Sylviaa
14.07.17,16:07
Na CT mi zistili zmnožené LU v bruchu a podbrušku a na vyšetrenie ma poslal dr. z dôvodu prítomnosti minimálneho množstva tekutiny v bruchu, ktorý náhodou objavila lekárka na sono.
Všade na nete čítam, že je to pravdepodobne rakovina LU (lymfat. uzliny), v niektorých odborných článkoch sa spomínajú ako dôvod zmnoženia aj prekonané infekcie či zápaly.
Som z tých uzlín poriadne vystrašená a neviem, či sa mám naozaj pripraviť na to najhoršie. Lekár, ktorý ma na vyšetrenie poslal je na dovolenke, takže výsledok z CT ešte nevidel.
Nemáte nedajbože niekto podobnú skúsenosť? Bojím sa :-(
buchač
14.07.17,14:32
Len v krátkosti...a nech si píše každý, čo len chce, internet teraz nechaj na pokoli.
Na otázku sa nedá relevantne odpovedať. Kto Ti napíše (včul na Porade), že ÁNO/NIE ??? Nuž kecá.
Ak by si sa nebála, nebola by si normál.
Na najhoršie nie je nik pripravený...kto tvrdí opak, tak klame.
Máš dve možnosti, aby si nezmagorila, pokiaľ sa doktor nevráti z dovolenky.
Ak máš výsledok z CT v ruke, tak :
1. Zbehni k zastupujúcemu lekárovi
2. Niekto známy určite pozná nejakého lekára
afrikánka
14.07.17,14:37
Nie, neznamenajú.
Asi tak. A tuná nehľadaj presnú diagnózu, musíš počkať na svojho lekára. Zatiaľ držím palce
Terezia13
14.07.17,14:41
to chce predovšetkým kľud! mala som lymfatické uzliny - zápal na krku(vôbec som neotočila ani nezohla hlavu, krk som mala spuchnutý od uší rovina po plecia) - a som ešte tu, ale netreba s tým ani čakať, ísť čím skôr k obvodnému lekárovi, vie odporučiť iného lekára, ktorý zastupuje, alebo ordinuje v okolí, liečbu začať čím skôr!!!
Sylviaa
14.07.17,14:44
Áno, máte obaja pravdu. najlepšie bude počkať na doktora. Ale to čakanie.. strašné je to budiť sa a zaspávať s tými myšlienkami dookola.. Akurát môj obvoďák to videl, povedal, že vzhľadom k mojim problémom (prekonaná vážna infekcia ale pred polrokom už) a chronický zápal malej panvy sa dá očakávať, že uzliny takto reagujú. Ale je to pri všetkej úcte len obvoďák.
Vďaka.
Terezia13
14.07.17,15:25
vôbec nečakať! nečakať ani deň! obvoďáka musí niekto zastupovať, nečakať a idú dovolenky