Ďuro56
22.07.17,20:23
Dnes som povysával prach z vnútra PC. A k večeru mi vôbec neukazuje HDD (nový zväzok o veľkosti 2 TB). Mohol som to poškodiť pri vysávaní? Bol som však veľmi opatrný. Čo s tým? V „tento počítač“ nie je viditeľný, v najviac používaných je, ale s otáznikom, ak otvorím správu diskov, vraj žiadne médium. Včera som odinštaloval nejaký program, v názve mal niečo s DLL, ale neviem, či to mohlo toto ovplyvniť... Prosím, poraďte mi, som zúfalý, mal som tam fotky z dovolenky, dokumenty a pod. :( Ďakujem...
viktorviktor
22.07.17,18:57
skúšal si popritláčať kontakty, mohol si niečo postrčiť?
daj vyhľadať ako opraviť chýbajúce DLL súbory
Ďuro56
22.07.17,20:29
Ďakujem. Nehovorím, že nie, mohlo sa stať. Ale ja sa v tomto extra nevyznám akože. DLL súbory, prosím, to kde?
misoft
23.07.17,07:54
DLL - Dynamic-link library - dynamické zdieľané knižnice operačného systému - často obsahujú ovládacie prvky, príkazy a pod. podľa ktorých OS vie spracovať príkaz a na pripojiť ku knižnici, ktorá sa potom používa pre ovládanie (príkazmi) s inými súčasťami systému, programov, aplikácií.
Ak si ju vymazal - OS nemusí správne pracovať (viď výsledok, nevidí ten tvoj disk)
Ak máš inštalačné médium - nastaviť bootovanie z neho - a dať opraviť systém - toto opraví chybné a doplní chýbajúce časti OS.
https://support.microsoft.com/sk-sk/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system
Ďuro56
23.07.17,09:08
Ďakujem pekne. Už som to vyriešil ráno, ale som ti vďačný.