Biba3344
22.07.17,22:30
rozbila som svetlo nechtiac susedovi ako mam postupovat prosim poradte mi

ahojte chcela som sa opytat ako mam postupovat ked som susedovi rozbila svetlo na aute mojim autom da sa slovne aj dohodnut som začiatočnik a neviem ako mam postupovat nikdy som neriesila nic podobne velmi pekne prosim poradte mi
Biba3344
22.07.17,20:44
Hm dik teda ale bola fakt nahoda nevies jak to mam riesit vi sa neda fohodnut tak ze by sem mu ti svetlo preplatila
buchač
22.07.17,21:01
.... da sa slovne aj fohodnut....
========================
Dá, veru dá...čo slovne, ale také ústne dohodnutie nemá chybu. ;) :D :D :D
draik
23.07.17,06:15
Všetko záleží od toho, či a ako ste sa dohodli so susedom. Z formálneho hľadiska by sa mal spísať záznam o nehode a úhrada cez PZP. Pri normálnych vzťahoch a drobnom poškodení sa dá samozrejme dohodnúť medzi sebou a nekomplikovať to.
Martuk
23.07.17,07:13
spíšte záznam o nehode a nahlás to svojej poisťovni ako vinník, sused nech to nahlási ako poškodený a v tvojej poisťovni sa dohodne na forme náhrady.

Ak ide o škodu za pár eur a máte medzi sebou korektné vzťahy, tak sa s ním dohodni a daj mu hotovosť. Pokiaľ to preženieš cez poisťovňu, tak počítaj s tým, že ti tvoja poisťovňa na ďalšie obdobie môže dvihnúť poistné.
vicktor
24.07.17,06:10
Myslis ustne udobrenie? :D
mahony1
25.07.17,19:13
Problem vsak moze nastat, ak to ona nenahlasi poistovni (lebo mu da hotovost) ale on to nahlasi a uda ju ako vinnicku :-) Zavisi, ci mu ako cloveku veris, alebo je to taky "vychcanek". Ak mu neveris, tak mu radsej neplat hotovost a chod cez poistovnu.

Alebo, mozno mu dat hotovost pred nejakym svedkom (nie z rodiny), alebo mu dat podpisat papier, ze prijal hotovost za rozbite svetlo a tym povazuje danu skodu za uhradenu. To by mohlo odradit aj spekulanta od toho, aby skusal popriet, ze peniaze prijal... :-) Lebo naozaj sa mi zda zbytocne tahat tortutu cez poistovnu kvoli rozbitemu svetlu..hmm. :-)
Martuk
26.07.17,15:28
mahony zbytocne ťahať tortúru cez poisťovňu kvôli rozbitému svetlu: to nemusí byť cez zbytočné, totiž nikto z tu prispievajúcich nevie, o aký typ poškodeného vozidla ide, aké je staré a podobne. Totiž iná suma za svetlo bude pri 15 ročnej Fábii, iná pri 100 ročnom veteránovi a iná pri Lamborghini, alebo nejako silnejšom SUV (AUDI, BMV, FIAT a pod.), takže táto tvoja veta je trošku dosť zbytočná, inak so zbytkom tvojho príspevku súhlasím
Martuk
26.07.17,17:13
chcel som napísať celkom zbytočné, nie cez zbytočné
bettylou
27.07.17,06:33
dobre hovoríš, dakedy len späťák stojí 300 eur, ale to asi nie je jej prípad
Martuk
27.07.17,15:47
možno aj je a má toľko voľných peňazí, to nikto z nás nevie