lejka87
17.07.17,08:34
Dobry deň. Potrebujem poradiť. Kamarát kúpil sro pred 5timi rokmi.nevedel že su tam dlhy ani byt na firme. Až kým som si nevybrala byt ktorý som chcela kúpiť a nezistila že je to na firmu čo ma kamarát.a k veci.a firmou za 5 rokov nerobil nič. Má tam zablokovanie od 4 exekútoroch a daňové. Bola som sa pýtať všetkých čo tam majú bomby aká čiastka.suma nieje vyššia ako byt.ale problém je v tom že ako zistím či sú to všetky dlhy. Tie dlhy sú ešte za predchadzajuceho majiteľa firmy. ide o to že neviem zistiť či su ďalší Exekutori o ktorých neviem. Kde by som mohla zistiť ďalšie exekúcie a aký postup má exekútor? Keď ma dlžník majetok tak exekútor si musí poistiť svoju pohľadávku nie? Je to už 5 rokov a aby sa nestalo že si pozícia 40tis na vyplatenie dlhov a medzi tým sa ukážu ďalšie. Ďakujem
misoft
17.07.17,15:37
Rada: pokiaľ vieš, že sú na tých nehnuteľnostiach exekúcie - hoď ihneď spiatočku. Zabudni na tú nehnuteľnosť....pretože exekúcia sa prenesie na teba - pretože ty kúpiš nehnuteľnosť aj s dlhmi.
Ale ak tak veľmi ju chceš - predávajúci nech si najskôr dlhy vyrovná a tebe predáva čistú nehnuteľnosť (bez dlhov, vecných bremien, exekúcií).