naráta počítadlo okolo 8 -9 GB. Zdá sa mi to veľa vzhľadom na to, že nepozerám filmy, videá ani nepočúvam hudbu . Môžem denne toľko dát minúť? Ďakujem
Martuk
13.07.17,18:14
za cca 6 hodín minúť len cca 9 GB?? To je ako úplne reálne, totižto uvedom si, že akákoľvek stránka (web, obchody, eshopy, cas, topky, youtube a miliarda iných) sťahuje okrem samotného svojho jadra (ktoré nemusí byť malé - podľa typu stránky veľkosti, ktorú nevidíš a pod.) veškeré obrázky, na pozadí a bokoch okna rôzne videá, flash a podobne a keď takto za tých 6 hodín pozrieš dajme tomu tisíc alebo dvetisíc stránok, neboj, to sa naráta a už to máš. Čo sa týka obchodov a eshopov, ak pri nich pozeráš aj nejaké prípadne videá ohľadom produktov a pod., tak ti počítadlo značne poskočí.
Sinkl
13.07.17,18:40
ďakujem - mám internet s objemom 120GB - tak asi mám dve možnosti - neprezerať stránky 6 hod. alebo iný internet s vyšším objemom. Ďakujem za pomoc - myslela som, že v počítadle je chyba.
arizona
13.07.17,18:43
Aj pozeranie roznych obrazkov ti stahuje dost dat.
misoft
13.07.17,20:19
Pokiaľ pozeráš stránky - mala by si uvažovať aj nad tým, že okrem obsahu stránky sťahuješ aj "bokovku" - reklamy a preto tieto blokovať (uBlock Origin, AB) - vtedy tie dáta klesnu. Okrem toho - okrem toho prezerania PC prijíma a odosiela pakety pre svoju identifikáciu (cookies) - takže i to sa započítava (a pritom o tom ani nevieš a nevidíš).
Skús si len otvoriť napr. kartu sieťového pripojenia (LAN, WLAN) svojho počítača
http://www.servisit.sk/project/files/pages/1172/postup4.jpg
a nechaj len zapnutý PC a nikde sa nepripájaj na internet prehliadačom, nepoužívaj nič, čo sa spája s internetom (ale pripojená na internet si) - uvidíš, ako budú pomaly naskakovať odoslané a prijaté Bajty.... a to ani nebudeš surfovať.

A aby ťa to potešilo - ja si scucnem od 10 GB až do 20 GB denne!
ZahradnikAmater
13.07.17,21:31
Prosím vás, to tie dáta jete alebo čo?
Od začiatku mesiaca mám spotrebu 5,1 GB, to som na nete celý deň (od rána do popoludnia a od zotmenia do polnoci- win7). Plus druhý linux PC niekoľko hodín denne. Okrem čítania blogov, mailov aj počúvanie rádia niekoľko hodín, každý deň hodina TV streamu z archívu, sem tam youtube video, pozeranie stránok eshopov.

Tipujem že máte win10, aktualizácie OS a podobné veci. Inak nie je reálne, ak niekto nesťahuje filmy a SW, presurfovať denne 10 GB dát. Od začiatku roka som stiahol 146 GB a odoslal 10 GB dát. Merané providerom.
kobolcs
14.07.17,03:37
Nie, bezne denna spotreba okolo 60GB na pracu(pracujem z domu ) , pridas 2h netflix streamu v ULTraHD, a 2hodnku oddychu pri nejakej hre tak to jelahko 200GB/den.Ale ja internet pouzivam intenzivne.
jslancik
14.07.17,04:57
Súhlas, všetky tieto čísla sú úplne uletené...
misoft
14.07.17,08:37
Hmmm.... od začiatku roka 146GB down a 10GB up.... a vraj celý deň - vieš ty čo? To môžeš čvirikať lastovičkám na drôtoch.
Ja len doteraz za tento mesiac 129,3GB prenos dát. Do dnešného dňa od začiatku roka 2267GB dát.
A to som na Porade, prípadne na inom fóre, popri tom sledujem on-line telku (stream), prípadne spustený herný klient.
Takže buď máš nadštandardné podmienky, alebo trepeš riadne chobotiny.
ZahradnikAmater
14.07.17,20:40
Jednoducho používam internet inak, ako ty. Teda používame ho dvaja. len iba ja ho používam na prácu. Hry nehrám ani on-line aj offline, a čo by som robil celý deň na telke? Napriek tomu by som si nedovolil povedať, že trepeš chobotiny.
misoft
14.07.17,21:37
No ak na prácu a máš pripojenie 20/2Mbps - tak potom aj možno.... lenže to pripojenie by bolo ako za trest :D