preceda
22.07.17,07:43
Ahojte,

chcel by som si dať odstraniť znamienka a kedze jednu skusenosť uz mam, po ktorej mi ostali väčšie jazvy, rozmyšlam nad sukromnou klinikou. Viete mi prosím Vas poradiť, či je rozdiel kde mi znamienko odstrania (chirurg alebo plasticka klinika)? Viem že velkosť jazvy po zakroku a hojenie je individuálne u každého. Popripade vaše skusenosti s konkretnymi klinikami, dakujem za odpovede.
Kabaka123
22.07.17,05:57
na plastike
ivka70
22.07.17,06:56
Nie je rozdiel medzi odstranenenim na klasickej chirurgii a na plastickej chirurgii.
Jazvy sa tvoria kazdemu individualne a podstatne je aj miesto, na ktorom sa znamienko odstranuje.
Dokonca mam skusenost, ze na sukronych klinikach pracuju ti isti lekari, ktori si to doploludnia akebo par dni v tyzdni "odkrutia" v statnej nemocnici ci poliklinike.
kopretinka
22.07.17,07:50
ja som bola tu
http://ulk.sk/
preceda
22.07.17,12:12
a spokojnosť?
kopretinka
22.07.17,12:25
vcelku hej,aj keď u mňa to neboli znamienka,ale výrastky,ja som si myslela,že znamienka,lebo boli hnedé,všetko mi to vypaľovali laserom,nič som necítila,len jeden taký väčší sa vypáliť nedal,to bolo odstránené chirurgicky.Najprv ma doktor chcel objednať,ale keď zistil,že nie som z BA,tak mi to vyrezal hneď,aby som sa tam nemusela trepať znova.A poradil mi,nech si nechám vybrať stehy doma,u obvodnej,tam by som za to zbytočne platila.Nakoniec mi ich vybral muž,ani som sa netrepala k doktorke :D Jazva žiadna.
Ale znamienka sa nevypaľujú,všetko sa vyberá chirurgicky a ide na rozbor.....veď na znamienko musí stačiť 1-2 stehy,jazva po tom musí byť skoro neviditeľná,tak aké veľké si mal to,čo ti ostala jazva?
buchač
22.07.17,18:31
Dokonca mam skusenost, ze na sukronych klinikach pracuju ti isti lekari, ktori si to doploludnia akebo par dni v tyzdni "odkrutia" v statnej nemocnici ci poliklinike.
===================
Doplním, upresním, skonštatujem ? Platí všeobecne.

Prax je asi (aj) taká, že v štátnom zariadení sa urobia také základné vyšetrenia, ktoré sa súkromnej klinike nejak neoplatia...ten zvyšok je už o iných platbách.
ivka70
23.07.17,08:07
este si nevidela keloidnu jazvu a to ako sa dokaze aj 1-2 stichy roztiahnut?
buchač
23.07.17,08:27
Viete mi prosím Vas poradiť, či je rozdiel kde mi znamienko odstrania (chirurg alebo plasticka klinika)? Viem že velkosť jazvy po zakroku a hojenie je individuálne u každého.
=================
Samozrejme, že je rozdiel. Záleží, kde máš tie znamienka.
Ak na riti, tak predsa postačuje chirurg...nebudeš platiť.
Ak na ksichte alebo inom viditeľnejšom mieste, tak plastika...a zacvakáš jak financ.

Ešte keby si dal aspoň približnú lokalitu, ktorá prichádza do úvahy...lebo niekto Ťa pošle do Švajcu, druhý do LA...;)
kopretinka
23.07.17,08:32
nie,nevidela
korela
23.07.17,12:59
Tiež som videla takúto jazvu po vybratí znamienka. Nikdy by som to u toho človeka nepredpokladala, našťastie nie je na bežne viditeľnom mieste.
Kvaka
23.07.17,13:13
Mojej dcére dávno vyberali tmavé znamienka, mala na chrbáte, prádlu zavadzali, tak išli von, robili to na plastickej chirurgii. Jazvy 2 až 3x väčšie, ako znamienka.
buchač
23.07.17,13:23
Kvaka (Dnes 16:13) Jazvy 2 až 3x väčšie, ako znamienka.
====================
To je predsa jasné, hlavne pri určitých znamienkach.
Ak by som uviedol dôvody, tak :
- operatér sa nebude nejak piplať so skalpelom a presne okolo znamienka viesť rez. Možno s laserom aj hej, ale viď nižšie
- operatér posiela vzorku na histológiu
- keďže operatér nevie, ako dopadne výsledok, tak práve preto vedie rez okolo vo väčšom priemere...že pre istotu.
Kvaka
23.07.17,13:34
Jej sa jazvy roztiahli, zašité boli úplne mini, máme sklony k takým jazvám. Ale samozrejme, pre istou vyrezal viac.
Roberta_Bezakova
23.07.17,16:19
S tymi jazvami je to individualne, ale casom sa meni a postupne bledne. Ryant klinika v ZA je super.
Žabinka
23.07.17,16:42
Ak ti už po odstránení znamienka ostali väčšie jazvy, tak je veľká pravdepodobnosť, že tak bude aj teraz, a je jedno, či ti znamienko vyberie chirurg, kožný lekár, alebo plastický lekár, jednoducho, tkanivo sa hojí abnormálne . Nemusí sa to však hojiť keloidnou jazvou, ale môže aj hypertrofickou jazvou, tá je trochu menšia ako keloidná a nevystupuje nad povrch kože až tak ako keloidná..
Žabinka
23.07.17,17:22
keď som pracovala na chirurgii, tak som si počas pauzy medzi operáciami dala vybrať jedno znamienko, a tiež sa mi to zhojilo väčšou jazvou.. píšem preto že som pracovala na chirurgii, že doktor si na tom ozaj dal záležať, veď kolegyňa..;)
a dcéra mala poškodené maličké znamienko na krku, tešila som sa že ako sa jej to pekne hojí, aj som jej to potierala nechtíkovou masťou, a nakoniec jazva oveľa väčšia ako znamienko..:confused:
lujza.j
23.07.17,17:30